Konkurso “Kodėl noriu būti miškininku” laureatai Girionyse atidarė parodą

Biokuro iš Baltarusijos nebėra. Ar užteks savojo?
17 lapkričio, 2021

Konkurso “Kodėl noriu būti miškininku” laureatai Girionyse atidarė parodą

Lapkričio 15 dieną Girionių gyvenvietės (Kauno r., Samylų sen.) Liepų alėjoje atidaryta interneto portalo www.miskininkas.eu organizuoto moksleivių rašinių ir piešinių konkurso „Kodėl aš noriu būti miškininku“ laureatų darbų paroda. Spalvingos moksleivių darbų girliandos papuošė svarbiausią Girionių pėsčiųjų taką, traukdamos vietos gyventojų ir miestelio lankytojų dėmesį.

Į šventę atvyko gausus būrys konkurso laureatų iš Kauno rajono Akademijos mokyklos-darželio „Gilė“, Kauno rajono Šlienavos pagrindinės mokyklos, šventėje dalyvavo KMAIK ir LAMMC Miškų instituto akademinės bendruomenės nariai, studentai, Girionių bendruomenės nariai, Kauno rajono savivaldybės administracijos, Samylų seniūnijos, Samylų kultūros centro, Kauno marių regioninio parko atstovai.

Sveikinimo žodį susirinkusiems tarė KMAIK direktorius dr. Vaidotas Lygis, LAMMC direktoriaus pavaduotojas Miškų instituto veiklai dr. Marius Aleinikovas, Kauno rajono savivaldybės administracijos Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja Jolanta Jankauskienė, Lietuvos miškininkų sąjungos prezidentas dr. Vidmantas Verbyla. Kalbėjusieji džiaugėsi vaikų kūrybiškumu ir meile miškui, gamtai, gebėjimu jautriai perteikti konkurso pagrindinę temą – atskleisti, kaip jie įsivaizduoja romantizuojamą miškininko profesiją. Vaikams buvo linkima puoselėti savo svajonę, nepamiršti vaikystėje sau ir kitiems duotų pažadų – kad ir kas benutiktų. O išleista puiki vaikų rašinių ir piešinių, pasakojančių apie miškininko kasdienius darbus ir buitį, knyga nusipelnė pačių gražiausių pagyrimo žodžių.

Kauno rajono Akademijos mokyklos-darželio „Gilė“ dainavimo ansamblis „Drevinukas“ (vadovė mokytoja Rasa Kazakevičienė) susirinkusius pasveikino smagiomis dainomis.

Moksleivių rašinių ir piešinių knygos „Kodėl aš noriu būti miškininku“ buvo padovanotos Girionių darželio, Šlienavos pagrindinės mokyklos, Samylų seniūnijos atstovams.

Parodoje eksponuojamų rašinių ir piešinių autoriai buvo pakviesti atidaryti parodą – perkirpti simbolinę juostą, o visi susirinkusieji – pasivaikščioti po Girionis išlakių liepų alėja ir dar kartą iš arti pasidžiaugti čia pat po atviru dangumi sukabintais moksleivių darbais.

Konkurso organizatoriai dėkoja globėjams: europarlamentarui prof. L. Mažyliui, Seimo Aplinkos komiteto pirmininkei A. Gedvilienei, Aplinkos ministrui S. Gentvilui, visiems, prisidėjusiems prie knygos leidybos ir parodų organizavimo, Samylų seniūnei Jolitai Petkauskei už rūpestį rengiant šią parodą.