Apeldornas  – 2018-ųjų Europos medžių miestas

birželio 20, 2018
Dalyje Lietuvos miškų – aukščiausio laipsnio miškų gaisringumas
birželio 19, 2018
K. Navickas išsaugojo aplinkos ministro postą
birželio 20, 2018

Birželio mėnesį Amsterdame vykusiame Europos arboristikos tarybos susirinkime Nyderlandų Karalystės miestas Apeldornas buvo tituluotas 2018-ųjų metų Europos medžių miestu.

 

„Metų Europos medžių miesto titulas (European City of the Trees (ECOT) suteikiamas už medžių gerovės užtikrinimą, sumedėjusių augalų progresyvų planingą projektavimą, sodinimo, rūpybos ir išsaugojimo pasiekimus mieste, „žaliojo miesto“ įvaizdžio kūrimą ir palaikymą. Apeldornas 2018-ųjų Europos medžių miesto titulą gavo už tai, kad sėkmingai įgyvendina medžių sodinimo kitose dangose  – keliuose, pėsčiųjų ir dviratininkų takuose  – projektą“, – sakė VšĮ „Lietuvos arboristikos centras“ vadovas Sigitas Algis Davenis.

Ar Vilnius gali kada nors pretenduoti į metų Europos medžių miesto titulą, būti laikomas medžių gerovę užtikrinančiu, sumedėjusių augalų progresyvų planingą projektavimą, sodinimą, rūpybą ir išsaugojimą užtikrinančiu miestu?

 

Kaip pastebėjo S. A. Davenis, Vilnius iš esmės yra žalias miestas, bet jo ekologinė situacija ir transporto būklė gana problematiški. Vis dėlto, pasak pašnekovo, šis vardas suteikiamas už kokį nors konkretų sėkmingai įgyvendinamą projektą.

 

„Galvojame į šį titulą pretenduoti pristatydami Erasmus+ projektą,  kurio metu kartu su savivaldybėmis paruošime darbininkus ir apmokysime juos genėti medžius pagal europietišką standartą, ko kol kas Lietuvoje stokojama“, – sakė S. A. Davenis. Jis pastebėjo, kad šiuo metu šalies savivaldybės nė nežino, kiek medžių auga miestuose, kokių jie yra rūšių. Be to, ir medžių sodinimas dažnai yra chaotiškas, neatsižvelgiama nei į augalų, nei į aplinkos poreikius.

 

Daiva Červokienė

 

Europos medžių miestai

Europos medžių miesto vardas teikiamas nuo 2007 metų. Pirmasis jį pelnė Ispanijos miestas Valensija.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

WordPress Lightbox Plugin