Kūrybiškiausi gamtosauginio konkurso darbai

Jaunieji miško bičiuliai nebeturi su kuo bičiuliautis
5 gegužės, 2020
J.Basanavičiaus gimtinė ir tautinio atgimimo ąžuolynas
9 gegužės, 2020

Kūrybiškiausi gamtosauginio konkurso darbai

Baigėsi gamtosauginės tematikos piešinių konkursas „Bunda GAMTA. SAUGOK ją nuo keturračių“, kuriuo buvo siekiama atkreipti dėmesį apie gamtai daromą žalą, nedrausmingiems keturratininkams važinėjant bekele. Sulaukta daugiau kaip 400 piešinių, išrinkti kūrybiškiausi darbai. 

Jungtinė Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos, gamtininkų ir dailininkų komisija išrinko 7 pačius įdomiausius pavienių mokinių piešinius bei 7 kūrybiškiausias mokinių klases iš visos Lietuvos.

Mokiniai piešė retas ir saugomas rūšis, gamtą, kurią reikia saugoti, bei kaip tai gali suniokoti nedrausmingi keturratininkai, kitos transporto priemonės. Piešinys galėjo būti kaip edukacinis plakatas ar aplikacija su skambiu šūkiu, raginančiu saugoti gamtą. 

Džiaugiamės, jog mokiniai iš visos Lietuvos aktyviai dalyvavo konkurse ir siuntė savo piešinius. Iš viso atsiųsta daugiau nei  400 kūrinėlių, atliktų įvairia technika – pieštukais, guašu, koliažu, net kompiuterio programomis.

Atrenkant geriausius darbus buvo vertinama kūrybiškumas, temos atskleidimas, originalumas, gamtos suvokimas, taip pat buvo atsižvelgta į mokinių amžių. Visus atrinktus mokinių piešinius galite peržiūrėti Nacionalinio saugomų teritorijų lankytojų centro FB paskyroje

Pirmos, antros bei trečios vietos laimėtojai (pavieniai mokiniai) bus apdovanoti knygomis „Medžiai“ bei padėkomis. Likusiems keturiems mokiniams, nominuotiems už individualų, netradicinį, emocionalų ar dramatišką temos atskleidimą, bus išsiųstos individualios padėkos su kvietimu apsilankyti Nacionaliniame saugomų teritorijų lankytojų centre. Kūrybiškiausių klasių mokinių bei jų mokytojų iš skirtingų Lietuvos miestų ir miestelių lauks padėkos ir nemokama ekskursija Nacionaliniame lankytojų centre .

Dėkojame piešinių konkurso dalyviams bei raginame būti atsakingiems ir draugiškiems GAMTAI!