Ekonomiška „Logset 8H GTE Hybrid“ medkirtė išsiskiria savo galia

10 rugpjūčio, 2019
Algirdo Bruko atsakas pakilusiems į rėksmingą karą prieš miškų kirtimus
10 rugpjūčio, 2019
UAB “ENAX” iš arti kviečia susipažinti su šių dienų naujausia inovacija – HIVISION ir ne tik…
10 rugpjūčio, 2019

Ekonomiška „Logset 8H GTE Hybrid“ medkirtė išsiskiria savo galia

Rugsėjo 6-7 dienomis Ukmergės rajone prie Lyduokių vyksiančioje miškininkystės parodoje “Miškai: inovacijos ir tradicijos 2019” vieni iš pirmųjų savo pristatomas naujoves – hibridinę medkirtę “Logset 8H GTE Hybrid 2019” ir medvežę – suskato demonstruoti UAB “Biržų žemtiekimas”.

Miškų įrangos gamintojas „Logset Oy“, įsikūręs Suomijos Koivulahti mieste, 2019 metais vartotojams pristatė „Logset 8H GTE Hybrid“ hibridinę medkirtę. Tai – jau ne pirma šio gamintojo sukurta tokia mašina: „Logset“ 2016 m. pasauliui jau pristatė pirmąją medkirtę su hibridine sistema „Logset 12H GTE Hybvrid“. Ši sistema susilaukė daug teigiamų įvertinimų iš tradicinės miškininkystės pramonės atstovų, todėl įmonė sukūrė dar vieną gaminį, tik mažesnės galios. „Logset 8H GTE Hybrid“ yra galinga, ekonomiška ir aplinkai draugiška medkirtė.

Ši medkirtė ypatinga dėl hibridinės sistemos. Pagrindiniai šios sistemos komponentai – elektrinis variklis bei maitinimo blokas, įtaisytas tarp medkirtės dyzelinio variklio ir hidraulinių siurblių. Maitinimo bloko viduje yra energijos saugykla ir valdymo įtaisas. Energijos saugyklą sudaro superkondensatoriai, kurių pagalba vyksta itin greitas įkrovimas ar iškrovimas. Kai medkirtei reikia daugiau galios, t.y. dyzeliniam medkirtės varikliui reikia daugiau jėgos, kad jis veiktų sklandžiai kertant didelius medžius, tuomet hibridinės sistemos elektrinis variklis įsijungia kaip papildomas variklis, o valdymo įrenginys iškrauna maitinimo bloko viduje esančius superkondensatorius ir perduoda elektros energiją varikliui. Kai medkirtei papildomos galios nereikia, hibridinės sistemos elektros variklis veikia kaip generatorius – taip valdymo įtaisas maitinimo bloko viduje įkrauna energijos saugyklą.

GALINGA

„Logset 8H GTE Hybrid“ medkirtė išsiskiria savo galia. Šis hibridas net 60 proc. galingesnis uži „Logset 8H GTE“. Tai reiškia, jog hibridinė sistema leidžia padidinti viso įrenginio galią nedidinant dyzelinio variklio. Darbo ciklų metu medkirtės galios poreikis gali ženkliai skirtis. Būtent tuomet hibridinė sistema yra efektyviausia: ji kompensuoja variklio didžiausią apkrovą, o to rezultatas – labai pastovus dyzelinis variklis su įspūdinga galia, kuri leidžia įveikti visus su medžių kirtimu susijusius iššūkius. Hibridinė technologija 27–30 proc. padidina medkirtės „Logset 8H GTE Hybrid“ darbo našumą, kas ženkliai sumažina degalų sunaudojimą ir emisiją nukirtus kubinį metrą medienos. Dėl to mašina naudinga tiek aplinkai, tiek naudotojui.

EKONOMIŠKA

„Logset 8H GTE Hybrid“ pigiau eksploatuoti nei kitas medkirtes. Didžiausia apkrova medkirtės darbo ciklo metu kompensuojama elektros varikliu – taip hibridinė medkirtė išlaiko reguliarų darbo tempą net ir kirsdama didelius medžius, kas padidina produktyvumą. Taip pat dėl hibridinės sistemos dyzelinis variklis veikia pastoviu greičiu, apsisukimų skaičius mažesnis, sutaupoma degalų. Degalų taupymą lengviau suprasime, jeigu palyginsime medkirtę su kita sunkia transporto priemone, pavyzdžiui, miškovežiu. Miškovežis sunaudoja gerokai mažiau degalų, važiuodamas greitkeliu 90 km/val. greičiu be nereikalingų sustojimų, nei mieste, kur vairuotojui nuolat tenka sustoti prie šviesoforų, o po to pagreitėti.

