Jaunieji miško bičiuliai – vasaros stovykloje „Mūsų žalioji vasara“

Gamtininkė Lina Marmaitė: „Džiaugiuosi savo darbu ir tikiu, kad jis niekada nenusibos“
15 rugpjūčio, 2022
Būkite atsargūs su ugnimi
25 rugpjūčio, 2022

Jaunieji miško bičiuliai – vasaros stovykloje „Mūsų žalioji vasara“

Valstybinių miškų urėdijos (VMU), Lietuvos miškininkų sąjungos ir Aplinkos ministerijos globojami moksleiviai, kuriuos vienija meilė gamtai bei domėjimasis miškininko profesija, šią vasarą leidžia prasmingai – jie savo kūrybiškumą atskleidė aktyviai dalyvaudami  fotonuotraukų konkurse „Žavintis Lietuvos miškas“, o šiuo metu jo dalyviai vasaroja savaitės trukmės gamtosauginėje stovykloje „Mūsų žalioji vasara“.

Jaunųjų miško bičiulių (JMB) būrelių nariai, aktyviai dalyvavę konkursuose bei šio sambūrio veiklose, pakviesti į nemokamą, savaitės trukmės stovyklą, kuri vyks dviem pamainomis (rugpjūčio 16-22 ir 24-30 dienomis) miškininkystės tradicijomis garsėjančiame VMU Kazlų Rūdos regioniniame padalinyje, Jurgežeriuose įsikūrusioje „Gintaro“ poilsiavietėje. Į stovyklą Jaunieji miško bičiuliai rinkosi iš įvairių Lietuvos kampelių – Panevėžio, Švenčionių, Jurbarko, Kauno, Kėdainių, Raseinių, Vilniaus, Trakų, Marijampolės rajonų.

Stovykloje „Mūsų žalioji vasara“ moksleivių laukia įvairios užduotys, viktorinos, žaidimai, teminės estafetės, dirbtuvės, saugaus elgesio gamtoje pamokėlės, konkurso dalyvių apdovanojimai, išvykos ir gamtos švarinimo talkos, pramoginiai, praktiniai bei edukaciniai užsiėmimai su VMU miškininkais. Jų metu stovyklautojai ne tik artimiau susipažins su turtingu gamtos pasauliu, bet ir smagiai, aktyviai bei turiningai praleis laiką.

„Džiaugiamės, kad  ir vasaros atostogų metu Jaunieji miško bičiuliai išlieka aktyvūs bei dalyvauja konkursuose, būrelio veiklose. Nuotraukų konkurso metu sulaukėme beveik 150 darbų iš daugiau nei 20 skirtingų mokyklų ir gimnazijų, o į stovyklą užsiregistravo aktyviausių būrelių nariai. Esame labai dėkingi ir būrelius koordinuojantiems pedagogams – būrelių vadovams, kurie veda vaikus gamtos ir miškininkystės pažinimo keliu“, – teigia VMU generalinis direktorius Valdas Kaubrė.

Į gamtosauginę stovyklą pakviesti visi nuotraukų konkurso „Žavintis Lietuvos miškas“ dalyviai, jų mokytojai bei kituose konkursuose pasižymėję moksleiviai. Konkursodarbai buvo vertinami pagal temos atskleidimą, formos ir turinio originalumą, autoriaus ekologinį ir miškosauginį sąmoningumą, meniškumą, estetiškumą.

Konkurso vertino komisiją sudarė: Aplinkos ministerijos Miškų politikos grupės vyr. specialistė Anžela Valainė, VMU Komunikacijos skyriaus specialistas Tautvydas Mažeika ir gamtos fotografas Evaldas Vaitkus.

Susumavus komisijos narių balus, laimėjo šie konkurso „Žavintis Lietuvos miškas“dalyviai:

I vieta – Mantas Nalivaika (nuotrauka „Miškas rūke“, Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazija, ekologinis klubas „Žuvėdra“, mokytoja Oksana Gončarova),

II vieta – Ugnė Okunevičiūtė  (nuotrauka „Spindulėlių žaidimas“, Trakų rajono Onuškio Donato Malinausko gimnazija, JMB „Bebriukai“, mokytoja Alma Žukauskienė),

III vieta – Goda Liucvaikytė (nuotrauka „Plyšys“, Trakų rajono Aukštadvario gimnazija, JMB „Verkniukai“, mokytoja Česlova Pociūnienė). Minėto konkurso nugalėtojai stovykloje bus apdovanoti diplomais bei piniginėmis premijomis.

Nuo rudens į mokyklas sugrįžtančių JMB sambūrio narių lauks įvairūs užsiėmimai: bus leidžiamas leidinys vaikams „Girinukas“ su aktualiomis temomis apie miškininkystę, taip pat organizuojami aktyviausių JMB būrelių, klubų, mokyklų išaiškinimo konkursai, vyks Respublikinis konkursas „Jaunimas Europos miškuose“ ir „Tiriamieji darbai miške“, geocaching (lobių paieškos miškuose) žaidimas, kvalifikacijos kėlimo mokymai būrelius koordinuojantiems mokytojams, bendros interaktyvios pamokos būreliams, išvykos, žygiai, įvairios edukacinės pamokėles bei patyriminės veiklos miškuose, savarankiškai suplanuotos ir suderintos su miškininkais.

Parengta pagal VMU inf.