100 ąžuolų – kiekvienoje savivaldybėje !

balandžio 17, 2018
Potvyniai, nuošliaužos, Gedimino kalnas ir hidrotechnika
balandžio 17, 2018
Darnus miškų tvarkymas – vienas svarbiausių valstybės lūkesčių
balandžio 18, 2018

100 ąžuolų – kiekvienoje savivaldybėje !

(Papildyta AM ir VMU kvietimu į šimtmečiui skirtą nacionalinį miškasodį  balandžio 28 d. bei Nacionalionio miškasodžio talkos vietų ir VMU regioninių padalinių kontaktų sąrašu)

Lietuva pažymi garbingą Nepriklausomybės paskelbimo 100-mečio jubiliejų. Prie šios iškilios datos  kiekvienas galime prisidėti ir kasmet rengiama gražia tradicine pavasario talka – medelių   sodinimo švente.

Lietuvoje nuo gilios senovės vyrauja ypatinga pagarba medžiui, o tradicija jį pasodinti laikoma kiekvieno pareiga. Ąžuoliuko ar kitokio medelio sodinimo ritualu pagerbiami žymūs žmonės, iškilios datos, įamžinami reikšmingi įvykiai, puošiama ir turtinama aplinka.

Prasminga, kad per 2018-ųjų metų miškasodį kiekviena savivaldybė ir joje esančios įmonės, įstaigos, mokyklos, visuomeninės organizacijos, gyventojų bendruomenės, šeimos Lietuvos valstybingumą ir Laisvę įamžintų pasodintu ąžuoliuku. Lai kiekvienoje savivaldybėje jų subujoja dar vienas šimtas. 

Ąžuolas – vienybės ir stiprybės simbolis. Juos sodinti kviečiame ir visus pasaulio lietuvius, kad  parodytume, jog tikrai visi esame vienos Tėvynės vaikai.

Ąžuolai – ilgaamžiai, gali augti 400-700 metų ir ilgiau, o seniausiam Baltijos šalyse Stelmužės ąžuolui  – jau apie 1500 metų. Tad kiekviena ąžuolų giraitė, parkas, alėja ar pavienis galiūnas net po 100 ir daugiau metų primins mūsų vaikaičiams atkurtos Lietuvos istorinius žingsnius bei juos įprasminusius žmones.

Dalį ąžuoliukų mokykloms, vietos bendruomenėms ir kitiems dovanos Valstybinės miškų urėdijos  regioniniai padaliniai, tokia dovana kviečiame prisidėti ir privačių miškų savininkus, verslininkus, politikus, visus, galinčius tą padaryti.

Savivaldybių administracijos, Valstybinės miškų urėdijos regioniniai padaliniai, aplinkos apsaugos ir kitų žinybų atstovai turi pasirūpinti ąžuoliukų sodinimo vietomis bei tolesne jų priežiūra.

Vardan tos Lietuvos Vienybė težydi!

LR Seimo Aplinkos apsaugos komitetas

 

Nacionalinė miškasodžio talka – paskutinį balandžio šeštadienį 

Aplinkos ministerija ir Valstybinių miškų urėdija balandžio 28 d., paskutinį šio mėnesio šeštadienį, kviečia šalies gyventojus į valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtą nacionalinį miškasodį.

Per visoje Lietuvoje visuose 42 VMU regioniniuose padaliniuose vyksiančias miškasodžio talkas numatoma atkurti beveik 100 hektarų miško, o dalyje vietų pasodinti šimto ąžuolų giraites.

Miškininkų globojami talkininkai sodins mišrius ąžuoliukų, liepaičių, pušies, eglės, berželių ir kitų rūšių medžių miškus, o šimtmečio ąžuolynai turėtų sužaliuoti VMU Biržų, Dubravos, Kaišiadorių, Kėdainių, Kretingos, Radviliškio, Šiaulių ir Veisiejų padalinių valdose.

„Miškininkai lauks kiekvieno talkininko, nuo mažiausio iki didžiausio, norinčio savo rankomis prisidėti gausinant žaliąjį šalies turtą ir tokia simboline dovana pasveikinti savo valstybę, – sako VMU direktorius Marius Pulkauninkas. – Sunku rasti dar  prasmingesnę dovaną Lietuvai kaip ši visuotinė akcija“.

Pernai per Nacionalinę miško sodinimo šventę gausus būrys įvairiausių profesijų ir amžiaus talkininkų padėjo atkurti 66,2 ha miško – pasodino daugiau nei 200 tūkst. medelių.

Tegul žemėj Lietuvos ąžuolai visada žaliuos!

Nacionalinio miškasodžio talkos vietų ir regioninių padalinių kontaktų sąrašas

 

 

 

Foto B. Ambrozas

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

WordPress Lightbox Plugin