„Einride“ elektrinis bepilotis miškovežis – naujausias švedų išradimas

3 rugsėjo, 2018
Miske.lt programėlė
3 rugsėjo, 2018
Ūkininkams nusibodo penėti komercinės medžioklės plotų žvėris
3 rugsėjo, 2018

„Einride“  elektrinis bepilotis miškovežis – naujausias švedų išradimas

Ar sunkvežimis,  atvažiuojantis pasikrauti rąstų,  kelia garsų triukšmą miške? Jis tikrai neskleis  jokio triuksmo, jeigu tai bus naujausias švedu išradimas – elektra varomas, autonomiškas bepilotis sunkvežimis, kuris, tikimasi, artimiausiais metais suras sau deramą nišą  rinkoje. 

Kol kas naujasis sunkvežimis T-log pristatytas Jungtinėje Karalystėje, greičio festivalyje „Goodwood Festival of Speed“. Kaip ir T-pod (sunkvežimis su savireguliacine termoelektrine galia), „Einride“ sunkvežimis  išrastas pernai, jame nėra nei kabinos, nei variklio, tik siauras baltas kėbulas priekyje, primenantis plokštę. Už jos iškart įmontuoti rungai. Įmonės inžinieriai sustiprino pakabą bei važiuoklę, kad medienos transportavimo mašina lengvai įveiktų nelygius miško kelius su sunkesne apkrova. Tai – žavingo dizaino nedidelis sunkvežimis. 

Visai kaip T-pod, ir T-log turi elektrinę pavarų dėžę su 300 kWh baterija ir viena įkrova gali nuvažiuoti apie 200 km (120 mylių) atstumą. 

Robertas Falckas (Robert Falck), „Einride“ generalinis direktorius sako, kad perėjimas nuo dyzelinio prie elektrinio variklio padėtų sumažinti anglies dvideginio išmetimą, taip pat norima įrodyti, kad elektrinės transporto priemonės gali atlikti sunkiausius darbus. 

Miškų valdytojai jau žino šią naujieną ir nebūtų sunku juos įtikinti išbandyti šią naują technologiją, jeigu tik tai atsipirktų finansiškai.

„Einride“ teigia, kad pakeitus įprastą variklį baterijomis, tai leistų transporto priemonės kėbule geriau išdėstyti  krovinius, be to, šių automobilių gamyba būtų  pigesnė dėl mažesnio kėbulo. Mažesnis sunkvežimis manevringesnis nei įprastas ir geriau įvažiuotų į sunkiau pasiekiamas vietas. 

Kadangi visame pasaulyje gamintojai mažina anglies dvideginio išmetimą, elektriniai sunkvežimiai šios taršos atsikratytų visiškai. Garsusis Elonas Muskas (Elon Musk) sako, kad nuvažiuoti 100 mylių „Teslai“ kainuoja 1,26 dolerio už mylią, o dyzeliu varomiems sunkvežimiams – 1,51 dolerio.

„Einride“  ne vienintelė kompanija, bandanti “atsikratyti” žmogaus-vairuotojo su dyzeliu. 

Bet kol „Tesla“, „Volvo“, „Daimler“ ir „Uber“ vis dar ieško būdų,  kaip sumažinti kabinos dydį,  „Einride“ kabinos atsisakė visai – jos sunkvežimiai turi LiDAR sistemą, radiolokatorių ir kameros jutiklius, kurie perduoda informaciją apie aplinką „Nvidia Al“ superkompiuteriui. 

“Daimler” pasirinko tą pačią platformą būsimiems savaiminio vairavimo bandymams Kalifornijoje. 

Kompiuteriai dar negali įveikti kiekvieno vairavimo scenarijaus, jau nekalbant apie nepažymėtas juostas po didelių medžių priedanga, tad „Einride“ sunkvežimiai bus vairuojami iš nuotolinės pozicijos, naudojant “Phantom Auto” teleoperacijos technologiją. 

Kalbant apie ekonomiškumą, tai vienas operatorius gali stebėti ir valdyti visą transporto priemonių parką ir taip sumažinti išlaidas. Nelieka ir vairuotojo darbo valandų, iš jų naktimis,  problemos. Pažangi maršruto programinė įranga stebės eismą realiuoju laiku, atsižvelgiant į spūstis, apkrovimą, baterijas ir numatytą krovinio pristatymo laiką, kad valdytų visą procesą kuo veiksmingiau. 

„Einride“  nori sukurti visą krovinių gabenimo klientams ekosistemą, rūpindamiesi tiek technine, tiek ir programine įranga. Mes esame naujos kartos sunkvežimių vairuotojai“,- pažymi R. Falckas. 

Parengta pagal www.wired.com, foto iš www.einride.com