Į būsimųjų miškininkų šventę sugužėjo vaikai iš visos Lietuvos

Dėmesys tamsiosioms bitėms
20 spalio, 2021
Vilniuje buvo pasodintas pirmasis miesto miškas
22 spalio, 2021

Į būsimųjų miškininkų šventę sugužėjo vaikai iš visos Lietuvos

Dabartiniams šalies miškininkams tikrai nėra ko nerimauti – jų darbus tęs jaunieji miško draugai. O kad jų labai daug įrodė ir spalio 15-ąją į Kauno rajoną, į Vytauto Didžiojo universiteto (VDU)  Žemės ūkio akademijos (ŽŪA) antrąjį parodų paviljoną sugužėję vaikai ir jų mokytojai iš visos Lietuvos –  svetainės www.miskininkas.eu  organizuoto mokinių rašinių ir piešinių konkursų “Kodėl noriu būti miškininku” dalyviai.

Dar kartą norisi priminti, kad konkursų organizatorius, vertintojus ir rėmėjus sužavėjo jaunųjų miško draugų nuoširdumas bei kūrybiškumas. Tikrai buvo malonu skaityti pradinukų, penktokų, šeštokų ir vyresniųjų mintis apie pažintį su mišku bei paslaptingu jo pasauliu, meilę jo gyventojams, didžiulį norą išsaugoti miškus ateities kartoms, ryžtą  juos gausinti ir atsakingai prižiūrėti. Piešinių konkurse vaikai savo nuoširdžius jausmus ir norus išreiškė įvairiausiomis spalvomis, o kūriniuose dominavo medžiai, paukščiai, žvėreliai, žydinčios gėlės ir jie patys šalia.

Ši vaikų kūryba ir noras tapti miškininkais įamžinta knygoje “Kodėl aš noriu būti miškininku” – ji kartu su Padėkos raštais kiekvienam dalyviui tapo pagrindiniu šventės akcentu ir džiaugsmu.

“Žiūrėk, žiūrėk – čia mano piešinys, čia mano rašinys”, – vienas per kitą rodė savo kūrinius miško bičiuliai. Net prasidėjus oficialiajai šventės daliai jie vartė knygos puslapius su akyse šviečiančia nuostaba… Tik nuskambėjus Lietuvos himnui, visi surimtėjo.

Lietuvos himną sugiedojo VDU  Muzikos akademijos solistai, kurie vėliau šventės dalyvius linksmino ir kitomis dainomis.

“Tiek daug mažųjų gamtos ir miško mylėtojų akademija seniai nematė”,- sveikindama vaikus bei mokytojus pasidžiaugė ŽŪA kanclerė prof. dr. Astrida Miceikienė, o Aplinkos ministerijos Miškų politikos grupės vadovas Nerijus Kupstaitis, priminė, kad yra miškininkas iš miškininkų šeimos ir paragino neatsisakyti savo svajonės tapti miškininku, tęsti knygoje atspindėtą pasaką.    

Kauno rajono vicemeras Antanas Nesteckis dėkojo mokiniams ir mokytojams už dėmesį gamtai ir priminė, kad visi susirinko į gražiausią Kauno rajono vietą, labai turtingą gamtine įvairove.  

ŽŪA Miškų ir ekologijos fakulteto dekanas  prof. dr. Vitas Marozas ir buvęs dekanas prof. Edmundas Bartkevičius linkėjo, kad vaikų svajonė išsipildytų. “ Man pavyko svajonę įgyvendinti – tapau miškininku, linkiu, kad ir jūsų svajonė išsipildytų. Mišką reikia pažinti, o tą jūs padarysite studijuodami miškininkystę”,- kalbėjo prof.V. Marozas. Prof. E Bartkevičius pasidžiaugė knyga, kuri bus smagiausia jo kolekcijoje, ir kvietė pažinti mišką jau dabar, įsijungti į jaunųjų miško bičiulių veiklą. “Iki susitikimo universitete, kolegijoje ar kur nors miške”,- palinkėjo jis.

Prie panašių linkėjimų prisidėjo ir Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos direktorius Vaidotas Lygis bei pakvietė konkurso dalyvius apžiūrėti kolegiją. Privačių miškų savininkų asociacijos direktorius Aidas Pivoriūnas sakė, kad šis renginys ir knyga “turbūt geriausias dalykas, kas įvyko miškininkų pasaulyje per pastaruosius penkerius metus”.

Po kalbų įteikti Padėkos raštai ir mokytojams. Mažiesiems į jau pabostančią oficialiąją dalį  šurmulio ir didelio smagumo įnešė pasirodęs lietuvių skalikas Marsas, vedinas šeimininko Andriaus Mikučiausko. Marsas vaikams buvo labai draugiškas, leidosi glostomas ir kantriai pozavo nuotraukoms.

Paroda ir ekskursijos

Besiniaukstantis dangus nesugadino nuotaikos ir lauke, visiems patraukus į ŽŪA parką, kur buvo atidaryta konkurso dalyvių darbų paroda. Kiek buvo džiaugsmo – jos juostelę perkirpo vaikai, dauguma pirmą kartą. Netrukus  jų balsai suskambo ir akademijos Miškų ir ekologijos fakultete,  kur su ypatingu smalsumu apžiūrėta ornitologijos auditorija ir išklausyta paskaita apie paukščius. Po pažinties su Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegija, Miškų institutu, autobusai su ekskursantais atvažiavo į Dubravos medelyną – čia jo darbuotojai supažindino, kaip nuo mažiausios sėklytės išauginamas sodinukas miškui: parodė vienintelę Lietuvoje kankorėžių aižyklą, šiltnamius, sodinukus lauke ir saugyklų šaldytuvuose.

O kaip būsimajam miškininkui nepabuvoti miške, kur karaliauja tik gamta. Atvykę į Dubravos rezervatinę apyrubę jie staigiai nusimetė dienos nuovargį ir nukūrė pažintiniu taku. Greitos kojos nešė ir taku per Kadagių slėnį Kauno marių regioniniame parke. Vis dėlto kerintys gamtos vaizdai, atsiveriančios Nemuno salos, natūraliais kadagiais apaugę statūs  šlaitai sustabdė pasigrožėti ir nusifotografuoti. 

www.miskininkas.eu inf.

Nuotraukos Rimondo Vasiliausko, Vaidos Jakaitytės ir Daivos Punzienės