Jaunieji miško bičiuliai džiaugėsi ir savo paroda, ir krepšiniu „Žalgirio“ arenoje

Iš vaikystės “bitės” – į miškininkų dinastiją
22 gegužės, 2022
Esminių pažeidimų nėra, bet smulkesnių neišvengta
31 gegužės, 2022

Jaunieji miško bičiuliai džiaugėsi ir savo paroda, ir krepšiniu „Žalgirio“ arenoje

Lietuvos mokinių rašinių ir piešinių konkurso „Kodėl aš noriu būti miškininku“ dalyviai, jų mokytojai bei  šeimos nariai  džiaugėsi  vaikų  darbų paroda, gegužės 19 d. atidaryta „Žalgirio“ arenoje  prieš pat  Kauno „Žalgirio“ ir Panevėžio „Lietkabelio“ rungtynes, o po to labai aistringai  sirgo už mylimas komandas. Nors šįkart minėto renginio leitmotyvas buvo „Žali palaiko žalius“, tačiau jaunųjų gamtos bičiulių ovacijų sulaukė ne vien žalgiriečiai – Panevėžio  „Vilties“ progimnazijos mokinukai palaikė savąjį „Lietkabelį“.

Konkurso ir po Lietuvą keliaujančios parodos iniciatorius – interneto svetainės www.miskininkas.eu vadovas Dainius Šeronas kartu paskelbė ir naują konkursą „Medžio kelias“, nes buvęs pranoko ir rengėjų, ir rėmėjų, o ypač vaikų lūkesčius – jaunieji gamtininkai vėl dega noru kurti: rašyti ir piešti. Šįkart jiems pasiūlyta plati tema, ką galima pagaminti iš medžio ir kaip jis mums tarnauja.

Konkurso „Kodėl aš noriu būti miškininku“ nugalėtojai – visi jo dalyviai, o kūryba įamžinta tokio pat pavadinimo knygoje, darbai eksponuoti net Seime, vaikams dovanota įvairių ekskursijų. Tikimasi, kad populiarumu nenusileis ir „Medžio kelias“.

Kad būtinai dalyvaus ir antrame konkurse, patikino ir T. Makūnas iš Akademijos “Gilės” mokyklos-darželio 4b klasės. Tokią tvirtą poziciją nulėmė tai, kad jo ir kitų dalyvių darbai eksponuojami „Žalgirio“ arenoje, mat berniukui labai patinka ne tik piešti, bet ir krepšinis. Tauras atskleidė, ką ketina pavaizduoti naujame piešinyje: nupieš krepšinio aikštelę su žaidžiančiais vaikais labai gražiame kraštovaizdyje. Paklaustas, ar nebijo, kad kas nors pasisavins jo idėją, berniukas patikina: „Nieko tokio, bet kas gali nukopijuoti idėją, tai nėra blogas darbas ir dėl to nemirsi“. “Gilės” mokiniai ne tik dalyvauja konkursuose, bet ir tradiciškai jų dainavimo ansamblis “Drevinukas” per parodos atidarymą dalyvius ir svečius džiugino savo atliekamomis dainomis, o susipažinus su M. K. Čiurlionio kūryba, atidarius savo kūrinių parodą, dar užteko jėgų ir aktyviai palaikyti savo mylimą komandą. “Drevinukų” mokytoja Rasa Kazakevičienė.

http://miskininkas.eu/moksleiviu-rasiniu-ir-piesiniu-konkursas-medzio-kelias/

„Labai džiugu, jog Lietuvos mokinių rašinių ir piešinių konkursų iniciatorius ir toliau entuziastingai skatina jų dalyvius domėtis mišku, pristatyti mišką ir miškininko profesijos naudą visuomenei. Mes, Jurbarko rajono Viešvilės jaunųjų miško bičiulių būrelio „Atžalynas“ nariai aktyviai dalyvavome  konkurse ir vykdydami aplinkosaugos, gamtosaugos, ekologijos veiklas siekiame visuomenės identiteto su gamta. Labai noriai vykome į parodos atidarymą Kaune bei pristatyti savo darbus, taip pat pasigrožėti kitų moksleivių kūriniais. Smagu važiuoti į tokius renginius, kuriuose organizatoriai stengiasi praplėsti mokinių akiratį – kaip padėką už dalyvavimą konkurse organizuoja edukacines ekskursijas. Tą dieną mums dar buvo dovanotas nemokamas apsilankymas Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejuje, Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje bei bilietai į LKL pusfinalio rungtynes Kauno „Žalgiris“ – Panevėžio „Lietkabelis“,- džiaugiasi būrelio „Atžalynas“ vadovė, biologijos vyr. mokytoja Vaida Mažeikė.

Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejuje mokiniai sužinojo, kuo nusipelnė Lietuvai šis garsus gamtininkas ir mokslininkas, apžiūrėjo muziejaus ekspozicijas nuo primityviausių bestuburių iki sudėtingiausių žinduolių, pamatė eksponuojamas rūšis, kurios įtrauktos į Raudonąją knygą bei turėjo galimybę susipažinti su medžioklės trofėjais ir iškamšų gamybos subtilybėmis. Didelį įspūdį paliko apsilankymas mišką primenančioje edukacinėje klasėje.

