PAPILDYTA

Garsios miškininkystės parodos Švedijoje lankytojai graibstė lietuvišką produkciją

21 birželio, 2017
Išsipildė vaikystės svajonė – tapo gamtos dalimi
21 birželio, 2017
Kurdami Joninių laužus nesukelkime miško gaisrų
22 birželio, 2017

Garsios miškininkystės parodos Švedijoje lankytojai graibstė lietuvišką produkciją

Birželio pirmosiomis dienomis Švedijoje, Brateborge, vykusioje tarptautinėje miškininkystės parodoje „Elmia Wood“  dalyvavo nemažai Lietuvos įmonių, žinomų net ir pasaulyje. Ar jos tikrai taip žinomos Lietuvoje? Parodos dalyviai dalinasi savo karštais įspūdžiais.

Naujausios technologijos

Miško pramonė  –  viena iš svarbiausių Švedijos pramonės šakų, todėl švedų pasiekimai miškininkystės technologijose yra labai dideli. Miškų plotų dydžiu prilygsta Šiaurės Amerika, Kanada, Brazilija, tad ir šių šalių atstovai visada laukia „Elmia Wood“ parodos.

Tai didžiausias metų įvykis, kai 150 ha ploto miškinga zona pritaikoma pačioms įvairiausioms miškų technikos demonstracijoms. Tai ideali vieta pristatyti naujausias kirtimo ir kitas technologijas, parodyti kaip veikia daugiafunkcės mašinos, transporto priemonės. „Elmia Wood 2017“ demonstruoja visą gamybinę grandinę – nuo sodinimo ir priežiūros iki kirtimo, transportavimo ir medienos apdorojimo.

Stiprus žemaitiškas „Žemaitukas“

Mažeikiuose esančios įmonės „Universe group“ vadovas Rimvydas Čerkauskas parodoje pristatė žemagrindę technikos transportavimo platformą ŽEMAITUKAS-ML300F. Platforma su ratų įleidimo vietomis, tinkama transportuoti aukštas ir plačias miško kirtimo, transportavimo mašinas. Patikimas dizainas ir apgalvotos konstrukcinės detalės suteikia žemagrindei platformai ypatingą stiprumą.

„Tiek daug dalyvių parodoje dar nėra buvę. Kadangi išpuolė blogas oras, tai galime pasidžiaugti, kad lankytojai buvo potencialūs pirkėjai, kurie tikrai domėjosi mūsų gaminamomis priekabomis, –  pasakojo R.  Čerkauskas. –  Susitikome su galimais klientais iš Didžiosios Britanijos, Škotijos, Suomijos, Olandijos, Norvegijos. Žinoma, daugiausia besidominčių mūsų priekabomis buvo iš pačios Švedijos. Jau pačios parodos metu pardavėme keturias žemagrindes technikos transportavimo priekabes. Pirmą kartą priekaba išvažiuoja į Slovėniją, toje šalyje dar neturėjome kontaktų ir ryšių. Net ir broliai latviai apie mus sužinojo parodos metu, nors gyvename kaimynystėje. Iki šiol miško technika buvo gabenama vilkikais, o dabar miško kirtimo ar transportavimo techniką traktorius gali atitempti į darbo vietą ir visą dieną pats dirbti miške, tad visų susidomėjusių nuomone, tokia priekaba  – puikus, ekonomiškas pasirinkimas“.

Beje, tvirto „Žemaituko“ vardą turinčios priekabos taip vadinamos tik Lietuvoje, visur kitur ji – „Mustang“. Tvirta, patikima ir ilgaamžė.

Pagrindinė kryptis į Vakarus

Klaipėdiškiai „Clipper Blades Center“ parodoje pristatė peilius, skirtus smulkinti medienai.  

„Specializuojamės tik peilių, priešpeilių bei prispaudėjų gamyboje, skirtų medienos ir plastmasės kapoklėms ir smulkintuvams.

Savo gamyboje naudojame plieną, kurį pagal specialų užsakymą lieja viena iš Jungtinių Valstijų metalurgijos gamyklų, besispecializuojanti instrumentinio plieno gamyboje. UAB „Chipper blades center“ gamyboje pritaikytas visiškai kompiuterizuotas terminio apdirbimo procesas, CNC frezavimo staklės, CNC šlifavimo staklės, kas leidžia pasiekti maksimalius kokybinius reikalavimus. Paroda labai gera todėl, nes čia susirenka galutiniai vartotojai – žmonės ir įmonės, kurie tikrai nori įsigyti siūlomos produkcijos, – pasakojo Arvydas Mackevičius. – Iki šiol mūsų peilius pirkdavo lietuviai, latviai ir estai, o po parodos Švedijoje geografija labai prasiplėtė – mūsų produkcija pradėjo keliauti į Skandinaviją, Prancūziją. Žodžiu, pagrindinė kryptis į Vakarus“.

