Europos Parlamentas atnaujino padangų ženklinimo taisykles

Miškus niokojančių keturračių vairuotojams – baudos
1 birželio, 2020
Miškininkai šiemet aptvers 1400 skruzdėlynų
2 birželio, 2020
Europos Parlamentas atnaujino padangų ženklinimo taisykles
Padangų gamintojai nuo 2021 m. gegužės etiketėse turės nurodyti jų degalų naudojimo efektyvumą, sukibimą su šlapia danga ir triukšmingumą, gegužės 13 d. nusprendė Europos Parlamentas (EP).   Nauja automobilių ir sunkvežimių padangų ženklinimo tvarka siekiama paskatinti vartotojus taupyti degalus, pagerinti eismo saugumą ir sumažinti triukšmą. Ateityje etiketėse taip pat atsiras informacija apie padangų ridą, dilimą, restauravimą ir sukibimą su sniegu bei ledu. Šie duomenys bus įtraukti į reikalavimus, kai atsiras tinkami padangų bandymo metodai. Tai turėtų sumažinti žalingo mikroplastiko kiekį, kuris patenka į aplinką dėl padangų dilimo.

Pagal naujas taisykles padangų etiketės turi būti gerai matomos vartotojams visose pardavimo vietose, taip pat ir internete, ant jų turi būti lengvai nuskenuojamas QR kodas. Naujoji sistema taip pat bus taikoma sunkiasvorėms transporto priemonėms (C3 padangoms), kurioms šiuo metu ES ženklinimo reikalavimai netaikomi.

„Atnaujinta ženklinimo tvarka yra paprastas ir efektyvus būdas prisidėti prie švaresnio transporto ir paskatinti vartotojų elgesio pokyčius. Taisyklės užtikrins, kad vartotojai prieš pasirinkdami padangas gautų reikiamą, aiškią ir lengvai palyginamą informaciją“, – pabrėžia EP nariai.

Taisyklės, keičiančios 2009 m. reglamentą dėl padangų ženklinimo, padės reikšmingai sumažinti anglies dvideginio išmetimą ES. Jos įsigalios 2021 m. gegužės 1 d.   Nauja tvarka turėtų sudrausminti ir padangų naudotojus Lietuvoje, prisidėti prie klimato kaitos įsipareigojimų įgyvendinimo. Kartu labai svarbu, kad automobilių savininkai tinkamai atiduotų jau panaudotas senas padangas jų surinkėjams ir perdirbėjams, neišmestų pakelėse ar pamiškėse bei neterštų gamtos.  

Robertas Pogorelis, EP ryšių su žiniasklaida administratorius