Kadagių slėnio pažintinio tako remontui – savivaldybės ir Aplinkos ministerijos parama

Paroda-seminaras „Miškininkystė saugomose teritorijose“ tęsia tradicijas
26 birželio, 2021
Marius Valukynas: „Vadovavimą perimu pilietiškai ir be baimių“
30 birželio, 2021

Kadagių slėnio pažintinio tako remontui – savivaldybės ir Aplinkos ministerijos parama

Kauno rajono savivaldybė birželio 3 d. pakartotinai kreipėsi į Aplinkos ministeriją siūlydama kartu spręsti iškilusią Arlaviškių botaninio draustinio pažintinio tako tvarkymo problemą.

Savivaldybė pasirengusi skirti tako sutvarkymui 50 tūkst. eurų. Šių lėšų nepakanka pilnam pažintinio tako sutvarkymui ir saugumo užtikrinimui, todėl LR Aplinkos ministerijai buvo išsiųstas raštas su prašymu prisidėti prie darbų finansavimo.

Ministerija priėmė sprendimą skirti dalį sutaupytų lėšų iš įgyvendinamo projekto „Kraštovaizdžio vertybių apsauga ir pritaikymas pažinti (I)“. Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba teigė, kad gavusi pritarimą naujos veiklos įtraukimui, organizuos partnerystės sutarties pasirašymą su Kauno rajono savivaldybės administracija.

Kadagių slėnis – viena žinomiausių rajono vietų kasmet sulaukianti tūkstančių lankytojų.

Kauno marių regioninio parko direkcija gegužės pabaigoje paskelbė, kad nuo birželio 7 d. lankytinas objektas uždaromas dėl avarinės būklės, pūvančių ir lūžtančių lentų, išsikišusių tvirtinimo varžtų. Esant tokioms sąlygoms lankytis jame nesaugu. Šis sprendimas galios iki tol, kol bus stabilizuota avarinė tako būklė.

Arlaviškių pažintinį taką prižiūri ir administruoja Aplinkos ministerijai pavaldus Kauno marių regioninis parkas, tačiau parko direkcija neturi pakankamai lėšų jam sutvarkyti. Direkcija stengėsi taką remontuoti dalimis. Siekdama surinkti reikiamas lėšas inicijavo vardinių lentų įsigijimo akciją, platino paramos magnetukus ir savanoriškus lankytojų bilietus, už kuriuos surinkti pinigai buvo skiriami takui remontuoti. Tačiau šios priemonės yra nepakankamos ir laikinos.

„Savivaldybė taip pat padeda organizuoti Arlaviškių kadagyno teritorijoje esančių atliekų išvežimą, teritoriją prižiūri ir Taurakiemio seniūnija“, – teigė mero pavaduotojas Antanas Nesteckis.

2019 m. metalo konstrukcijų įrengimui savivaldybės administracija skyrė 20 tūkst. eurų.

https://www.krs.lt/savivaldybe/naujienos/kadagiu-slenio-remonto-darbu-finansavimas/