Dovanoja LUX kino seansus(papildyta)

28 lapkričio, 2019
Įtraukianti „Sūduvos girių“ istorija
28 lapkričio, 2019
Europos Parlamentas patvirtino 2020 m. ES biudžetą
30 lapkričio, 2019

Dovanoja LUX kino seansus (papildyta)

Europos Parlamentas (EP) kviečia nemokamai pamatyti tris filmus, nominuotus šių metų LUX apdovanojimui. Seansai vyks lapkričio 28-30 d. Kaune, Marijampolėje ir Utenoje.

LUX apdovanojimą Europos Parlamentas kasmet teikia filmui, atskleidžiančiam europinių vertybių universalumą bei kultūrinę žemyno įvairovę. Šiemet jį gauti pretenduoja trys filmai: 

Hammarskjöld byla“ (rež. Mads Brügger, Danija, Norvegija, Švedija, Belgija);

 „Dievas egzistuoja, jos vardas Petrunija“ (rež. Teona Strugar Mitevska, Belgija, Slovėnija, Kroatija, Prancūzija); 

Karalystė“ (rež. Rodrigo Sorogoyen, Ispanija, Prancūzija).

Garsaus diplomato, Nobelio taikos premijos laureato Dag Hammarskjöld žūties mįslę nagrinėjantis filmas „Hammarskjöld byla“ įrodo, kad dokumentika gali įtraukti ne mažiau nei įtemptas trileris. Pasakojimas apie religinę ceremoniją sujaukusią ir patriarchalines normas sulaužiusią moterį „Dievas egzistuoja, jos vardas Petrunija“ privers iš naujo apmąstyti vyrų ir moterų santykius, žmogaus teises ir universalias vertybes. O sukrečiantis personažų cinizmas ir intrigos politiniame trileryje „Karalystė“ atkreips dėmesį į kaukes, kurias dėvi ne tik aukštų valdžios postų siekiantys politikai, bet ir mes patys.

Nemokami kino seansai vyks:

Kaune, „Forum Cinemas Akropolis“ (Karaliaus Mindaugo pr. 49), 19 val.;

Utenoje, „Kino namai“ (Aušros g. 47), 19 val.;

Marijampolėje, kino teatre „Spindulys“ (Kauno g. 13), 17.30 val.

Bus rodomi filmai:

lapkričio 28 d. – „Hammarskjöld byla“;

lapkričio 29 d. – „Dievas egzistuoja, jos vardas Petrunija“;

lapkričio 30 d. – „Karalystė“.

Nemokamus bilietus bus galima įsigyti kasoje prieš seansą.

Prieš pirmąją filmo peržiūrą Kaune (lapkričio 28 d.) kino mėgėjų laukia trumpa diskusija apie europinį kiną su Aidu Puklevičiumi ir Dovile Filmanavičiūte.

Papildyta

LUX kino apdovanojimą šiemet pelnė filmas „Dievas egzistuoja, jos vardas Petrunija“. Trečiadienį, lapkričio 27 d., Strasbūre EP pirmininkas David Sassoli iškilmingai apdovanojo jo kūrėjus.

Režisierės Teonos Strugar Mitevskos filmas yra bendra Šiaurės Makedonijos, Belgijos, Kroatijos, Slovėnijos ir Prancūzijos gamyba. Jis pasakoja apie jauną darbo neturinčią moterį, kuri sujaukia stačiatikių religinę ceremoniją ir laužo vyraujančias patriarchalines normas. Filmas priverčia iš naujo apmąstyti vyrų ir moterų santykius, žmogaus teises ir universalias vertybes.

„LUX apdovanojimo dėka galime kino kalba kalbėtis apie imigraciją, klimato kaitą, kolonijinę praeitį, socialines ir politines teises, feminizmą, etiką ir kitus Europai svarbius klausimus. Esame vienintelis parlamentas pasaulyje, teikiantis kino apdovanojimą. Galime tuo didžiuotis, o kartu atiduoti duoklę Europos režisieriams ir kūrėjams, kuriuos turime garbę pažinti. Tegyvuoja minties laisvė, Europos kinas ir LUX apdovanojimas!“,- kalbėjo EP vadovas.

LUX apdovanojimą EP kasmet teikia filmui, atskleidžiančiam europinių vertybių universalumą bei kultūrinę žemyno įvairovę. Dar dviejų šiemet nominuotų filmų režisieriai ir prodiuseriai  trečiadienį taip pat apdovanoti Strasbūre.

EP biuro Lietuvoje inf.