Ar VMU Dubravos regioninis padalinys pagaliau turės nuolatinį vadovą?

Startuoja nauja saugomoms teritorijoms skirta interneto svetainė
16 vasario, 2021
Teismas nusprendė- turintis 15 ha susisiekiančių sklypų žemės savininkas įgyja teisę tapti medžiotojų klubo nariu
17 vasario, 2021

Ar VMU Dubravos regioninis padalinys pagaliau turės nuolatinį vadovą?

Jau kurį laiką Valstybinių miškų urėdijos (VMU) Dubravos regioninis padalinys dirba be nuolatinio vadovo, o konkursas į vadovo pareigas paskelbtas tik po to, kai šia situacija susidomėjo žurnalistai.

Šiuo metu Dubravos regioniniam padaliniui laikinai vadovauja specialistas, einantis ir VMU Šakių regioninio padalinio vadovo pareigas. Dubravos regioninis padalinys– vienas iš dviejų, neturinčių nuolatinio vadovo, ir vienintelis, kuriam laikinai vadovauja kito padalinio vadovo pareigas užimamntis asmuo. Tauragės regioninis padalinys be nuolatinio vadovo dirba nuo praėjusių metų spalio, o Dubravos – nuo praėjusių metų vasario, taigi – vienerius metus. Nors  vidinės VMU taisyklės numato, kad padalinys su laikinu vadovu dirbti gali vienerius metus, kyla klausimų, ar vienas žmogus pajėgus vadovauti dviem padaliniams, ar dalijant laiką nenukenčia vieno arba abiejų padalinių darbo kokybė, ir kodėl taip delsta skelbti konkursą naujo vadovo pareigoms užimti.

Padalinių vadovų vaidmuo – be galo svarbus

VMU struktūroje regioninių padalinių ir jų vadovų vaidmuo – be galo svarbus. Padalinių vadovams tenka didelė atsakomybė už įmonės rezultatus, o sėkmingas padalinių darbas užtikrina šalies miškų ūkio plėtrą. Regioninių padalinių vadovai ne tik prisideda prie bendros įmonės vizijos kūrimo, rūpinasi sklandžiu ir nepertraukiamu padalinių darbu, bet ir turi spręsti sudėtingus, kartais netikėtai kylančias problemas.

Natūralu, kad toks atsakingas darbas reikalauja maksimalaus dėmesio ir daug laiko. Derinti vadovavimą dviem padalinimas turėtų būti nelengva, be to, toks darbas reikalauja ypatingo susitelkimo. Visgi VMU Personalo skyriaus vadovė Izolda Baltutė į kalbas apie galinčius kilti iššūkius nesileidžia ir tikina, kad vienas žmogus pajėgus net ir ilgesnį laiką vadovauti dviem padaliniams. Pasak jos, vadovo ir padalinių komandų patirtis ir kompetencijos užtikrina sklandų padalinių darbą. Pasidomėjus, kaip konkrečiai Šakių padalinio vadovas ir laikinasis Dubravos padalinio vadovas organizuoja savo darbą, kuriomis savaitės dienomis kokiame padalinyje dirba, Personalo skyriaus vadovė sakė, kad darbotvarkę vadovas organizuoja atsižvelgdamas į kylančius klausimus. Specialistė neatsakė ir į klausimą, kodėl taip delsta paskelbti konkursą vadovo pareigoms.

Ankstesnėje VMU praktikoje buvo pavyzdžių, kai keliems regioniniams padaliniams vadovavo vienas asmuo, tačiau VMU Personalo skyriaus vadovė I. Baltutė iki nustatyto laiko nepatikslino, nei kokius padalinius vienu metu yra valdęs tas pats asmuo, nei kiek laiko toks darbas tęsėsi.

Pasidomėjus, ar tai, kad Dubravos regionins padalinys jau ilgą laiką dirba be nuolatinio vadovo,  žinoma Aplinkos ministerijai, jos Strateginės komunikacijos skyriaus vyr. specialistė Raimonda Karnackaitė sakė, kad faktas žinomas, ir nurodė, kad ministerija laikosi požiūrio, jog neturėtų kištis į VMU darbuotojų atrankos procesus bei vertinti konkrečių darbuotojų darbo krūvius.

„Valstybinių miškų urėdijos – valstybės įmonės – administracija turi savo patvirtintus darbo reglamentus. Aplinkos ministerija teikia lūkesčių laiškus VMU, tvirtina jos veiklos strategijas, rūpinasi jos veiklos skaidrumu, užsakydama išorės auditus. Kadangi šiuo metu vyksta naujo vadovo atranka, po jos VMU praneš atrankos rezultatus“, – teigė ministerijos specialistė.

Konkursas į naujojo vadovo pareigas iš tiesų vyksta. VMU Personalo skyriaus vadovė nurodė, kad konkursas vyksta jau kurį laiką, o paprašius patikslinti, kada jis paskelbtas, atsakė, kad vasario  11 d. Tokia informacija elektroniniu paštu atsiųsta vasario 12 d., o klausimai VMU buvo pateikti vasario 10 d.

Ar Dubravos regioninis padalinys pagaliau turės nuolatinį vadovą ir kada tai įvyks? „Konkursas paskelbtas vadovaujantis galiojančiais teisės aktais, naujas vadovas bus paskelbtas teisės aktuose nustatyta tvarka“, – aptakiai atsakė I. Baltutė.

Rasa Milerytė

Nuotrauka iš https://lt.wikipedia.org/wiki/Dubravos_eksperimentin%C4%97_mokomoji_mi%C5%A1k%C5%B3_ur%C4%97dija