Konstitucinis Teismas spręs, ar Miškų įstatymo pataisos atitinka Konstituciją

Įgyvendins integruotą gamtosaugos projektą už 17,2 mln. eurų (papildyta)
vasario 6, 2018
Investicijos į šiuolaikinę medienos ruošos techniką padidėjo
vasario 8, 2018

Konstitucinis Teismas spręs, ar Miškų įstatymo pataisos atitinka Konstituciją

Konstitucinis Teismas  (KT) priėmė Seimo narių grupės prašymą ištirti, ar konstituciniam teisinės valstybės principui neprieštarauja pernai liepos 11 d. priimtos Miškų įstatymo pataisos, atvėrusios kelią daug prieštaringų diskusijų sukėlusiai urėdijų reformai. KT pirmininkas vasario 6 d. portvarkiu paskelbė, kad byla pradedama rengti  Konstitucinio Teismo posėdžiui.

Į KT šių metų sausio viduryje kreipėsi 29 Seimo narių grupė, paprašiusi išaiškinti, ar urėdijų reformą reglamentuojantys Miškų įstatymo pakeitimai, kurie, jų nuomone, buvo priimti skubotai  per vieną dieną, iš tikrųjų atitinka Konstituciją. Teisės ekspertai taip pat  pažymi, kad Miškų įstatymas ypatingos skubos tvarka galėjo būti priimtas pažeidžiant Konstituciją, o valstybinių  miškų valdymo reforma ir pradėta pertvarka urėdijose vyksta pažeidžiant įstatymus bei Darbo kodeksą. 

Pareiškėjai, taip pat miškininkų bendruomenė  tikisi, kad Konstitucinis Teismas išsklaidys šias  abejones ir padės galutinį tašką ginče dėl Aplinkos ministerijos priimtų sprendimų dėl urėdijų likvidavimo bei likusių padalinių jungimo proceso.

 

www.miskininkas.eu