Ketvirtadienį – akcija „Parsinešk Kalėdas į savo namus“

17 gruodžio, 2019
Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) miškų ūkio valdymo ir teisinio reguliavimo raida
17 gruodžio, 2019
“Svarbiausia, kad būtum apsuptas gerų žmonių, vienas tu nieko negali pasiekti.” Einari Vidgren
20 gruodžio, 2019

Šį ketvirtadienį, gruodžio 19 d., 12-19 val. visoje Lietuvoje Valstybinės miškų urėdijos (VMU) darbuotojai tęs tradicinę akciją „Parsinešk Kalėdas į savo namus“ ir gyventojams nemokamai dalins eglės šakas bei kankorėžius. Tai – ne tik taupus, bet ir kūrybingas, gamtą tausojantis būdas jaukiai ir šventiškai papuošti savo namus.

Eglės šakos ir kankorėžiai bus dalijami pagrindinėse miestų ir miestelių aikštėse, didžiųjų prekybos centrų aikštelėse ir kitur. Tikslios šakų dalijimo vietos, kurių šiemet – apie 120, nurodytos Valstybinių miškų urėdijos interneto svetainėje www.vivmu.lt.

Dovanodami eglutės šakas miškininkai prisideda prie šventinės nuotaikos ir džiugaus švenčių laukimo: eglutės šaką galima puošti kartu su vaikais, gaminti iš jų Kalėdų puokštes ar vainikus. Žaisliukais bei kankorėžiais papuošta eglutės šaka taip pat džiugins ir suteiks namams šventinio jaukumo, Kalėdoms būdingo eglutės kvapo. Saugodami gamtą, ragindami rinktis ne kirstą eglutę, o šaką, puoselėjame šv. Kalėdų tradicijas ir tuo pačiu ugdome sąmoningą vartojimą.

Akcija „Parsinešk Kalėdas į savo namus“ pirmą kartą surengta 2006 metais. Ją tuomet organizavo Šiaulių miškininkai, o sulaukus didelio gyventojų susidomėjimo, ji apėmė visą šalį. Minėta dovana kasmet pritraukia tūkstančius Lietuvos gyventojų, jos metu išdalijama per 100 tūkst. eglučių šakų.

Vis dėlto tiems, kurie nori pasipuošti Kalėdų eglutę, miškininkai rekomenduoja kreiptis į VMU – šventei skirti medeliai specialiai auginami medelynuose ar plantacijose. Kur galima įsigyti eglutę taip pat skelbiama VMU interneto svetainėje.