Kuršėnų miškuose numalšintas požeminis gaisras

23 sausio, 2019
Ekspedicijos “Nuo Baltijos iki Bengalijos” kelias atvedė pas Vilkaviškio garbės pilietį
23 sausio, 2019
Kalninė arnika
25 sausio, 2019

Kuršėnų miškuose numalšintas požeminis gaisras

VĮ Valstybinių miškų urėdijos (VMU) Kuršėnų regioninio padalinio Šiaulių girininkijos miške kilo gaisras – sausio 17 d. užsidegė po sniego sluoksniu esanti eglyno durpinga paklodė. Anot specialistų, tokių požeminių gaisrų gesinimas žiemą yra sudėtingas, tad gesinimo darbai vyko visą dieną. Gaisras užgesintas, išdegė 0,04 ha miško plotas, pranešė VMU.

Tikėtina, kad gaisras galėjo įsiplieksti nuo miško lankytojų palikto laužo – netoliese yra sąvartynas ir Šiaulių miestas. Toje vietoje jokie miško kirtimo darbai nevyko.

„Tai pirmasis toks gaisras šiemet. Ir, beje, kilęs žiemą, kuomet miško gaisrai išvis kyla retai. Tokie gaisrai pasitaiko vos kartą kitą per keletą metų. Nors pagal plotą dažniausiai užima nedidelį plotą, tokių gaisrų gesinimas gana sudėtingas ir specifinis: reikia perkasti durpių sluoksnį nuolatos pilant vandenį“, – aiškina VMU Miško apsaugos skyriaus specialistas Dainius Adžgauskas.

Gaisrai skirstomi į žemutinius, kai dega miško paklotė, taip pat viršutinius, kai dega ir medžių lajos, bei požeminius, kaip ir šiuo atveju, – kai dega durpingas dirvožemio sluoksnis.

„Miško lankytojams norime priminti, kad miške laikytųsi tvarkos ir visų saugumo reikalavimų: kurti laužą bei jį palikti iki galo neužgesintą pavojinga ir žiemos metu. Turbūt daugeliui atrodo, kad aplink pūpsant storoms sniego pusnims ir drėgmei, nieko nenutiks, tačiau tokie atvejai tik dar kartą parodo, kokia ugnis yra pavojinga net ir per žiemos šalčius“, – pažymi D. Adžgauskas.

www. miskininkas.eu, VMU inf.