Dalins eglišakius augalams dengti

7 lapkričio, 2019
Aplinkos apsaugos komitetas politiškai apsisprendė – siūlo įteisinti miškų urėdijas, grąžinti ankstesnes funkcijas girininkijoms
7 lapkričio, 2019
Kaip zoologijos sodo gyvūnai ruošiasi artėjančiai žiemai
12 lapkričio, 2019

Dalins eglišakius augalams dengti

Kaip ir pernai Valstybinių miškų urėdijos (VMU) miškininkai gyventojams nemokamai dalins eglišakius augalams uždengti. Du lapkričio penktadienius iš eilės – lapkričio 8 ir 15 dienomis – nuo 8 iki 15 val. eglės šakos bus dalinamos visoje Lietuvoje. Informaciją, kur galima atvykti jų pasiimti, gyventojai ras paspaudę nuorodą arba paskambinę į VMU regioninius padalinius ar girininkijas tinklalapyje https://www.vivmu.lt/lt/padaliniai nurodytais kontaktais.

Eglės šakos – vienas seniausių ir laiko patikrintų būdų per žiemą išsaugoti nuo šalčių mažiau atsparius sodo bei daržo augalus.

Pernai eglišakių dalijimo akcija vyko prie girininkijų, kurių Lietuvoje iš viso yra 337. Akcija susilaukė nemažo gyventojų susidomėjimo – miškininkai ne kartą vyko į mišką papildyti šakų atsargų. VMI teigimu, dėl didesnio patogumo šiemet šakos bus ruošiamos ir dalijamos miške.

Miškininkai ragina žmones elgtis sąmoningai ir atsakingai – nelaužyti miške šakų savavališkai, nepadaryti žalos medžiams. Miške savavališkai laužant šakas yra pažeidžiamos Lietuvos aplinkos ministro įsakymu patvirtintos Lankymosi miške taisykles ir dėl tokios neatsakingos veiklos gali būti skirta bauda.

Miškininkai šakų paruoš kirtavietėse retindami mišką arba nugenės nuo medžių, kuriuos pagal miškotvarkos projektus artimiausiu metu numatoma iškirsti.

Parengta pagal VMU inf.