Tave studijuoti kviečia Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegija (KMAIK)!

Potvynis
27 kovo, 2018
Šimtmečių sandūra gaivina prisiminimus
28 kovo, 2018

Būsimasis abituriente!

Tave studijuoti kviečia Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegija (KMAIK)!

 

Kur stoti, kuo būti?Šie klausimai vis dažniau sukasi būsimo abituriento galvoje. Kokią specialybę pasirinkti, kad būtų miela širdžiai ir perspektyvi darbo rinkoje? O kad ir atlyginimas galėtų visas mintis apie emigraciją nustumti į tolimą užribį…

 

„Mūsų studijų programos – paklausios, o parengti specialistai turi geras galimybes dirbti pagal įgytą specialybę“, –  tvirtina Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos (KMAIK) direktorius dr. Vaidotas Lygis.

 

„Kolegijoje visomis pastangomis siekiame, kad mūsų absolventai būtų visapusiškai paruošti būsimam gyvenimui, kad jiems po studijų netektų varstyti darbo biržos durų ar emigruoti. Juo labiau, kad vieninteliai Lietuvoje ruošiame koleginių studijų išskirtinių specialybių, tokių kaip miškininkystė, gamtinis turizmas, hidrotechninė statyba, sodininkystė, kadastriniai matavimai ir nekilnojamojo turto vertinimas, specialistus, kurių poreikis Lietuvos darbo rinkai vis dar labai didelis“.

 

Be to, kolegijoje veikiančioms studijų programoms skiriama daug valstybės finansuojamų vietų – iš pernai priimtų studentų daugiau kaip pusė studijuoja nemokamai, o nemaža dalis gauna ir stipendiją.

 

KMAIK atstovai pataria, kaip pasirinkti būtent TAU tinkamą studijų programą.

 

Miškininkystė. Jei tau nuo mažens patiko būti miške, mėgautis jo teikiamomis gėrybėmis ir atgaiva, jei supranti miško turtų vertę, tau tiesiog būtina rinktis šią be galo įdomią ir reikalingą specialybę. Ją įgijęs galėsi dirbti valstybinėje ar privačioje įmonėje, nacionaliniame ar regioniniame parke, ar kurti nuosavą miškininkystės, medelynų ar medienos apdirbimo verslą. Miškas Lietuvoje augo ir augs – jam puoselėti tavo rankų tikrai prireiks. Miškininkai visuomet didžiavosi savo profesija, jais didžiuojasi ir Lietuva!

 

 

Želdynų dizainas. Jei patinka dizainas, laikai save kūrybišku, stilingu ir jaučiančiu grožį žmogumi, mėgsti būti gamtoje, tarp augalų, ši specialybė – kaip tik tau. Prisijunk prie linksmų, draugiškų ir kūrybingų studentų būrio – įdomios veiklos jiems niekada nestinga. Tik pagalvok – tavo suprojektuotu parku vaikštinės ir džiaugsis tavo vaikai, o vėliau ir anūkai! O kaip jaustumeisi glostydamas prieš daugelį metų savo sodinto medžio kamieną? Ir visada atmink – kiekvienas svajoja susikurti sau gražią aplinką, tačiau geriausiai, profesionaliausiai tai padaryti gebėsi tik TU, todėl visuomet būsi geidžiamas specialistas.

 

 

Gamtinis turizmas. Gamtinis turizmas – visame pasaulyje ir Lietuvoje sparčiai auganti, perspektyvi sritis, prie kurios plėtojimo gali prisidėti ir TU. Neabejojama, kad Lietuvos gamta, pavyzdingai tvarkomi mūsų miškai bei saugomos teritorijos turi nemenką potencialą pritraukiant taip pat ir užsienio turistus, kuriuos supažindinti su neatrastais mūsų krašto turtais reikalingi gamtą pažįstantys ir apie ją papasakoti galintys gidai. Įgijęs šią specialybę išmoksi ne tik įdomiai pristatyti Lietuvos gamtą turistams, tačiau ir projektuoti rekreacinių teritorijų tvarkymą, planuoti gamtinio turizmo maršrutus, organizuoti gamtinio turizmo verslus. Įsivaizduok, kokį džiaugsmą teikia darbas, kuriame darniai susilieja gamta ir žmogaus kūrybiškumas, noras gyventi sveikai ir pažinti tave supančią aplinką!

 

 

 

Hidrotechninė statyba. Be vandens, jaukių namų ir darnios aplinkos gyventi šiais laikais nemadinga, todėl aplinkos inžinerijos, hidrotechnikos specialistai ypač reikalingi. Domiesi inovacijomis, šiuolaikinėmis išmaniosiomis technologijomis, patinka projektuoti? Vilioja konkurencingas atlyginimas? Nori padėti sukurti geresnį, patogesnį gyvenimą daugeliui žmonių? Tuomet rinkis inžinieriaus specialybę! Beje, statybos inžinierių, aplinkos specialistų įsidarbinimo galimybės, pasak Lietuvos darbo biržos parengto „Įsidarbinimo galimybių barometro 2018“, šiuo metu yra išties didelės.

