Kviečia talkininkus į orchidėjų pelkę

balandžio 5, 2018
Valtra + Kronos miškovežis
balandžio 5, 2018
KMAIK kviečia rinktis studijas, susijusias su šiuo metu aktualia atsinaujinančia energetika
balandžio 6, 2018

Kviečia talkininkus į  orchidėjų pelkę

Lietuvos pievose bei pelkėse natūraliai auga ir žydi apie 30 orchidėjų rūšių, kurios beveik visos yra retos, saugomos ir įrašytos į Lietuvos raudonąją knygą. Netoli Vilniaus esančioje Šilėnų pelkėje vasarą pražysta net 5 skirtingų rūšių retos lietuviškos orchidėjos: raudonoji, dėmėtoji, plačialapė ir gelsvoji gegūnės bei dvilapis purvuolis. Birželio pabaigoje čia spalvomis išsiskleidžia keli šimtai įstabaus grožio žiedynų, savo išvaizda nenusileidžiančių atogrąžų giminaitėms. Deja, šiam lietuviškų orchidėjų rojui yra iškilusi grėsmė – pelkė baigia užželti menkaverčiais medeliais ir krūmais. Kad čia augančios orchidėjos neišnyktų, būtina pelkę atverti saulės šviesai.

Jau trečius metus Neries regioninis parkas kviečia gamtos mylėtojus įbristi į šią didžiausią parko pelkę ir  prisidėti prie retųjų lietuviškų orchidėjų išsaugojimo – išrovus nereikalingus medelius ir krūmus sudaromos geresnės sąlygos augti ir žydėti šioms nuotabioms gėlėms. Po pirmųjų talkų pelkė pasipuošė daug gausesniais orchidėjų žiedais, todėl darbus nuspręsta tęsti kasmet.

Balandžio 7 d., šeštadienį, 10 val. Neries regioninio parko direkcija kviečia gamtos mylėtojus prisijungti prie orchidėjų gelbėjimo akcijos.  Renginys prasidės prie Šilėnų bažnyčios – nuo jos talkininkams bus surengta nemokama ekskursija po vaizdingas Šilėnų apylinkes su gidu Sauliumi Pupininku.  Per ją pėsčomis bus nukeliauta 6 km pažintiniu maršrutu. Norintys taip pat galės prisijungti prie inkilų ir šikšnosparnių namelių gaminimo dirbtuvėlių. Po pietų žygeiviai bus vaišinami ant laužo virta koše, o nuo 13 val. numatoma pradėti pelkės gelbėjimo talką, kuri truks apie pora valandų.

Registracija ir platesnė informacija apie renginį skelbiama Neries regioninio parko internetinėje svetainėje https://neriesparkas.lt/orchideju-gelbejimo-akcija-2018-kitos-veiklos/, taip pat susisiekus su parko paveldo komunikacijos specialiste Karolina Želve el. paštu Karolina@neriesparkas.lt, tel. +370  645 84683.

Neries regioninio parko direkcija,

www.miskininkas.eu inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

WordPress Lightbox Plugin