Dvi barikadų pusės

22 balandžio, 2017
Ekspertinis Miškų įstatymo pataisų vertinimas – tik dėl paukščiuko?
21 balandžio, 2017
Saugomų teritorijų reforma – iš po stalo?
23 balandžio, 2017
 
Lietuvos miškininkų sąjungos organizuotas miškasodis suartino atsidūrusius skirtingose barikadų pusėse

Miško sodinimas yra vienas prasmingiausių darbų kiekvienam gamta besirūpinančiam šalies gyventojui. Kauno miškų urėdijos Karmėlavos girininkijoje surengta išties neeilinė talka – joje dalyvavo dėl planuojamos urėdijų pertvarkos skirtingose barikadų pusėse atsidūrę įstatymų kūrėjai ir miškininkai. Jie draugiškai pasodino 2 tūkst. pušaičių, 600 eglaičių ir 150 beržiukų.

Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkui Kęstučiui Mažeikai, šio komiteto nariams Virginijai Vingrienei, Kęstučiui Bacvinkai, Petrui Nevuliui ir Pauliui Saudargui, generaliniam miškų urėdui Rimantui Prūsaičiui, Kauno miesto merui Visvaldui Matijošaičiui, Kauno rajono vicemerui Pauliui Visockui, Kauno miškų urėdui Sauliui Lazauskui ir kt. teko garbė pasodinti ir po vardinį ąžuoliuką

Kadangi, Karmėlavos girininko Jono Mačiulio žodžiais, visi talkininkai profesionalai, beveik 1 ha 2015 m. rudenį iškirstas plotas atsodintas per pora valandų.

„Iš sodinukų brandus miškas užaugs tik po 70–100 ar dar daugiau metų, tad tai investicija, skirta ateities kartoms“, – talkos rezultatu džiaugėsi Kauno miškų urėdas S. Lazauskas.

Miškasodžiui pasibaigus talkininkai buvo pavaišinti gardžiu guliašu bei arbata, norintys galėjo ant laužo išsikepti žvėrienos dešrelių. Šventės dalyviai džiaugėsi oru, leidusiu talką užbaigti nesulytiems bei pavasarine nuotaika, taip pat prasitarė, jog ketina atvažiuoti ir apžiūrėti kaip stiebiasi jų rankomis pasodinti medeliai.

Nė vienas dalyvavęs šiame prasmingame renginyje neliko be dovanų. Kiekvienam talkos dalyviui buvo padovanotos kepuraitės ir kadaginiai Kauno miškų urėdijos suvenyrai, o sparčiausiai dirbusiems įteikti inkilai.

Ši talka Karmėlavos girininkijoje šiemet jau antroji. Nacionalinę miškasodžio dieną miškininkams talkino Karmėlavos Balio Buračo gimnazijos 11 klasės moksleiviai ir gretimame kvartale medeliais užsodino panašų plotą.

Iš viso šiemet šioje girininkijoje pasodinta apie 35 tūkst. sodinukų.

Augustė Teiberytė

 
 
« 2 »