DRAUGIŠKA APLINKAI

Klimato kaita – vienas iš sudėtingiausių XXI amžiaus iššūkių. Šiuolaikinė visuomenė privalo surasti būdų, kaip apsaugoti planetą, tuo pat metu leisti augti ir ekonomikai bei žmonių gerovei.

Perėjimas prie be iškastinio kuro nėra lengva užduotis. Medienos produktai yra tvari alternatyva norint pakeisti iškastinius produktus. Vis dėlto norint įgyvendinti šiuos siekius, miškų ūkiai turi būti tvarūs nuo pradžios iki pabaigos. Tvarus medžių kirtimas yra pirmas žingsnis stengiantis įveikti šį iššūkį, o „Logset“ gali pasiūlyti geriausią sprendimą.

Norint pagaminti baldus iš medienos ar statyti tokius namus, būtina kirsti medžius, bet kartu privalu ir skubiai mažinti medkirčių daromą neigiamą poveikį aplinkai. Darbai miškuose visame pasaulyje turi tapti veiksmingesni, saugesni ir tvaresni, kad galėtume tinkamai saugoti gamtinius išteklius.

„Logset“ yra įsipareigojusi teikti patikimus sprendimus, kurie visą miško įrengimų pramonę skatintų ir verstų judėti į priekį. Dėl technologinės pažangos ir nuolatinių inovacijų mes tiesiame tiltą švaresnės miškininkystės link. Kaip vienintelė hibridinių medkirčių gamintoja „Logset“ yra tvarios miškininkystės pradininkė, puoselėjanti tvarų medienos gamybos būdą. Tvarumas leidžia auginti ekonomiką, plėsti eksportą, didinti darbo vietų skaičių ir plėstis gamykloms.

Pagrindinės „Logset“ hibridinės miško kirtimo mašinos charakteristikos

HIBRIDINĖ SISTEMA

Elektrinis variklis sudaro neįtikėtiną galimybę padidinti AGCO Power 74 LFTN variklio galingumą ir sukimo momentą. Mašinos veikimas gerėja dėl greitos reakcijos į apkrovos pokyčius. Hibridinė sistema sudaro galimybę nedelsiant pasiekti galingumą ir degalų sąnaudas, apie kurias visada svajojote.

VARIKLIS

Galingas AGCO Power variklis su SCR technologija užtikrina didelį sukimo momentą, varikliui veikiant nedideliu greičiu, taip užtikrinant geriausią degalų ekonomiją variklių rinkoje.

PERDAVIMO ĮTAISAS

Perdavimo įtaisas yra reguliuojamas ir optimizuojamas per TOC 2 valdymo sistemą. Patikimų priekinių ir galinių NAF vežimėlių bei veiksmingos rėmo fiksavimo sistemos, kuriai naudojami dideli hidrauliniai cilindrai, derinys užtikrina tobulą miško kirtimo mašinos stabilumą. Hidrauliškai balansuojančius priekinius vežimėlius arba mechaniškai balansuojantys vežimėlius galima rinktis kaip papildomą įrangą.

KABINA

Kabina pasižymi puikiu matomumu visomis kryptimis. Patobulinti darbinių žibintų apsauginiai elementai dar geriau apsaugo darbinius žibintus ir kabinos stogą. Dėl naujo dizaino sumažėja transportavimo aukštis, o kabina įgauna akiai malonų apvalų profilį. Kabinoje nedidelis triukšmas yra esminis operatoriaus komforto elementas.