 

 

Sodininkystė. Sako, kad sodininkai – patys laimingiausi žmonės, nes šis darbas nekelia streso, yra malonus ir perspektyvus. O kiek džiaugsmo teikia pavasaris, kai žiedais apsipila ir bitėmis sudūzgia sodai, kai išdygsta pirmieji ridikėliai, salotų lapeliai, prasikala svogūnų laiškai… Ką ir bekalbėti apie rudenį, nešantį didžiulę kvapių gėrybių kraitę? Įgijęs šią specialybę galėsi dirbti sodininkystės, daržininkystės, gėlininkystės ar šiltnamių ūkiuose arba įkurti nuosavą verslą. Juk TU – būsimas sumanus specialistas, galintis bet kam duoti patarimą!

 

 

Nekilnojamojo turto kadastriniai matavimai. Atliekant nekilnojamojo turto sandorius reikalingi specialūs matavimai bei įvertinimai. Per dieną įvyksta ne vienas sandoris, įsivaizduok, kiek turėtum veiklos, – jokios nuobodžios rutinos, puikiausiai patenkinsi ir buvimo vienumoje, gamtoje, ir keliavimo, ir bendravimo su žmonėmis poreikius. Beje, tokių specialistų poreikis didžiulis, jie labai paklausūs! Ir, visiškai elementaru, – paklausūs specialistai gerai ir uždirba.

 

 

Žemėtvarka. Žemė yra didžiausias mūsų turtas. Tikslingas teritorijų planavimas suteikia komfortą ir padidina šalies pridėtinę vertę. Norėtum prisidėti prie šalies gerovės kūrimo ir padaryti puikią karjerą? Žemėtvarkininko darbas įdomus – juk išmoksi naudotis naujausiomis technologijomis, skaityti įvairiausius žemėlapius, planuoti teritorijas, o kur dar nesibaigiančios kelionės po Lietuvą, buvimas gamtoje… Turbūt ne kartą teko girdėti – „sklypui būtina atlikti geodezinius matavimus“, „teks parengti žemėtvarkos projektą“ ir panašiai. Kaip manai, kas atlieka visus šiuos darbus? Įgyk šią specialybę ir TAU atsivers daugybė durų!

 

 

Šiuolaikiniam šalies miško ūkiui reikalingi kvalifikuoti darbininkai, turintys geras miškininkystės žinias ir tobulus praktinius miško darbų įgūdžius. Tokius specialistus rengia KMAIK Profesinio mokymo skyrius. Į šį skyrių priimami moksleiviai baigę 12 arba 10 klasių – suteikiamas vidurinis išsilavinimas ir kvalifikuoto miško darbininko specialybė. Mokantis specialybės dalykų galima pasirinkti vieną iš specializacijų: miško auginimo, mašininės medienos ruošos, medienos apdirbimo bei poilsio miškų tvarkymo. Profesinio mokymo skyriuje veikia vienintelė šalyje moderniųjų medienos ruošos technologijų laboratorija, kurioje moksleiviai mokosi dirbti medienos ruošos mašinomis. Įgiję miško darbininko specialybę absolventai moka taikyti modernias miškininkystės, miško želdymo medienos ruošos bei medienos apdirbimo technologijas, jiems suteikiamos medkirčio, medienos ruošos mašinų operatoriaus – traktorininko profesinės kvalifikacijos.

 

 

Šių metų rudenį skyriuje taip pat planuojama pradėti rengti dekoratyvinio želdinimo ir aplinkos tvarkymo verslo darbuotojus. Be to, Profesinio mokymo skyriuje nuolatos organizuojami medienos ruošos mašinų operatorių, traktorininkų, medkirčių, medienos ruošos darbų vadovų mokymo kursai.

 

 

Pagrindiniai studijų KMAIK privalumai:

  • Daug valstybės finansuojamų vietų
  • Daug praktikų – jos sudaro apie 30% studijų laiko
  • Galimybė iki 1 metų studijuoti užsienio universitetuose
  • Plati akademinė laisvė
  • Moderni ir turtinga mokymo bazė
  • Patogus ir jaukus studentų miestelis gamtos apsuptyje
  • Šilta bendravimo atmosfera

Baigusieji aukštąsias studijas (trejų metų trukmės nuolatinės studijos arba ketverių metų trukmės ištęstinės studijos) įgyja profesinio bakalauro kvalifikacinį laipsnį. Po studijų kolegijos absolventų laukia darbas valstybinėse bei privačiose įmonėse arba nuosavas verslas. Po vienerių metų išlyginamųjų studijų KMAIK studentai turi galimybę tęsti mokslus magistrantūroje Lietuvos bei užsienio universitetuose.

Šiuo metu KMAIK bendruomenė, kurią sudaro beveik 110 darbuotojų ir apie 1000 studentų, pasirengusi naujiems iššūkiams. Kolegija palaipsniui tampa šalyje ir Europoje pripažinta aukštąja mokykla kaip miškininkystės ir aplinkos inžinerijos mokslo ir studijų institucija, kurios veikla grindžiama efektyvia studijų, taikomųjų tyrimų ir verslo sąveika.

Bendradarbiaujant su daugeliu Lietuvos įmonių KMAIK studentams sudaromos realios sąlygos ne tik apsilankyti įvairiuose gamybiniuose objektuose, pamatyti atliekamus darbus, naujai įdiegtas ir diegiamas technologijas, bet ir pasitikrinti, pritaikyti įgytas teorines žinias ir praktinius gebėjimus mokomųjų bei profesinės veiklos praktikų metu.

 

Daugiau informacijos: www.kmaik.lt