Atnaujintas V. Into akmenų muziejus

13 rugsėjo, 2019
Lietuvos Prezidentas: “Miškų ištekliai turi būti naudojami darniai ir socialiai atsakingai, bet kartu siekiant ir ekonominės naudos”
13 rugsėjo, 2019
Mokinių dovana: ant Krekenavos autobusų stotelės – lankytinų vietų žemėlapis
14 rugsėjo, 2019

Atnaujintas V. Into akmenų muziejus

Lankytojams rugsėjo 12-ąją atidarytas atnaujintas Respublikinio Vaclovo Into akmenų muziejaus parkas Mosėdyje. Jo ekspozicijai pristatyti skirta ir speciali edukacinė programa.

Projektas šio muziejaus infrastruktūrai sukurti ir atnaujinti finansuotas iš Europos regioninės plėtros fondo ir valstybės biudžeto lėšų. Bendra jo vertė – 1,5 mln. eurų.

Nauji arba visiškai atnaujinti objektai lankytojmas yra patrauklūs ir patogūs. Tai takai, pėsčiųjų tilteliai per Bartuvos upę, riedulių laiptai, Akmenų lopšys, informaciniai stendai, vaikų žaidimo aikštelė ir kiti. Nuo naujojo apžvalgos tako-tilto matyti ne tik visa parko, bet ir dalies Mosėdžio miestelio panorama.

Respublikinis Vaclovo Into akmenų muziejus su parku įkurtas Skuodo rajone, Mosėdžio miestelyje, abipus Bartuvos upės, vaizdingame 14,5 ha slėnyje. Jame – įspūdinga akmenų lauko ekspozicija su retų medžių ir augalų kolekcija bei nedidelėmis poilsio aikštelėmis, o kalnelyje – akmeninių skulptūrų skveras.

Muziejuje galima susipažinti uolienų, ledynmečiu atneštų į Mosėdį ir kitas šalies vietas, kolekcija, taip pat su Lietuvos iškasenų, mineralų (brangakmenių, pusbrangių akmenų) kolekcijomis.

Parengta pagal AM inf.