Nauji automobiliai – su pažangiomis saugos technologijomis

23 vasario, 2019
Buveinių apsauga – netinkama?
18 vasario, 2019
Miško darbų rangovai Gardine domėjosi „Amkodor“ technika
23 vasario, 2019

Nauji automobiliai – su pažangiomis saugos technologijomis

Visuose naujuose automobiliuose bus įdiegtos modernios saugos priemonės – išmanioji greičio pagalba, pažangi avarinio stabdymo sistema ir kitos. Ketvirtadienį, vasario 21 d., tam pritarė Europos Parlamento (EP) Vidaus rinkos komitetas.

Pagal šį teisės aktą daugelis pažangių saugumo priemonių taps standartine įranga ES rinkoje parduodamuose naujuose automobiliuose. Tai išmanioji greičio pagalba, alkoblokas, perspėjimas dėl vairuotojo mieguistumo ar dėmesio atitraukimo, avarinio sustojimo signalas, atbulinės eigos detektorius, eismo įvykio duomenų registratorius.

Avarinio sustojimo bei perspėjimo apie išvažiavimą iš eismo juostos sistemas, kurios šiuo metu privalomos sunkvežimiams ir autobusams, norima diegti ir į lengvuosius automobilius bei furgonus, o padangų slėgio stebėjimo sistema, dabar privaloma lengviesiems automobiliams, būtų diegiama ir furgonuose, sunkvežimiuose bei autobusuose.

Autobusai ir sunkvežimiai būtų gaminami taip, kad jų vairuotojai galėtų lengviau pastebėti dviratininkus bei pėsčiuosius, t. y. gerokai sumažėtų „aklosios zonos“. Be to, siekiama panaikinti kitas furgonams bei sportiniams automobiliams taikomas saugumo priemonių išimtis. Naujos priemonės taip pat turėtų paskatinti diegti savavaldžius automobilius ir užtikrinti jų saugą.

Automobilių gamintojai privalės užtikrinti, kad diegiamos saugumo sistemos būtų patogios vairuotojams, o jų naudojimo instrukcijos – aiškios ir išsamios, pabrėžia europarlamentarai. Jie taip pat siūlo užtikrinti automobilių apsaugą nuo kibernetinių išpuolių ir kad eismo įvykių registratorių renkama informacija būtų anonimiška, o archyvuoti duomenys perrašomi naujais.

EP komitetas nutarė pradėti derybas su ES Taryba dėl galutinės dokumento versijos. Tokį sprendimą dar turės patvirtinti EP plenarinėje sesijoje, vyksiančioje kovo 11–14 d. Strasbūre.

Robertas Pogorelis, EP ryšių su žiniasklaida administratorius