Įrengta Jurgežerių poilsiavietė

30 liepos, 2018
Prieš ugnį ugnimi – Švedija bombarduoja miškų gaisrus, bet kaip tai veikia?
30 liepos, 2018
Gaisrų bangą Švedijoje nulėmė miškų ūkio politika, sako aplinkosaugininkai
2 rugpjūčio, 2018

VĮ Valstybinių miškų urėdijos (VMU) Marijampolės regioninio padalinio miškininkai užbaigė Jurgežerių poilsiavietės įrengimo projektą „VĮ Valstybinių miškų urėdijos poilsiavietės prie Jurgežerių tvenkinio Kalvarijos girininkijoje Kalvarijos sav., Kalvarijos sen., Jurgežerių k. įrengimas ir vienkartinis jaunuolynų (iki 20 metų amžiaus) ugdymas“.

Minėtas projektas įgyvendintas naudojantis ES parama, dalyvaujant Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 m. programos priemonės „Investicijos į miško plotų plėtrą ir miškų gyvybingumo gerinimą“ veiklos srityje „Investicijos, kuriomis didinamas miškų ekosistemų atsparumas ir aplinkosauginė vertė“.

Anksčiau Marijampolės miškų urėdijos – dabar VMU Marijampolės regioninio padalinio miškuose poilsiui pritaikytų objektų nebuvo itin gausu. Atsižvelgiant į žmonių poreikius rekreacijai gamtoje imta skirti vis daugiau dėmesio. Šiuo metu Marijampolės miškininkai gali pasidžiaugti, kad žmonių poilsiui jau yra įrengę 47 rekreacinius objektus: pažintinius takus, apžvalgos aikšteles, stovyklavietes, poilsiavietes, atokvėpio vietas.

Prie Kalvarijos gyventojų ir jos svečių mėgstamos poilsio vietos – Jurgežerių tvenkinio – įrengtas patogus privažiavimas su automobilių stovėjimo aištele, pavėsinė, lauko baldai, laužavietė, persirengimo kabina. Poilsiautojai čia gali pasidžiaugti miško ir vandens teikiamais malonumais, grožėtis nuostabia gamta, susipažinti su mus supančiais aplinkos turtais,  o žvejybos mėgėjai ir pameškerioti…

Inesa Čereškaitė

Nuotraukos Ramūno Mažėčio