Dėl ekstremalios padėties poveikio ekonomikai pakeista ir prekybos žaliavine mediena tvarka

Velykų savaitgalį miškininkai gesino liepsnojančius miškus ir pievas
14 balandžio, 2020
Algis Gaižutis: Apie tėviškę, mišką, šeimą ir Lietuvos prezidentą…
15 balandžio, 2020

Dėl ekstremalios padėties poveikio ekonomikai pakeista ir prekybos žaliavine mediena tvarka

Šiandien Vyriausybė, atsižvelgusi į ekstremalios padėties šalyje poveikį ekonomikai ir verslo aplinkai, nutarė pakeisti Prekybos valstybiniuose miškuose pagaminta žaliavine mediena ir miško kirtimo liekanomis tvarką ir ją papildyti.

Pasak aplinkos ministro Kęstučio Mažeikos, padaryti pakeitimai šiuo sudėtingu laikotarpiu padės palengvinti su medienos perdirbimu susijusių įmonių veiklą ir užtikrinti valstybės įmonės Valstybinių miškų urėdijos veiklos stabilumą.

Vyriausybės nutarimu nustatyta, kad karantino laikotarpiu ir šešis mėnesius po jo galima atsiskaitymo už pateiktą medieną terminą pratęsti 30 kalendorinių dienų ilgiau nei iki šiol. Tai padaryti galės tie pirkėjai, kurie įgyvendina ar per pastaruosius trejus kalendorinius metus įgyvendino regioninės svarbos projektą arba sandorio įvykdymą užtikrina turto įkeitimu, banko garantija, draudimu, prekinio kredito draudimu ar kitokia pardavėjui priimtina užtikrinimo priemone. Šia papildoma nuostata siekiama prisidėti įgyvendinant regioninę politiką, palaikant verslą ir išsaugant darbo vietas regionuose.

Kaip pažymėjo ministras, šis Vyriausybės sprendimas yra kompromisas tarp medienos pirkėjų ir pardavėjų pasiūlymų suprantant, kad neišvengiamai visiems rinkos dalyviams teks prisiimti savo naštos dalį dėl susiklosčiusios situacijos.

AM informacija