Konferencija ir paroda „Tvari biomasės energetika 2022“ kviečia į Druskininkų aplinką

Naktiniai taikikliai greitai atsidurs civilinėje apyvartoje. Ar verta leisti juos naudoti ir medžiojant?
30 kovo, 2022
Skelbiama registracijos pradžia į Nacionalinį miškasodį
5 balandžio, 2022

Konferencija ir paroda „Tvari biomasės energetika 2022“  kviečia į Druskininkų aplinką

Ypač aktuali Lietuvos energetikos sektoriui ir kiekvienam šilumos vartotojui konferencija ir paroda  „Tvari biomasės energetika 2022“  balandžio 28-ąją jos rinkos dalyvius kviečia į Druskininkų prieigas, kur miško apsuptyje vyks ne tik teoriniai užsiėmimai ir diskusijos, bet ir realus biokuro ruošos bei kitos technikos darbo demonstravimas. Minėtą renginį organizuoja tinklalapis www.miskininkas.eu kartu su Lietuvos biomasės energetikos asociacija (LITBIOMA) bei rėmėjais. Apie konferencijos ir parodos naudą, tradicijas, puikią progą  susitikti miškininkams, biokuro gamintojams, kitiems sektoriaus specialistams, mokslininkams ir paslaugų atstovams labai teigiamai atsiliepia iš esmės visi  jos dalyviai.

Lietuvos biomasės energetikos asociacijos (LITBIOMA) prezidentas Marius Valukynas, prisimindamas praėjusiais metais šioje vietoje čia vykusį renginį apie miškininkavimą saugomose teritorijose sakė, kad tikrai galima džiaugtis temų  aktualijomis, vykstančiomis  karštomis diskusijomis ir didžiuliu susidomėjimu. „Šiuo metu 80 proc. tiekiamos šilumos yra gaminama iš biomasės, todėl ši žaliava labai svarbi Lietuvai,  tačiau jos mes lyg ir nematome, nesulaukiame reikiamo dėmesio, paramos ar bent elementaraus supratimo. Daugelis net nežino, ko reikia, kad jos būtų pagaminta tiek, kiek būtina, bei kiek iš viso jos reikia. Šiandien tai lyg ir nuošalyje palikta šaka, nors vėl labai daug kalbama apie atsinaujinančius išteklius, deja, minimos tik saulės elektrinės, vėjo jėgainės…– kalbėjo M. Valukynas. – Mūsų pagrindinis tikslas –  konferencijos metu paskleisti žinią apie tai, kokį kurą mes naudojame, kiek jis kainuoja, kodėl jo reikia ir perspektyvas, kaip mes galėtume plačiau panaudoti biomasės energetiką. Norisi dar priminti ir akcentuoti, kad jei ne biomasė, turbūt grėstų dar didesnis bioenergetinis skurdas“.

Parodoje taip pat  bus demonstruojama technika, kurią naudoja biokuro gamintojai. Parodos dalyviai galės pasikeisti nuomonėmis, idėjomis, patirtimi, kontaktais. Pasak M. Valukyno, paroda ne šiaip sau vyks miške, o bus  galima parodyti,  kur ir kaip galima paimti iš miško žaliavos, kokie potencialūs Lietuvoje jos gamybos šaltiniai.

Konferencija ir paroda turėtų duoti  įvairialypės naudos, nes, M. Valukyno teigimu, turime suprasti, kur mes gyvename ir priimti ne tik madingus sprendimus (kaip saulė, vėjas), bet ir ūkiškai reikalingus bei tikslingus. „Kada saulė ar vėjas apšildys daugiabutį?  Mūsų laukia dar daug darbų, tad ir valdžios atstovai turi jų imtis. Taip pat  negalima pamiršti, kad atitinkamu metu buvo atliktos investicijos į biokuro katilų parką Lietuvoje, kurios padėjo sutaupyti milijonus eurų. Neužilgo ateis ir jų atnaujinimo reikalai. Svarbu priminti, kad jai neturėsime biokuro, Lietuvoje šilumos kainos  bus milžiniškos“, – pabrėžė pašnekovas.

O svarbiausia, anot  M. Valukyno, konferencija ir paroda „Tvari biomasės energetika 2022“  kartu  skirta ir pasidžiaugti, kad Lietuva per dvidešimt metų, t. y. nuo tos dienos, kai kurui pradėta naudoti biomasė, turi didelių pasiekimų ir neketina sustoti: beveik 80 proc. centralizuotai tiekiamos šilumos sudaro biokuras, o tai  apie 40 proc. atpigino šilumos kainas vartotojams visoje šalyje. „Mūsų tikslas, kad ateityje šis skaičius tik didėtų“, – pabrėžė Lietuvos biomasės energetikos asociacijos prezidentas.

www.miskininkas.eu inf.