Miškininkų turnyro finale Prienuose triumfavo “Šakių MU”

14 kovo, 2017
Reformos imasi miške buvę nebent grybauti
14 kovo, 2017
Ne miškininkų pradėta reforma nieko gero nežada
15 kovo, 2017
 

Kovo 11 d. Prienų sporto arenoje buvo iškilmingai pasveikinti Respublikinio miškininkų krepšinio turnyro Generalinio miškų urėdo taurei laimėti finalininkai.

Finaliniame turnyre susirungė aštuonios komandos, Telšių, Prienų, Anykščių ir Druskininkų grupėse užėmusios pirmąsias ir antrąsias vietas, tai - Kuršėnų, Tauragės, Šakių, Jonavos ir Ukmergės, Varėnos miškų urėdijų, Generalinės miškų urėdijos, Aleksandro Stulginskio universiteto komandos.

Prieš rungtynes surengtoje komandų atstovų apklausoje šio turnyro favoritėmis buvo įvardintos Šakių, Tauragės, Varėnos miškų urėdijų bei “GMU” komandos, ir orakulai nesuklydo. Šios keturios ekipos po grupių rungtynių iškovojo teisę žaisti pusfinalyje, o vėliau ir finale.

Iš pirmosios grupės į pusfinalį su trimis pergalėmis pateko “Šakių MU”, įveikusi Kuršėnų atstovus 24:13, ”ASU” žaidėjus – 22:12 ir “Tauragės MU” - 17:7. Antrosios grupės rungtynes be pralaimėjimų baigė ir “Generalinės miškų urėdijos” komanda, kuri nugalėjo “Ukmergės MU” 14:12, išplėšė pergalę iš “Varėnos MU” 15:14 ir buvo pranašesnė už “Jonavos MU” 13:10.

Pusfinalyje “Šakių MU” krepšininkai gavo lygiaverčius varžovus – antros grupės antroje vietoje likusius “Varėnos MU” krepšininkus, todėl rungtynės vyko taškas į tašką ir baigėsi lygiosiomis 10:10. Pratęsimo metu „Šakių MU“ taiklaus tritaškio dėka išplėšė pergalę iš varžovų (14:12). Dramatiška žaidimo eiga sirgaliams gerokai “pakuteno” nervus, anot jų, šios rungtynės buvo vertos didžiojo finalo.

O antrosios grupės lyderiams -“GMU” krepšininkams - visų pusfinalio rungtynių metu teko vytis kovingai nusiteikusią „Tauragės MU“ (būtent su šia komanda šakiečiai nenorėjo susitikti finale). Trims komandoms pirmosios grupės varžybose surinkus po vienodai taškų, tauragiškiai į pusfinalį pateko pagal palankesnį pataikytų ir praleistų taškų santykį. Generalinės miškų urėdijos žaidėjai tik paskutinėmis pusfinalio akimirkomis mobilizavo jėgas ir persvėrė rezultatą savo naudai (12:11) bei užsitikrino teisę pakovoti dėl turnyro aukso ir GMU taurės.

Po įtemptų ir nervingų pusfinalio rungtynių susitikimai finale tebuvo formalumas: kovoje dėl pirmosios vietos “Šakių MU” nesunkiai įveikė “GMU” (20:8), o mažajame finale dėl bronzos medalių „Varėnos MU“ į užribį pasiuntė “Tauragės MU” (15:7).

Apdovanojimus – GMU taures ir medalius - finalininkams įteikė generalinis miškų urėdas Rimantas Prūsaitis, LKF prezidentas Arvydas Sabonis, LR Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Kęstutis Mažeika, turnyro organizatorius VšĮ “Muzikos fiesta” vadovas Dainius Šeronas, Prienų – Birštono komandos “Vytautas” vyr. treneris Virginijus Šeškus. Snaiperio taurė atiteko tritaškių metimo konkurso nugalėtojui Raimondui Bernotui iš “Kuršėnų MU”. Geriausia fanų komanda pripažinta balsingumu ir spalvinga apranga iš žiūrovų išsiskyrusi “Jonavos MU” palaikymo komanda.

Komandų atstovai džiaugėsi svetingu priėmimu Prienuose ir sklandžiu turnyro organizavimu. Jie išreiškė norą, kad miškininkų turnyro tradicija, nepaisant miškų sistemoje bręstančių pokyčių, tęstųsi ir kitąmet, varžybos būtų organizuojamos turais, todėl susibūrusios komandos turėtų daugiau progų pažaisti, miškininkai galėtų vieni pas kitus dažniau apsilankyti. Su įdomumu turnyro finalą stebėję garbingi svečiai – LR Seimo narys K.Mažeika bei LKF prezidentas A.Sabonis - pastebėjo, kad miškininkų profesijos darbuotojus sportiniu principu subūręs turnyras pasiteisino. Pasak jų, krepšinis, varžybinis azartas ir geros emocijos vienija žmones.

LKF prezidentas Arvydas Sabonis visas finalinio turnyro komandas apdovanojo LKF jubiliejiniais medaliais ir siuvenyrais.

Dalė Lazauskienė

« 9 »