Kuo šildysimės ateinantį šildymo sezoną ir ateityje?

Biokuro gamintojai negaili gerų žodžių JENZ smulkintuvams
3 balandžio, 2023
Palaimintų Šv. Velykų
9 balandžio, 2023

Kuo šildysimės ateinantį šildymo sezoną ir ateityje? 

.Balandžio 14 d.  10 val. Seimo Konstitucijos salėje svetainė www.miskininkas.eu kartu su Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininku Ričardu Juška bei Aplinkos apsaugos komiteto nariu  Romualdu Vaitkumi kviečia į konferenciją „Kuo šildysimės ateinantį šildymo sezoną ir ateityje“. 

Konferencijos moderatorius dr. Albinas Tebėra

Konferencijos atidaryme  sulauksime Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininko Ričardo Juškos, Aplinkos apsaugos  komiteto pirmininkės Aistės Gedvilienės, komiteto nario Romualdo Vaitkaus ir aplinkos ministro Simono Gentvilo  sveikinimų dalyviams ir svečiams.

Ruošiantis konferencijai Seimo narys Romualdas Vaitkus miskininkui.eu pasakojo, kad Tauragės savivaldybėje 99 proc. šildoma biokuru. “Tai vienas iš pigiausių šildymo būdų, tad apie biokuro ruošą būtina kalbėti. Tikėtina, kad jo nepristigs, tačiau reikia valyti ir pakeles, melioracijos griovius, kanalus, po elektros linijomis, –  įsitikinęs pašnekovas. – Dabar visi sako, kad biokuro yra, tačiau gamintojams tenka susidurti ir su biurokratinėmis kliūtimis, siekti, kad mažiau būtų trikdžių. Privačių miškų savininkai ar rangovai jau turi modernios technikos, tačiau valstybinės miškų urėdijos padaliniams privalu galvoti apie technikos atnaujinimą. Urėdija galėtų ir valyti miškus, ir malti biokurą, atlikti visa darbų ciklą”.

Svarbu, pasak R. Vaitkaus, kad miško perdirbimo įmonių atliekos būtų perdirbamos Lietuvoje, o ne iškeliautų svetur.

Vienas iš pranešėjų, energijos išteklių biržos „Baltpool“ prekybos vadovas Vaidotas Jonutis sako, kad išties prieš porą metų buvo svarstoma, ar vietiniai tiekėjai sugebės juo aprūpinti šilumos gamintojus. Tačiau, atsitiko kitaip.

Pasak V. Jonučio, atpigęs biokuras šalies miestuose lėmė pigesnį šildymą gyventojams – nuo šildymo sezono pradžios šilumos kilovatvalandės kaina sumažėjo beveik 16 proc.

„Prasidėjus šildymo sezonui stebime aiškią kainų mažėjimo tendenciją. Viena iš priežasčių – šiemet biokuro poreikis yra mažesnis nei ankstesniais metais. Statistiškai sausio-vasario mėnesiais biokuro vartojimas pasiekia piką, tačiau šiemet poreikis buvo 10-20 proc. mažesnis nei įprastai. Mažesnę biokuro paklausą lemia šilta žiema. Be to, dėl sausų orų biokuro gamintojai neturėjo didelių problemų patekti į miškus. Praėjusiais metais biokuro kainas šildymo sezono pabaigoje pirmiausia kėlė Ukrainoje prasidėjęs karas ir baltarusiško biokuro importui paskelbtos sankcijos. Dabar biokuro pasiūla yra pakankama, – teigė  V. Jonutis. – Tai Lietuvai duos ir ekonominės naudos – liekančios lėšos dėl perkamo kuro iš vietinių tiekėjų prisidės prie šalies ekonomikos augimo, skatins verslą, mokesčius ir vartojimą

„2022–2023 m. šildymo sezono apžvalga. Galimi iššūkiai sekančiam sezonui“, – taip vadinasi V.  Jonučio, „Baltpool“ prekybos skyriaus vadovo pranešimas, kurį galima bus išgirsti Seime vyksiančioje konferencijoje.

Konferencijos draugai: Seimo Energetikos ir darnios plėtros komisija,  Aplinkos ir Energetikos ministerijos, savivaldybių, „Litbioma“, LMSA, PMSA asociacijos, VMT, Lietuvos miškininkų sąjunga, Lietuvos miškų ūkio rūmai, Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegija, VDU ŽŪA Miškų ir ekologijos fakultetas.

miskininkas.eu informacija