Atnaujina Kleboniškio parko pėsčiųjų ir dviračių taką

9 sausio, 2020
Pagarbą pelnė už tvarką visur – miške, kieme, ūkininko laukuose…
7 sausio, 2020
Situacija medienos rinkose ir perspektyvos 2020 m.
9 sausio, 2020

Atnaujina Kleboniškio parko pėsčiųjų ir dviračių taką

VĮ Valstybinių miškų urėdija (VMU) atnaujina vieno iš didžiausių Kaune esančių parkų – Kleboniškio parko – pėsčiųjų ir dviračių taką. Šiuo metu jau atlikta didžioji dalis remonto darbų: sutvarkytas pagrindas ir pakeista asfalbetonio danga, vyksta teritorijos tvarkymo darbai bei atlikta darbų patikra. Remontuojamo tako atkarpa – keli kilometrai. Visus darbus planuojama baigti iki sausio  pabaigos.

Iš viso pėsčiųjų ir dviračių takai parke driekiasi apie 10 km, iš jų 6 km yra su asfalto danga, likusi dalis – natūralaus grunto. Į Kleboniškio parką patogu patekti pėsčiomis, pereinant prie automagistralės Vilnius-Kaunas-Klaipėda esančiu pėsčiųjų tiltu. Parkas tęsiasi iki pat Kleboniškio parko ir Neries upės.

„Kleboniškio miškas plyti šiauriniame miesto pakraštyje. Dauguma žmonių iš miesto į parką patenka pėsčiomis ar dviračiais, todėl potencialūs lankytojai – ne automobiliais atvykstantys stovyklautojai, o žmonės, norintys kelias valandas ramiai praleisti miške, pasivaikščioti parko takais. Didžiausias šio pėsčiųjų ir dviratininkų takų privalumas – šimtamečiai, ypač poilsiui tinkantys pušynai ir eglynai bei patogi, lengvai pasiekiama teritorija miesto dalyje. Daugybė miestiečių čia lankosi kiekvieną dieną, tad mūsų pareiga pasirūpinti, kad būtų užtikrintos tinkamos sąlygos trumpalaikiam poilsiui miške“, – teigia VMU Dubravos regioninio padalinio vadovas Mindaugas Petkevičius.

Takus, kurie buvo įrengti 1984 m., asfalto danga padengė tuometinė miško valdytoja – Kauno miesto savivaldybė. 2010 m. šiuos miškus perėmė miškų urėdija.

„Kleboniškio miškas priskirtas rekreaciniams miškams (II B miškų grupei), todėl prie tako yra įrengta keletas poilsiaviečių ir atokvėpio vietų. Parke galima atsigaivinti ir tyru šaltinio vandeniu, trykštančiu iš žemės gelmių. Tai puiki vieta pailsėti gamtoje nenutolstant nuo miesto teritorijos“, – pažymi M. Petkevičius.

VMU, Kauno miesto ir Kauno rajono savivaldybės valstybinės reikšmės miško žemėje remontuojamo tako išlaidas dengia kartu.  

VMU inf.