Kviečiame dalyvauti piešinių konkurse „Kodėl noriu būti miškininku“ (Papildyta nuostatais)

A. Tebėra – Pareigos keitėsi, geriausios žmogiškosios savybės išliko
31 gegužės, 2021
Aplinkos apsaugos dieną – žaliųjų idėjų mugė
4 birželio, 2021

Kviečiame dalyvauti piešinių konkurse „Kodėl noriu būti miškininku“

Mieli jaunieji miško bičiuliai!

Surengę mokinių rašinių konkursą „Kodėl noriu būti miškininku“, išgirdome Jūsų svajones ir pasiryžimą saugoti ir puoselėti mūsų girias bei visus jų turtus. Tačiau kartais mieliau savo jausmus ir norus išreikšti spalvomis ant popieriaus lapo ar drobės. Suprantame, kad ne visi gali būti žodžio meistrais, o kur kas geriau savo kūrybinį talentą atskleidžia pieštuku ar akvarele.  Tikime, kad dar nepažintų ir neatrastų jaunųjų piešimo talentų tikrai daug !

Daugelio žymiųjų pasaulio dailininkų kūryboje gausu vaizdų su miškais, gamtos harmonija: juos teptuku įamžino mūsų genijus Mikalojus Konstantinas Čiurlionis, norvegų pasididžiavimas Edvardas Munkas, prancūzų impresionistas Klodas Monė ir daugelis kitų.

Ar išdrįstumėte lygiuotis į šiuos vaizdo virtuozus ir nupiešti miško vaizdą su dirbančiu ar miško gyventojams padedančiu miško specialistu? Ką Jūs manote apie miškininkus? Padėkite savo kūrybiškumu, jaunatviška drąsa, polėkiu bei idėjomis pristatyti miškininkų profesiją plačiajai visuomenei.

Mokinių piešinių konkursas „Kodėl noriu būti miškininku“ yra gera proga suaugusiems išgirsti vaikų balsą, o vaikams – jau dabar pasijusti specialistais, atsakingais už miškus bent pieštuko, akvarelės, aliejinių dažų ar grafikos pagalba.

Susidomėjote? Valio!

Piešinių konkurso „Kodėl noriu būti miškininku“  taisyklės ir reikalavimai

Savo piešinį, įdėtą į voką ar jo skanuotą kopiją, taip pat autoriaus anketą prašome atsiųsti į redakciją iki š.m. birželio 10 d., Dainiui Šeronui, tel. +370 699 32532  šiais adresais:                                                                             

  1. Į paštomatus Dainiui Šeronui, LP EXPRES,  Pilėnų g. 1, 53347 Akademijos mstl., Kauno r. sav.;  OMNIVA,  Pilėnų g. 1, Akademija 55534, Kauno r. sav.
  2. Dainiui Šeronui, IKI PAREIKALAVIMO,  Kauno raj. Akademijos paštas, Pilėnų g.1, LT-53067 Akademija. 
  3. e.p.: miskininkas.eu@gmail.com   

Piešinio formatas A4  arba A3. 

Piešiniai bus skelbiami svetainėje www.miskininkas.eu bei partnerių socialiniuose tinkluose, leidžiamoje ir nemokamai dalinamoje knygoje “Kodėl noriu būti miškininku”.

Konkurso „Kodėl noriu būti miškininku“ nugalėtojai – pirmieji 50 autorių, nupiešę ir atsiuntę kūrybišką piešinį, kuriame atsispindi autoriaus gamtinė pasaulėjauta bei santykis su mišku.

Konkurse gali dalyvauti tik moksleiviai.

Reikalavimai konkurso piešiniams:

  1. Darbai gali būti atlikti įvairia technika: guašu, pastele, tušu, kreidelėmis, flomasteriais, pieštukais ir kt., piešinio apatiniame dešiniajame kampe turi būti nurodyta autoriaus VARDAS, PAVARDĖS PIRMOJI RAIDĖ (jei autorius sutinka – pavardė pilnai) ir PIEŠINIO PAVADINIMAS. 
  2. Darbai turi būti sukurti tik nurodyta tema.
  3. Darbai, neatitinkantys konkurso reikalavimų, nevertinami.
  4. Atsiųstas piešinys negali būti atliktas kompiuterine technika.

Konkurso nugalėtojai bus apdovanoti š. m. rugsėjo 10 d. Kaune konkurso „Kodėl noriu būti miškininku“ nugalėtojų šventėje, kurioje jie bus supažindinti su miškininkų rengimo mokslo įstaigomis, miškininkų ir gamtosaugininkų veikla.

Jei galios karantino ribojimai, nugalėtojai bus pasveikinti ir paskelbti nuotolinėje pagerbimo šventėje bei apdovanoti draugų ir partnerių prizais, išsiųstais paštu asmeniškai.

Pažintinė programa nugalėtojams bus surengta laikantis Vyriausybės sprendimų dėl pandemijos.

Konkurso globėjai: Lietuvos Seimo Aplinkos apsaugos komitetas ir Lietuvos aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

Konkurso draugai: Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centras, T. Ivanausko zoologijos muziejus, Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba, Valstybinė miškų tarnyba, VDU  Žemės ūkio akademijos Miškų ir ekologijos fakultetas, Kauno miškų ir aplinkos kolegija, Lietuvos miškininkų sąjunga, Lietuvos miško savininkų asociacija, Privačių miškų savininkų asociacija, Miško darbų rangovų asociacija, bendrovės „Dzūkijos mediena“, “Dzūkijos miškas“, „Eigila“, „Judrės medis“, „Kautra“.

Prisijunk prie mūsų.

 www.miskininkas.eu

                                                           ANKETA

PATVIRTINU, kad susipažinau su konkurso „Kodėl noriu būti miškininku“ nuostatais ir pateikiu savo kontaktinius duomenis:

…………………………………………………………………………………  (vardas, pavardė)

……………………………………………………………………………..…. (telefonas, el. paštas)

……………………………………………………………………………..……(mokymo įstaiga, klasė)

………………………………………………………………………………….. (mokymo įstaigos tel., el. paštas)

………………………………………………………………………………      (pedagogo ar suaugusiojo, padėjusio   realizuoti  idėją, vardas, pavardė, kontaktinis tel.)

_______________________________________

(vardas, pavardė, parašas)