Į gyvenimą išleista naujas būrys miškininkų

Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegija absolventams įteikė diplomus
2 liepos, 2021
Ūkininkai, medžiotojai ir miškininkai tariasi, kaip gintis nuo pasėlius siaubiančių žvėrių
3 liepos, 2021

Į gyvenimą išleista naujas būrys miškininkų

Į gyvenimą išleistas naujas  didelis būrys miškininkų ir aplinkosaugininkų (90). 2021 m. birželio 21 d. VDU ŽŪA Miškų ir ekologijos fakulteto absolventams buvo įteikti studijų baigimo diplomai. Fakultetą baigė 39 bakalaurai ir 51 magistras. Diplomus gavo 31 miškininkystės ir 8 taikomosios ekologijos bakalaurai.

Dauguma jų (30) studijavo nuolatinėse studijose. Diplomus gavo 28 miškininkystės, 9 -taikomosios ekologijos, 7 – laukinių gyvūnų populiacijų valdymo, 7 – miestų ir rekreacinės miškininkystės magistrai. Skirtingai nei bakalaurai dauguma jų (39) studijavo pagal ištęstines studijas.

Du magistro darbai pateikti Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjungos skelbtam geriausių magistro darbų konkursui. Tai – Monikos Redeckaitės miškininkystės magistro darbas „Miško dangos pokyčių nustatymas nuotoliniais metodais“ (vadovas dr. Donatas Jonikavičius) ir Vytauto Eigirdo taikomosios ekologijos magistro darbas „Lietuvoje užregistruotų didžiųjų kormoranų (Phalacrocorax carbo L.) migracijos kelių nustatymas ( vadovas dr. Žydrūnas Preikša).

Diplomų įteikimo šventėje dalyvavo VDU rektorius prof. Juozas Augutis – sveikindamas fakulteto absolventus jis teigė neabejojantis, kad Lietuvos miškų ir aplinkosaugos ateitis atiduodama į patikimas rankas.

„Sėkmė lydi drąsius. O drąsa nėra baimės neturėjimas – tai pasiryžimas jos nepaisant išdrįsti eiti į priekį siekiant įgyvendinti savo svajones ir lūkesčius. Žmogaus gyvenimas susideda iš laiko atkarpų, kurios stiprina, ugdo,  moko, suteikia spalvų bei padeda susikurti vertybes, santykius, gyvenimo kryptį. Šiandien baigiate vieną etapą ir pradedate kitą. Išgyvenkite šios akimirkos džiaugsmą, stabtelėkite, įvertinkite nueitą kelią, didžiuokitės savo atkaklumu, ryžtu, kantrybe. O tada su nauja jėga ir entuziazmu keliaukite pirmyn. Būkite drąsūs ir atviri, nes tvirtą pagrindą po kojomis jau turite. Studijų metais plėtėte savo pažinimo ir galimybių ribas, gilinote žinias, aiškinotės įvairių reiškinių kilmę ir priežastis, formavote savo požiūrį, turėjote palankią terpę, kurioje galėjote patenkinti savo smalsumą, stimuliuoti vaizduotę betarpiškoje studento ir dėstytojo bendrystės aplinkoje“, – pamatus jaunam žmogui tobulėti padėjusią universiteto akademinę aplinką pažymėjo J. Augutis.

VDU ŽŪA kanclerė prof. Astrida Miceikienė absolventus ragino neapsiriboti įgyta profesine kvalifikacija ir nuo rugsėjo sugrįžti į akademiją aukštesnės pakopos studijoms – bakalaurams į magistrantūros, magistrams – į doktorantūros.

„Nestovėkite vietoje, siekite dar daugiau, nes mokymasis yra judėjimas iš tamsos į šviesą. Studijų metais įrodėte, kad esate verti gauto diplomo, bet tai reikės įrodyti ir laikant vis naujus gyvenimo egzaminus. Teišsipildo jūsų troškimai, telydi sėkmė. Diplomų įteikimo šventė vainikavo kelerių metų sėkmingą bendrą studentų ir dėstytojų darbą. Todėl šiandien didžiulė šventė ir jiems“, – absolventus bei VDU ŽŪA akademinę bendruomenę sveikino A. Miceikienė.

Sveikindamas absolventus Valstybinių miškų urėdijos (VMU) direktorius Valdas Kaubrė priminė, su kokiu jauduliu jis pats beveik prieš dvidešimt metų toje pačioje salėje ėjo atsiimti miškininko diplomo. Direktorius pasidžiaugė, kad nemaža dalis absolventų jau dirba  Valstybinių miškų urėdijoje, o dar nedirbančius pakvietė įsilieti į įmonės komandą. Visiems fakulteto absolventams VMU vadovas palinkėjo gero skrydžio karjeroje ir kiekvienam  miškų urėdijoje jau dirbančiam absolventui padėkojo asmeniškai.

Valstybinės miškų tarnybos direktorius Karolis Mickevičius atkreipė dėmesį, kad šiemetiniams absolventams studijas reikėjo baigti nuotoliniu būdu. O tai nebuvo lengva. Jis palinkėjo absolventams surasti savyje tikrą miškininką, gamtininką, aplinkosaugininką. Palinkėjo gerbti ir puoselėti pasirinktą profesiją ir savo universitetą.

Aplinkos apsaugos departamento Kauno valdybos viršininkas dr. Skirmantas Pocius pakvietė absolventus išbandyti save nelengvoje, bet labai reikalingoje aplinkosaugininko profesijoje. Jis užtikrino, kad  ateityje aplinkosaugos reikšmė tik didės.

Nors diplomų įteikimo šventėje negalėjo dalyvauti Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos direktorius Albertas Stanislovaitis, bet taikomosios ekologijos magistrei Ugnei Užtupienei perdavė asmeninę padėką už darbą „Gamtotvarkos poveikis Sacharos pelkės Europos bendrijos svarbos buveinėms“ (vadovė dr. Jolita Abraitienė).

Miškų ir ekologijos fakulteto dekanas prof. Edmundas Bartkevičius sveikinime atkreipė dėmesį, kad absolventus išleidžia ypatingu laiku, kuomet visuomenėje miškininkai pristatomi ne pačiomis šviesiausiomis spalvomis, kai jie bandomi parodyti kaip didžiausi gamtos priešai. Jis priminė prieš keletą dienų viename internetiniame puslapyje paskelbtą straipsnį, kur net drįstama teigti, kad  miškininkams ekologija apskritai svetima. Dekanas tai priminė dėl to, kad absolventams pradėjus profesinę veiklą reikės ne tik gerų miškininkystės, gamtosaugos žinių, bet ir naujų kompetencijų, pirmiausia – bendravimo su visuomene įgūdžių. Dekanas nepamiršo ir absolventų tėvelių, kurie taip pat daug prisidėjo, kad jų vaikai galėtų sėkmingai studijuoti. Jiems ir visiems kitiems geradariams nuoširdžiai padėkota.

Diplomų įteikimo šventė baigėsi muzikiniu akordu – nuotaikingomis Deivido Basčio dainomis.

VDU ŽŪA Miškų ir ekologijos fakulteto informacija

Elijaus Kniežausko ir Dainiaus Šerono nuotraukos