Generolo Povilo Plechavičiaus atminimui pasodins 6600 ąžuoliukų giraitę

Meškinis česnakas
13 kovo, 2020
Inkilų kėlimo šventė „Paukščiai grįžta namo“ yra atšaukiama
13 kovo, 2020

Generolo Povilo Plechavičiaus atminimui pasodins 6600 ąžuoliukų giraitę

Šiemet Lietuva mini generolo Povilo Plechavičiaus 130-ąsias gimimo metines. Ta proga  kovo 28 dieną Karalgirio miške Vilkijos rajone bus pasodinta 6600 ąžuoliukų giria generolui atminti. Ąžuoliukus sodins P. Plechavičiaus kadetų licėjaus auklėtiniai, Lietuvos kariuomenės Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotojo pėstininkų bataliono bei Jungtinių Amerikos Valstijų kariai, tarnaujantys Pabradėje – iš viso apie 400 žmonių.

Susitarimą dėl bendradarbiavimo ir ąžuoliukų giraitės sodinimo pasirašė Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus laikinoji direktorė, pavaduotoja ugdymui Ingrida Levickienė, Valstybinės miškų urėdijos (VMU) direktorius Valdas Kaubrė ir visuomeninės organizacijos „LDK palikuonys“ vadovas Gediminas Armonavičius.

„Generolas P. Plechavičius visa širdimi buvo atsidavęs Tautai ir Tėvynei, visuomet stojo ginti paprasto kaimo žmogaus ir padėjo pamatus, ant kurių sustiprėjo Lietuvos kariuomenė. Ąžuolų giria  – simbolinis generolo P. Plechavičiaus nuopelnų Lietuvai įprasminimas. Jis buvo tvirtas, drąsus ir ryžtingas vadas, rūpestingas kaip tėvas ir reiklus kaip mokytojas“, – teigia Ingrida Levickienė.

VMU direktorius V. Kaubrė pažymi, kad urėdija ir miškininkai remia idėją įprasminti generolo atminimą, o sodinukai kadetų licėjaus auklėtiniams bus puiki mokymo priemonė, kaip reikia pažinti, mylėti ir puoselėti mišką.

P. Plechavičiaus kadetų licėjaus auklėtiniai įsipareigojo nauja ąžuolų giraite rūpintis ir prižiūrėti tol, kol medeliai sutvirtės, o po to perduoti šią tradiciją naujiems kadetų licėjaus auklėtiniams.

„Ši idėja turi labai gilią prasmę ir man primena iniciatyvą, kai Ukrainoje žuvusių karių atminimui nuvežėme ir pasodinome du tūkstančius sodinukų. Kiekvienas pasodintas ąžuoliukas šeimai simbolizuoja prarastą patį artimiausią žmogų. Atmintis gyva tik tuomet, kaip ji yra puoselėjama“, – įsitikinęs  Gediminas Armonavičius. 

Parengta pagal VMU inf.