Kulautuvos miške iškirs žievėgraužio pažeistus medžius

Vasario 16-osios proga – konkursas ir dovana: knyga apie saugomas Lietuvos teritorijas
1 vasario, 2020
Naujas valstybės metraštis – miškams ir Raudonajai knygai
4 vasario, 2020

Kulautuvos miške iškirs žievėgraužio pažeistus medžius

Kulautuvos rekreacinius miškus kai kuriose vietose pažeidė žievėgraužiai tipografai, dėl to   bus pašalinti šio kenkėjo sunaikinti ir nudžiūvę medžiai. Miško tvarkymo darbai aptarti su Kulautuvos bendruomene bei seniūnija – vietos gyventojai kartu su miškininkais apžiūrėjo planuojamus tvarkyti miško plotus bei pavojų lankytojams keliančius, pažymėtus iškirsti medžius. 

„Kenkėjai pažeidė dalį medynų kai kuriuose Kulautuvos miško kvartaluose. Pažeisti spygliuočiai, nuo kurių jau nukritę spygliai ir nusilupusi žievė, stovi šalia kelių bei žmonių pamėgtų pasivaikščiojimo takų ir kelia realų pavojų. Be to, tokie medynai su daugybe sausuolių didina tikimybę kilti gaisrams šalia gyvenamųjų teritorijų, todėl čia vasarį ir kovą planuojame vykdyti atrankinius sanitarinius kirtimus“, – aiškina Valstybinių miškų urėdijos (VMU) Dubravos regioninio padalinio vadovas Mindaugas Petkevičius.

Kulautuvos rekreacinio miško plotas užima 646 ha. Atrankiniais sanitariniais kirtimais, tvarkant didžiausius nudžiūvusių medžių plotus, iš viso planuojama iškirsti 1500 kub. metrų sausuolių ir pažeistų medžių. Trijose miško zonose bus vykdomi plyni sanitariniai kirtimai, kiekvienoje iš jų iškertant po kelias dešimtis arų miško.

„Plynais sanitariniais kirtimais iškirsti pažeisti miško plotai kitų metų pavasarį bus atsodinti – šioje vietoje vėl oš gražus eglynas ar pušynas. Kadangi šiemet žiema itin šilta, nėra įšalo, tai siekiant tausoti mišką ir kuo mažiau pažeisti miško paklotę ištraukimo darbams bus naudojama pati lengviausia technika. Jei vykdant darbus bus pažeisti keliai ar takai, įsipareigojame juos sutvarkyti“, – susitikime su Kulautuvos gyventojais patikino VMU Miško išteklių specialistas Evaldas Vitkevičius.

Prie talkos tvarkant mišką po sanitarinių kirtimų ir esant poreikiui žada prisidėti ir Kulautuvos bendruomenė. Ji itin pilietiška bei nuolat aktyviai domisi, kas vyksta jų apylinkėse.  

„Kad planuojami atrankiniai sanitariniai kirtimai Kulautuvos miške yra būtini, mums nekyla jokių abejonių. Patys matome, kaip stipriai kenkėjai pažeidė ištisus jo plotus. Kadangi mišką žadama tvarkyti naudojant tik lengvąją techniką, tikime, kad miško aplinka bus tausojama maksimaliai, o keliai bei pėsčiųjų takai, jei bus pažeisti, bus sutvarkyti. Po kelių metų, manau, panašių susitikimų su vietos bendruomene net nereikės – tiesiog vieni kitais pasitikėsime“, – mano Kulautuvos bendruomenės atstovas Linas. 

Susitikime su Kulautuvos bendruomene ir seniūnijos atstovais dalyvavo VMU Dubravos regioninio padalinio vadovas Mindaugas Petkevičius, Raudondvario girininkijos girininkas Gintautas Juodka, VMU Miško išteklių specialistas Evaldas Vitkevičius ir vyriausiasis miškininkas Justinas Urbanavičius, taip pat Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Miškininkystės skyriaus vyresnysis mokslo darbuotojas dr. V. Mikšys, Valstybinės miškų tarnybos Miško sanitarinės apsaugos skyriaus vedėjas Virgilijus Vasiliauskas.

Parengta pagal VMU inf.