„Pasisėmę biologinių žinių Tado Ivanausko zoologijos muziejuje, tęsėme kelionę kartu su Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kūryba. Muziejaus gidės pristatomi Čiurlionio paveikslai  sužavėjo ne tik paslaptingu turiniu, nutapytų vaizdų įtaigumu, bet ir originalia menine forma. Mokiniams buvo įdomu ieškoti paveikslus siejančių panašių idėjų, motyvų ir įvaizdžių. Supratome, jog teisingai sakė M. K. Čiurlionis: „Daug stebuklų yra pasaulyje, tik ne visiems jie prieinami; vieniems dėl to, kad jų negirdi ir nemato, kitiems dėl to, kad jų nesupranta“. Džiaugiamės, jog su gidės pagalba galėjome patirti šį dvasios peną“,- pasakoja mokytoja.

Panevėžio „Vilties“ progimnazijos 2 b klasės mokiniai į Kauną atvyko su pradinių klasių mokytoja eksperte Asta Sakaliene. „ Diena buvo turininga ir prasminga, aplankyti trys puikūs objektai. Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejuje antrokai, atlikdami užduotis  grupėse, savarankiškai susipažino su muziejaus ekspozicija, išdėstyta keturiuose muziejaus aukštuose, žinduolių, žuvų, varliagyvių, paukščių, vabzdžių, bestuburių, medžioklės trofėjų ir kitose salėse. Nacionaliniame Mikalojaus Konstantino Čiurlionio dailės muziejuje mokiniai žavėjosi įžymiausio lietuvių dailininko, kompozitoriaus, fotografo, literato ir visuomenės veikėjo M. K. Čiurlionio kūrybiniu palikimu, ypač dailininko fantazija, jo darbuose įžvelgė simbolius, įvairių gamtos vaizdų ir muzikos dermę. „Žalgirio“ arenoje parodoje  „Kodėl aš noriu būti miškininku“ kiekvienam buvo smagu pamatyti savo darbus! Mokiniai dalijosi įspūdžiais, aptarė, ką ir kodėl piešiniuose pavaizdavo, prisiminė su klase organizuotas edukacines išvykas į mišką, neseniai vykusį pėsčiųjų žygį, dalyvavimą miško švarinimo akcijoje. Ekskursijos pabaigą vainikavo daug emocijų sukėlusios LKL pusfinalio rungtynės Panevėžio „Lietkabelis“ – Kauno „Žalgiris“. Dėkojame už nuostabią dovaną – neišdildomų įspūdžių ir naujų patyrimų dieną!“ – jautriai aiškina Asta Sakalienė.

Ignalinos vaikų dienos centras  “Eldoradas” taip pat dėkoja už puikią išvyką į Kauną:  šaunią programą, įsimintinas, suteikiančias žinių ir praplečiančias akiratį ekskursijas, azartiškas varžybas.

“Nuostabiai praleidome laiką, pamatėme, sužinojome daug naujų dalykų, patyrėme gausybę įspūdžių. Vaikai dalijosi mintimis, kad šioje ekskursijoje patiko viskas – nuo pradžių iki pabaigos! Vaikų tarpe atsirado svajojančių ateityje dirbti zoologijos muziejuje ar tapti krepšininku. O kai kas norėtų ir gyventi Kaune”,- įspūdžiais dalijasi Ignalinos vaikų dienos centro ,,Eldoradas” vadovė Vaiva Kaladinskienė. Anot jos, diena prabėgo nepastebimai. Netilo vaikų klegesys dėl vaizdų ir atradimų.

“Mes, ignaliniečiai, gyvendami nuostabiame gamtos kampelyje, džiaugiamės galėdami gilinti ir tobulinti žinias apie gamtą, įgauti kitokių patirčių, atrasti naujas galimybes. Didelis ačiū renginio organizatoriams ir rėmėjams. Vaikų dienos centrui tai nepakartojamos akimirkos”,- tikina jo vadovė. 

Autoriai ir interneto svetainė  www.miskininkas.eu taip pat dėkoja konkurso ir jo renginių globėjams – europarlamentarui prof. Liudui Mažyliui, Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkei Aistei Gedvilienei, aplinkos ministrui Simonui Gentvilui, Aplinkos ministerijos Miškų politikos grupės vadovui Nerijui Kupstaičiui bei  miškų ūkio bendrovėms, organizacijoms, konkursų viešintojams, T. Ivanausko zoologijos ir Nacionaliniam M. K. Čiurlionio dailės muziejui ir VŠĮ „Žalgirio krepšinio klubui“ ir jo direktoriui P. Motiejūnui.

Mūsų draugai: žurnalas “Mūsų girios”, Privačių miškų savininkų asociacija, Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegija, LAMMC Miškų institutas, Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie AM, Lietuvos miško ir žemės savininkų asociacija, VDU ŽŪA Miškų ir ekologijos fakultetas, Valstybinė miškų tarnyba prie AM, Lietuvos Miškininkų sąjunga, Lietuvos Gamtos fondas, bendrovės „Baltic forest group“, „Dzūkijos mediena“, „Dzūkijos miškas“, „Eigila“, „Girilė“, „Kestarolis“, „Sadilė“, „Skogran“, „Zanavykų šilas“, dienraštis “Kauno diena”.

www.miskininkas.eu inf.

Nuotraukos Astos Sakalienės, Rasos Kazakevičienės, Vaidos Mažeikės ir Vaivos Kaladinskienės.