Uteniškiai garsina šalį

Utenoje esančiai įmonei „Nosted mechanika“ vadovauja generalinis direktorius Dainius Tvarijonas, jos pagrindinė gamybos sritis – TRYGG grandinių ratams gamyba. Čia taip pat gaminama IGLAND produkcija: kelių priežiūrai, kėlimo ir miško technika, tvirtinimo įranga, nestandartiniai gaminiai.

Šiuo metu įmonėje dirba 196 darbuotojai.

Pasak  UAB „Nosted mechanika“ pardavimų vadybininko Audriaus Baršausko, parodoje dalyvavo ir „Nosted Kjetting a.s“, tai UAB „Nosted mechanika“ motininė įmonė. Parodoje buvo pristatoma TRYGG grandinės ir IGLAND produkcija, kuri parduodama į visas pasaulio šalis.

„Tiesiogiai iš „Nosted mechanikos“ parduodame į Rytų Europos rinkas, –  pasakojo A. Baršauskas. – Mūsų bendrovė – tai norvegų kapitalo dukterinė metalo apdirbimo įmonė, įkurta Lietuvoje, Utenoje, 2003 metais. Įkūrėja yra Norvegijos įmonė „Nosted Kjetting a.s.“, garsėjanti ratų grandinių TRYGG gamyba.

Patyrę darbuotojai, gebantys gaminti kokurencingus produktus, daug prisidėjo prie sparčios įmonės Lietuvoje plėtros. UAB „Nosted mechanika“ tapo didžiausia „Nosted Grupes“ dalimi.

Įmonėje gaminame garsaus norvegų prekės ženklo IGLAND lengvąją miško, sniego valymo, kelių priežiūros techniką, kėlimo įrenginius“.

Uteniškiai nenusileidžia vieni kitiems. Draugauja. Parodoje dalyvavo ir  UAB  „K.T.S. Production“. Pastaroji įmonė pristatė įvairias miško priekabas su manipuliatoriais.

„Jei ne lietus pirmosiomis dienomis ir kamščiai parkavimo aikštelėse, manau, kad paroda buvo sėkminga.Tai geras mišinys „vietinių klientų“, kurie ieškojo, ką įsigyti artimiausiu metu ir pirkėjų iš viso pasaulio, ieškančių naujų gaminių ar tiekėjų. Vienas iš geriausių „Elmia Wood“  parodos dalykų yra tas,  kad lankytojai vienoje vietoje ir realybėje gali pamatyti bei palyginti visų prekinių ženklų gaminius.

Mums „Elmia Wood“  paroda šiais metais buvo vieta susitikti su savo pirkėjais, subtiekėjais, pamatyti vyraujančias tendencijas, išgirsti ir susirinkti idėjas iš lankytojų, pastebėjimus iš žmonių, dirbančių su miško technika“, – pasakojo įmonės vadovas Morganas Nordinas.

Sulaukė didžiulio susidomėjimo

Mažeikiuose įsikūrusios įmonės „Stronga“, gaminančios žemės ūkio techniką, vadovas Saulius Šakauskas sako, kad įspūdžiai, grįžus iš parodos, labai geri. „Stronga“ demonstravo konteinerines kablio sistemos priekabas ir sulaukė didelio užsieniečių susidomėjimo. Įmonė palaiko glaudžius ryšius su savo klientais, su kuriais dalijasi savo vertybėmis, kad galėtų pasiūlyti inovatyvius, efektyviausius ir patikimiausius produktus net ir patiems reikliausiems klientams.

„Stronga“ turi patirtį tiekti aukštos kokybės produktus ir visapusius verslo sprendimus savo klientams, kurie gerina efektyvumą, mažinant darbo sąnaudas ir poveikį aplinkai, –  sakė vadovas. – Įmonė nuolatos siekia tobulinti ilgo tarnavimo struktūras ir serviso paslaugas, įgyjant klientų pasitikėjimą, tiekiant aukščiausios kokybės produkciją ir paslaugas, o tai suteikia realios vertės jų verslui. Savo inovacijomis pritraukdama vis daugiau susidomėjimo, „Stronga“ plečiasi pasaulinėse rinkose, kad surastų rinkos ilgalaikius partnerius ir patenkintų jų poreikius“.

