Kitam gaisrų sezonui miškininkai pradėjo ruoštis jau dabar

Vėlinių žvakių šviesa pažadina prisiminimus apie mirusiuosius
31 spalio, 2020
Medienos ruošos mašinos saugomose teritorijose. Nerijaus Marcinkevičiaus, KMAIK lektoriaus pranešimas parodoje – seminare “Miškininkystė saugomose teritorijose”
3 lapkričio, 2020

Kitam gaisrų sezonui miškininkai pradėjo ruoštis jau dabar

Nors miško gaisrų sezonas, įsivyravus lietingiems rudens orams, baigėsi, Valstybinių miškų urėdija (VMU) jau pradėjo ruoštis kitam sezonui.

Šiemet šių gaisrų buvo beveik dvigubai mažiau nei pernai, gamtai padaryta mažiau žalos, ir tam nemažos įtakos turėjo miškininkų pasirengimas. Nuo š. m. pradžios šalies miškuose užregistruoti 156 miško gaisrai 64,16 ha plote (iš jų 60 gaisrų privačiuose miškuose 30,85 ha plote). Ruošdamasi šiemetiniam gaisrų sezonui, VMU buvo įsigijusi net 23 naujus visureigius su priešgaisriniais moduliais ir turinčiais aukšto slėgio siurblius. Tai leido greičiau reaguoti ir pasiekti gaisro židinius ten, kur dideliems priešgaisriniams automobiliams privažiuoti sudėtinga. Gaisrų prevencijai buvo panaudoti ir dronai – miško gaisrams ir jų židiniams stebėti VMU Kretingos, Kuršėnų ir Nemenčinės regioniniuose padaliniuose.

Kitų metų gaisrų sezonui VMU, pasak jos vadovo Valdo Kaubrės, pradėjo ruoštis jau dabar. Šį mėnesį buvo pasirašytos sutartys įsigyti 208 skaitmenines radijo ryšio stoteles. Jos bus sumontuotos VMU regioniniuose padaliniuose ir leis naudotis Lietuvos viešojo saugumo ir pagalbos tarnybų skaitmeniniu mobiliuoju radijo ryšiu. Todėl miško gaisrų gesinimo metu bus galima operatyviai bendrauti ir su Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento pajėgomis bei Bendruoju pagalbos centru.

Be to, VMU jau įsigijo ir 7 didelius, galinčius gabenti ne mažiau kaip 2 mvandens, priešgaisrinius automobilius.

https://am.lrv.lt/lt/naujienos/kitam-gaisru-sezonui-miskininkai-pradejo-ruostis-jau-dabar