VALDYMO SISTEMA TOC-MD 2

Pačios „Logset“ suprojektuota miško kirtimo mašinos galvutės valdymo sistema, t.y. bendro eksploatavimo ir kontrolinių matavimo prietaisų sistema (angl. Total Operation and Control Measuring Device 2) (TOC-MD 2) užtikrina maksimalų našumą bei lengvą navigaciją ir naudojimą. Metams bėgant technologija visiškai pasiteisino. Operatoriaus darbą palengvina tokios funkcijos, kaip adaptuojamo padavimo optimizavimas, taip pat didėja mašinos produktyvumas.

HIDRAULINĖ SISTEMA

„Logset 8H GTE Hybrid“ sudaro galimybę eksploatacijai pateikti iki 585 l/min 1 500 rpm (apsukų per minutę) srautą – tai geriausias rezultatas, siekiant didelio produktyvumo ir geresnės degalų ekonomijos. Tinkamas balansas geriausiam darbo rezultatui pasiekti.

KRANAS

Tvirtas „Mesera 240H“ paralelinis kranas pasižymi optimalia geometrija. Unikalus mašinos stabilumas sudaro galimybę išnaudoti krano galingumą iki 11 metrų siekio zonoje. Kraną galima valdyti greitai, bet tuo pat metu ir tiksliai.

MIŠKO KIRTIMO GALVUTĖ

Galite pasirinkti geriausiai poreikius tenkinančią galvutę. „Logset 8H GTE Hybrid“ tinkamiausi galvučių dydžiai yra TH55, TH65 ir TH75. Pasirinkdami „Logset TH“ miško kirtimo mašinos galvutę, padidinsite našumą, nes galvutę bus galima suderinti su miško kirtimo mašina užtikrinant sklandų jos funkcionavimą.

HIBRIDINĖS TECHNOLOGIJOS PRIVALUMAI

1. PRODUKTYVUMAS

 • Didesnis gamybos našumas greičiau reaguojant į didesnį sukimo momentą;
 • Galima naudoti mažesnį dyzelinį variklį nemažinant medkirtės našumo.

2. MAŽESNĖS KURO SĄNAUDOS

 • Palyginti su tradicine technologija, kuro sąnaudos sumažėja 25 proc.

3. POVEIKIS APLINKAI

 • 25 proc. mažesnis CO2 ir mažesnė smulkiųjų dalelių emisija kubiniam metrui;
 • Mažesnė emisija ir triukšmas;
 • „Danfoss Editron“ hibridinė technologija;
 • „ProHybrid“ – šiandienos ir ateities technologija.

8H GTE hybrid“ TECHNINIAI DUOMENYS

 • Elektrinės dalies papildoma galia 100 kW per 8 sek.
 • Didžiausias papildomas sukimo momentas 500 Nm (ribotas).
 • Įkrovimas trunka 12 sekundžių iki pilno įkrovimo.
 • Galios spartinimas trunka 6 sekundes didžiausia galia.
 • 25 proc. mažesnės degalų sąnaudos, palyginti su 8H / kub.m.
 • Apytiksliai 25 proc. mažesnės degalų sąnaudos, palyginti su 310 kW galios dyzeliniu varikliu.

Logset 8H GTE hybrid“ MEDKIRTĖS TECNINIAI DUOMENYS

Hibridinė sistema, variklis + elektrinis variklis
Maksimali galia esant 1900 aps./min. 310 kW per 8 sek.
Galia esant 1500 aps./min 280 kW per 10 sek.
Maksimalus sukimo momentas esant 1500 aps./min. 1780 Nm
Dyzelinis variklis
Galia esant 1700 aps./min 214 kW
Maksimalus sukimo momentas esant 1500 aps./min. 1280 Nm
Generatorius / elektrinis variklis
Maksimali galia esant 1900 aps./min. 100 kW per 8 sek.
Galia esant 1500 aps./min. 78 kW per 10 sek.
Maksimalus sukimo momentas esant 100-2100 aps./min. 500 Nm

Hibrido galios padidėjimas

8HE 7,4 LFTN“ variklio ir „8H GTE Hybrid“ rodiklių palyginimas

Maksimali galia 214 kW  310 kw + 45 %
Maksimalus sukimo momentas 1280Nm  1780 Nm + 39 %
Dvigubos grandinės darbo hidraulika, kurios bendras srautas yra 585 litrai 1500 aps./min. + 18 %
Sumažėjęs triukšmo lygis – 5 %
Kuro suvartojimas švariam kirtimui 13 l/val.