Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijoje (KMAIK) gruodžio 5-ąją surengtoje tradicinėje kasmetinėje respublikinėje floristinių kompozicijų parodoje-konkurse ,,Žiemos puokštė“ išradingumo netrūko.

13 gruodžio, 2019
„John Deere“ inovacija dėl miško ruošos planavimo ir monitoringo
13 gruodžio, 2019
Tvarkys Birštono piliakalnį: iškirs dalį medžių, tvirtins šlaitus, remontuos laiptus ir takus
17 gruodžio, 2019

Tradicinėje „Žiemos puokštėje“ išradingumo netrūko
Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijoje (KMAIK) gruodžio 5-ąją surengtoje tradicinėje kasmetinėje respublikinėje floristinių kompozicijų parodoje-konkurse ,,Žiemos puokštė“ išradingumo netrūko. Šių metų konkurso tema – „Sukurk Kalėdinę puošmeną“. Parodai-konkursui šiemet buvo pateiktos 165 teminės kompozicijos, kurias sukūrė moksleiviai net iš 58-ių šalies mokyklų.

Pagal konkurso nuostatus šventiniai darbai turėjo būti kuriami panaudojant gamtines medžiagas. Išmonės tikrai netrūko – šventiniai atvirukai, vainikai, floristinės kompozicijos buvo kuriami iš įvairiausių gamtoje randamų medžiagų: šakelių, kankorėžių, žievės, spyglių, samanų, sausų smilgų, akmenėlių, gilių… Ne vienas panaudojo ir kambarinių augalų lapus, žiedus, vaisius. Tad buvo sukurti puikūs, jautrūs, kalėdinę nuotaiką perteikiantys darbai, į kurios jaunosios kartos atstovai įdėjo ne tik daug kruopštaus darbo, bet ir dalelę širdies.

Pagal konkurso „Žiemos puokštė 2019“ nuostatus dalyviai šiais metais buvo suskirstyti į tris konkursines grupes:

A grupė – 5-8 klasių moksleiviai pristatė kalėdinį atviruką tema ,,Linksmų Šv. Kalėdų!“.

B grupė – 9-12 klasių moksleiviai pateikė stalui dekoruoti skirtą Advento vainiką tema ,,Stebuklo laukimas“.

C grupė – profesinių mokyklų moksleiviai pristatė interjerui dekoruoti skirtą kalėdinę floristinę kompoziciją tema ,,Atėjo šventė į namus“.
Parodos-konkurso vertinimo komisija vertino kompozicijų idėjų perteikimą ir meninę raišką, jų kūrimo techniką, pasirinktų medžiagų kūrybišką panaudojimą, konkurso sąlygose išdėstytų reikalavimų laikymąsi ir išrinko gražiausius bei dėmesio verčiausius darbus visose trijose grupėse. Kiekvienoje amžiaus grupėje buvo išrinkta po vieną pirmą, dvi – antras ir tris trečiąsias vietas užėmusias kompozicijas. Prizinių vietų laimėtojai apdovanoti KMAIK atminimo dovanomis ir diplomais. Be to, vilties prizu apdovanota po vieną kompoziciją iš kiekvienos amžiaus grupės, taip pat moksleiviai apdovanoti už kalėdinės dvasios puoselėjimą savo darbuose, už originalius kompozicinius sprendimus, už jautriai perteiktą temą.
Parodos-konkurso rėmėjai – Kauno rajono savivaldybės administracija – įsteigė specialų prizą, kurį savivaldybės Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus atstovė įteikė puikios kompozicijos autoriams. Kolegijos direktoriaus prizu apdovanoti savitų originalių puokščių autoriai kiekvienoje amžiaus grupėje.
Parodos-konkurso ,,Žiemos puokštė‘ 2019“ darbų vertinimo komisija už kasmetinį dalyvavimą šiame renginyje taip pat nutarė skirti paskatinamuosius komisijos prizus mokytojams iš penkių šalies mokyklų. Portalo www. miskininkas.eu vadovas Dainius Šeronas kiekvienam mokytojui padovanojo šio tinklalapio išleistą naują knygą „Sūduvos girios“ ir suvenyrinį skėtį.
Kadangi parodoje kasmet dalyvauja gausus būrys moksleivių, juos lydinčių mokytojų ir tėvelių iš visos Lietuvos, kolegijoje tą pačią dieną organizuota ir atvirų durų diena – moksleiviams surengtos pažintinės ekskursijos pristatant KMAIK studijų aplinką, laboratorijas, o mokytojai turėjo galimybę dalyvauti dėstytojų organizuotame seminare „Žvilgsnis į Lietuvos miškininkystę“ bei praktiniame užsiėmime „Augalų ekstrahavimas“.
Po „Žiemos puokštės“ parodos kolegijos Studentų atstovybė (KMAIK SA) kasmet rengia socialinę gerumo akciją – moksleivių sukurtais darbais dalijamasi su tais, kurie labiausiai stokoja mūsų šilumos ir dėmesio. Gražiausios puokštės, kompozicijos, atvirukai ir mūsų studentų širdžių šiluma prieš šv. Kalėdas pradžiugina senelių namų, slaugos ligoninių ir kitus gyventojus.
Lai tyliai ir jaukiai ateina šv. Kalėdos į mūsų ir Jūsų namus!
KMAIK inf. ir nuotraukos