Nuostabi diena miške

Gamybinės įmonės UAB „FTG Baltic“ vadovė Eglė Rakštienė sako, kad „Elmia Wood“ miškininkystės parodoje dalyvavo jau ketvirtą kartą.

„Kiekvieną kartą siekiame parodos lankytojus supažindinti su naujausiu „FTG Baltic“ produktų asortimentu. Kartu su motinine Švedijos įmone FTG Cranes AB turėjome didelį stendą ir pristatėme prekiniais ženklais „FTG Källefall“, „FTG Forest“, „Moheda“, „Mowi“ ir „V-Kran“ gaminamus ir Europoje žinomus produktus – miško priekabas, hidraulinius manipuliatorius ir įvairius priedus, –  pasakojo pašnekovė. –  

Iki šiol didesnį dėmesį skyrę Vakarų Europos bei Skandinavijos rinkoms, šiais metais pristatėme labiau Centrinei bei Rytų Europai orientuotus naujus produktus. Tai 12 tonų krovos miško priekaba FB120-D su dvigubu rėmu bei 9 tonų krovos priekaba su varančiaisiais ratais. Parodos metu oras nelepino, tačiau nudžiugino didelis susidomėjimas mūsų produktais, kurių sulaukėme ne tik iš visos Europos, bet ir tolimosios Pietų Amerikos.

Įmonė „FTG Baltic“ įkurta 1994 metais ir yra viena iš pirmųjų miško technikos gamybos įmonių Lietuvoje ir Baltijos šalyse. Ilgametis darbas šioje srityje padėjo mums suderinti švedišką patirtį bei kokybę su gamyba Lietuvoje. Šiandien mes gaminame miško priekabas, hidraulinius manipuliatorius, griebtuvus, gerves ir kelio greiderius, o savo produkciją eksportuojame į 20 šalių“.

„Mūsų įranga sukurta remiantis ilgamete patirtimi bei žiniomis, todėl pasižymi modernia ir efektyvia konstrukcija. Darbas miške tampa ne tik darbu, bet ir malonumu, ką ir atsispindi mūsų įmonės šūkis – „A great day in the forest“ (liet. „Nuostabi diena miške“).

PAPILDYMAS

Pagrindinė veikla – miškų sodinimas

Parodoje Elmia Wooddalyvavo ir uždarosios akcinės bendrovės SKOGRAN atstovai, anksčiau atvykdavę kaip žiūrovai, šiais metais jau, kaip parodos dalyviai, pristatė  sodinimo ir kitų miškininkystės paslaugų ženklą

Best Planter“. Tiesa, ši kompanija Švedijos miškininkams puikiai pažįstama net ir be parodų, mat pirmosios lietuvių Švedijos žemėje pasodintos eglės jau skaičiuoja antrą dešimtmetį ir regionuose, kuriuose ji dirba, spėjo užsitarnauti užsakovų pasitikėjimą bei puikią reputaciją. Kompanija vykdo veiklą visoje Skandinavijoje, pagrindinė veikla  –  miškų sodinimas, kankorėžių rinkimas, miškų šviesinimas. Kai reikia, lietuviai ateina į pagalbą ne tik Skandinavijos miškininkams, bet ir energetikos įmonėms, prižiūri augmeniją elektros perdavimo linijų trasose. 

Dalyvavimas parodose ne tik puiki galimybė pritraukti naujų klientų, susipažinti su miškininkystės sektoriaus naujovėmis,  – sako bendrovės  miškininkystės padalinio vadovas   Laurynas Sederavičius.  –  Žinoma, ne paskutinėje vietoje ir naujai užmezgami kontaktai. Nors iš pirmo žvilgsnio darbas miškuose atrodo toks pat ir nesikeičiantis, vis tik pokyčiai čia vyksta kasmet ir dideli. Siekiant patenkinti klientų lūkesčius, tuos pokyčius reikia ne tik stebėti, bet ir būti jų dalimi“.

Regis, ši kompanija puikiai tai supranta, tad net neabejojame, kad pamatysime juos ir vėl parodoje po poros metų.