Aplinkos ministras K. Mažeika pradėjo tarnybą

9 balandžio, 2019
Medienos ruošos specialistų trūkumą padės užpildyti Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegija
9 balandžio, 2019
Miškininkai perspėja – ugnis iš pievų netrunka persimesti į miškus
12 balandžio, 2019

Aplinkos ministras K. Mažeika pradėjo tarnybą  

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS)  narys, buvęs Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Kęstutis Mažeika antradienį, balandžio 9 d.,  prisiekė Seime ir pradėjo eiti aplinkos ministro pareigas. Naujasis ministras  yra žemės ūkio mokslų daktaras, baigęs  Lietuvos veterinarijos akademiją. Kaip jis pats sako, su gamta draugauja nuo vaikystės – yra azartiškas žvejys, medžiotojas, sveikos gyvensenos ir ekologiškos aplinkos puoselėtojas.

Apie iššūkius ir būsimus darbus  K. Mažeika tinklalapiui www.miskininkas.eu yra sakęs, kad sieks užtikrinti Aplinkos ministerijos ir jos pradėtų reformų tęstinumą, suformuoti profesionalią vadovybės komandą.

 “Turime Vyriausybės programą, kurią reikia  įgyvendinti ir užtikrinti  darbų  tęstinumą. Pirmiausia  įvertinsime situaciją,  reformas,  jų eigą, iš  jų prioritetas yra miškai, ypač medienos eksportas. Svarbu išsiaškinti, kodėl šiandien vyksta  tas procesas  ir  dėl kurio labai piktinasi visuomenė  –  dėl  didžiulių  jos srautų į užsienį.  Pirmas darbas  įvertinti aplinkybes, kodėl tai vyksta, nes signalų  jau  ateina iš pramonės,  kad  jai trūksta  vietinės  žaliavos. Ištekliai, kuriuos  reikėtų saugoti ir tausoti, išvažiuoja iš šalies nesukurdami pridėtinės vertės. Tai viena iš pagrindinių problemų”, – teigė aplinkos  ministras.

Kokioms sritims  jis teiks prioritetą ir skirs  daugiausia dėmesio?  “Manau, kad  aktualiausios šiandien   sritys  – pradėtų  reformų  galutinis  įgyvendinimas:  miškų,  aplinkos  apsaugos,  taip pat visas paketas  klimato  kaitos,  oro taršos,” – vardijo jis.

Toliau tęsiant  miškų  valdymo  reformą  reikės  įvertinti darbus, kurie vėluoja – tai struktūriniai  pokyčiai  Valstybinės miškų urėdijos padaliniuose. “Nors jau turime visų regioninių padalinių  vadovus, bet  reikia  pažvelgti  į žemesnį lygmenį,  ar pasiekti  kelti  tikslai dėl specialistų, girininkų  ir eigulių, ar suformuotos padalinių  komandos  ir ar užtikrinama  miško priežiūra,  atkūrimas  bei  kiti  procesai.  Visi sprendimai dėl miškų  turi būti  priimti greitai, nes matome, kad  jie stringa  ir  vykdomi  gana  lėtai”,- aiškino   aplinkos ministras.

Jis pažymėjo, kad  jau  daugiau  nei  metai, kai  VĮ Valstybinė  miškų  urėdija  neišsikelia į  savo  nuolatinę  būstinę  viename  iš  regionų,  dėl to  bus kalbamasi  su įmonės  vadovybe,  kokie priimti  sprendimai, kokie  tikslai ir vizijos. “Turime  atsakyti sau  ir  visuomenei,  kas padaryta , taip pat  kaip vyksta turto  vertinimas, tvarkomas  regioninių  padalinių  palikimas. Be to, esama  signalų  dėl investicijų, naujos  technikos  įsigijimo, viešųjų pirkimų, dėl trūkstamų  pajėgumų, skundų dėl įkainių ir pan.”,- kalbėjo  K. Mažeika.

Dėl  aplinkos  viceministrų  yra  keletas kandidatų. “Būtų nekorektiška,  kol nesuderinta su premjeru  ir  neatliktos  kitos  procedūros  skelbti pavardes.  Bet mano tikslas  ir  lūkestis, kad  kandidatai  turėtų  atitinkamų  sričių  patirties,  nes  sprendimus  reikės  priimti  greitai.  Galbūt  vienas  iš viceministrų  bus miškininkas”,- sakė  naujasis  aplinkos  ministras. 

www.miskininkas.eu  inf.