Diskusija „Dėl medžiotojų integracijos į krašto gynybą”

13 kovo, 2019
NEMOKAMI nuotoliniai mokymai miško savininkams
13 kovo, 2019
Per Žemės dieną moksleiviai posėdžiaus Seimo Aplinkos apsaugos komitete
16 kovo, 2019

Diskusija  dėl medžiotojų integracijos į krašto gynybą

Bendraujant su rašytoju ir filosofu Arvydu Juozaičiu gimė idėja, kuri šių metų vasario mėnesio pabaigoje virto į labai įdomią diskusiją apie medžiotojus ir jų vaidmenį ginant savo kraštą. Didžiulio dėmesio sulaukė svečio iš Ukrainos, ATO dalyvio, karo veterano Dmitrijaus Kostenkovo (Dmitrij Kostenkov)  pasakojimas apie pirmas karo dienas Ukrainoje ir didžiulį medžiotojų indėlį ginklais bei apmokymais, kas padėjo apginti kraštą ir sustabdyti tolesnę priešo invaziją. Savo įžvalgomis pasidalijo ir NATO atstovybės Lietuvoje karininkas, spec. operacijų dalyvis, desantininkas, atsargos pulkininkas Hans Leo Kramer. Malonu, kad prie diskusijos prisijungė Lietuvos medžiotojų draugijos atstovas Gytis Misiukevičius, ginklų pirklių asociacijos atstovas Augtumas Adeikis, taip pat medžiotojas, žurnalistas Vytenis Neverdauskas, tinklalapio miske.lt  įkūrėjas Deividas Staponkus, medžiotojas ir šaulys Gediminas Armonavičius, nuo pat Maidano palaikantis ryšius su Ukrainos patriotais – kariais,  medžiotoja, medžioklių moterims organizatorė Rasa Vaitkevičiūtė, aplinkos apsaugos konsultantas-ekspertas Vidas Pocius, verslininkas, medžiotojas Donatas Borkys.

Turint šalyje tris kartus didesnį už Lietuvos kariuomenę ginkluotų vyrų ir moterų būrį, kurie yra nepriekaištingos reputacijos, ginkluoti gerais ginklais, puikūs šauliai, (skaičiuojama apie 100 tūkst. ginklų ir apie 30 tūkst. medžiotojų), tiesiog neprotinga nepanaudoti jų krašto apsaugai, žinoma, esant būtinybei. Dėkoju visiems už išsakytas mintis. Manau, kad ir Lietuvos šaulių sąjunga prisijungs prie šios idėjos ir mūsų šaulių gretos pasipildys naujais nariais.

Tarpukario Lietuvoje buvo tiesiog savaime suprantama, jei tu medžiotojas, turi ginklą, tai tu – arba šaulys, arba savanoris. Manau, ne visi suprato Deivido Staponkaus apklausą „Facebook Medžioklė Lietuvoje“ tinklalapyje. Niekas nevers eiti į tarnybą, tačiau reikalui esant, manau, visi 100 proc. atliksime savo pareigą Tėvynei.

Kęstutis Markevičius