Smulkieji medienos ruošos rangovai nusileisti neketina

4 sausio, 2019
Paprastoji jonažolė
3 sausio, 2019
Smulkieji medienos ruošos rangovai nesileis diskriminuojami
5 sausio, 2019

Smulkieji medienos ruošos rangovai nusileisti neketina

Parengtos 2019 metų  medienos ruošos paslaugų pirkimo sąlygos jau spėjo  įnešti nemažai sumaišties. Ypač nepatenkinti yra smulkieji rangovai, nes  jie pasijuto stumiami į užribį.  Dažnai įmonei reikalavimas sumokėti  5 proc. metinių apyvartinių lėšų dydžio garantą praktiškai yra neįkandamas. Ne vienas rangovas susidūrė su sunkumais norint elektroniniu būdu pateikti dokumentus viešųjų pirkimų konkursui, kitų netenkina įkainiai.

Seimo nario Andriaus Palionio iniciatyva sausio 4 dieną Prienuose buvo surengtas susitikimas, kurio metu ir bandyta išsakyti atsiradusias problemas, ieškoti kompromiso susidariusioje situacijoje. Į susitikimą atvyko Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Kęstutis Mažeika, šio komiteto narys Kęstutis Bacvinka, Valstybinės miškų urėdijos (VMU)  direktorius Marius Pulkauninkas bei direktoriaus pavaduotojas medienos ruošai ir prekybai Valdas Kaubrė.

Savo nuogąstavimus viešai išsakyti nepabūgo kelios dešimtys Prienų ir aplinkinių rajonų miško ruošos paslaugų tiekėjų bei Miško darbų rangovų asociacijos atstovas.

„Tai, kad į Prienus atvažiavome mes, VMU vadovai, Seimo nariai, rodo, kad mums tai yra svarbu. Norime, kad visi rangovai dirbtų, kad jie ir VMU  būtų lygiaverčiai partneriai. Išgirdome, kokie klausimai rangovams kelia didžiausią nerimą, atsižvelgsime, pasistengsime sąlygas sušvelninti, kad dirbtinai nebūtų apribojama galimybė dalyvauti konkurse“, ‑ žadėjo M. Pulkaunykas.

Tai, kad medienos ruošos paslaugų pirkimo sąlygos nėra parengtos gerai, liudija ir buksuojantys konkursai. Keturiuose regioniniuose padaliniuose iš anksčiau galioja medienos ruošos paslaugų sutartys, o 22 regioniniai padaliniai skelbė konkursus tokioms paslaugoms pirkti. Tik dviejuose regioniniuose padaliniuose nupirkta 100 proc. siūlyto medienos ruošos paslaugų kiekio, o trijuose  regioniniuose padaliniuose konkursai neįvyko. Konkursuose 2019-2020 m. nupirkta 38 proc. siūlyto medienos ruošos paslaugų kiekio. Įvertinusi savo resursus ir sutartis su rangovais VMU šiuo metu gali atlikti 59 proc. suplanuotų medienos ruošos darbų.

Plačiau apie Prienuose vykusį susitikimą svetainėje „Miškininkas.eu“ skaitykite rytoj, sausio 5 d.

„Miškininkas.eu“ informacija

Nuotraukos Dainiaus Šerono