Lietuvos zoologijos sodas švenčia 80-čio jubiliejų

11 birželio, 2018
La Palma – šventųjų buveinė
7 birželio, 2018
Atsigręžta į  medžius
14 birželio, 2018

2018–ieji metai – jubiliejiniai ne tik Lietuvos valstybei, bet ir Kaune įsikūrusiam Lietuvos zoologijos sodui, kuris šiais metais švenčia 80-čio jubiliejų. Garsaus gamtininko, profesoriaus Tado  Ivanausko pastangomis 1938 m. liepos 1 d. buvo atidarytas pirmasis šalyje zoologijos sodas. Didžiausią egzotinių gyvūnų kolekciją Lietuvoje turintį zoologijos sodą per metus aplanko daugiau nei 150 tūkst. lankytojų iš mūsų šalies ir užsienio.

Minint šią gražią sukaktį Lietuvos zoologijos sodas Kauno miesto gyventojams ir jo svečiams dovanoja fotonuotraukų parodą po atviru dangumi Nemuno saloje.

 

„Jubiliejinėje nuotraukų parodoje eksponuojami įsimintini zoologijos sodo istorijos momentai, gyvūnai, jų santykis su žmogumi bei darbuotojų kasdienybė. 80 metų gyvuojantis Lietuvos zoologijos sodas  turtingas savo istorija, tad norime ja, užfiksuotą nuotraukose, pasidalinti su žmonėmis. Tokio tipo paroda pirmą kartą organizuojama už zoologijos sodo ribų, tikimės ji miestiečiams patiks“ , – sako Lietuvos zoologijos sodo direktorius Aurimas Didžiokas.

Zoologijos sodas nepertraukiamai vykdė veiklą nuo įkūrimo ir nebuvo uždarytas net per kelis  metus trukusį Antrąjį pasaulinį karą. Tiesa, gyvūnams trūko pašaro, todėl dalį jų teko parduoti, o kai kurių, pavyzdžiui, vilkų jauniklius likviduoti. Po karo, nuo 1950 m. zoologijos sodo veikla intensyvėjo, buvo statomi nauji voljerai, atvežta naujų gyvūnų, susilaukta jauniklių.

Respublikiniame zoologijos sode (toks1959-1991 m. buvo oficialus sodo pavadinimas) 1962 m. gimęs snieginis leopardas ir 1973 m. gimusi charza buvo pirmieji atvejai tuometinėje Sovietų Sąjungoje. Sodui ypač sekėsi veisti šiuos gyvūnus, dėl to Respublikinis zoologijos sodas buvo žinomas plačiai. Didžiąją šlovę zoologijos sodui pelnė jame išauginti tigriukai. Jie – vieni stambiausių, įspūdingiausių ir brangiausių kačių šeimos atstovų. Vien tigrė Rica nuo 1969 iki 1975 metų atsivedė ir išmaitino per dvidešimt jauniklių!

Kaune išaugę Amūro tigrai ir jų palikuonys pasklido po visos Europos zoologijos sodus. Tai tik keletas zoologijos sodo istorijos akcentų, įamžintų fotonuotraukose, kuriomis galės pasigrožėti parodos lankytojai.

Paroda Nemuno saloje veiks gegužės 29 d. – liepos 9 d., o po to bus perkelta į Lietuvos zoologijos sodo teritoriją.

 

Lietuvos zoologijos sodas kviečia parodos lankytojus fotografuotis prie parodos stendų ir nuotraukas siųsti elektroniniu paštu (info@zoosodas.lt). Atsiųstos nuotraukos bus skelbiamos “Facebook” paskyroje. Dviem žmonėms, siuntusiems nuotraukas, burtų keliu atiteks kvietimai į liepos 1 d. vyksiančią didžiulę Lietuvos zoologijos sodo gimtadienio šventę. Parodos nuotraukų konkursas vyks iki birželio 15 d.

Lina Andriuškaitė, Lietuvos zoologijos sodo Komunikacijos ir edukacijos skyriaus vedėja