Mano patirtis, dalyvaujant floristinių darbų parodoje-konkurse „Žiemos puokštė“

Naujoji ES miškų strategija – plataus užmojo dokumentas
30 lapkričio, 2020
Privatūs ir valstybiniai miškai: reikalingas esminis santykių perkrovimas
8 gruodžio, 2020

Mano patirtis, dalyvaujant floristinių darbų parodoje-konkurse „Žiemos puokštė“

Magiškas  Šv. Kūčių ir Kalėdų laukimo metas paskatina žmones kūrybai,  beveik kiekvienas ima  dekoruoti savo namus, puošti aplinką, tampa išradingais menininkais ar floristais. Tradicinis konkursas „Žiemos puokštė“, kurį organizuoja Kauno miškų ir aplinkos inžinierijos kolegija, suteikia progą ne tik šventiškai dekoruoti savo namus, bet ir sudalyvauti konkurse, pasivaržyti  tarpusavyje, išmokti naujų dalykų, pradžiuginti kitus savo darbais, susirasti naujų draugų bei pasidalinti patirtimi.

Kolegijos parodoje – konkurse dalyvavau jau ketverius metus iš eilės. Iš pradžių sekėsi sunkokai, pirmus trejus metus sekė net nusivylimas ir nesėkmės, tačiau ketvirtąjį kartą, sukaupęs patirtį ir patobulinęs žinias, paruošiau puikų darbą,  kuris vyresnių klasių grupėje laimėjo prizinę trečiąją  vietą. Įkvėptas laimėjimo ėmiau skirti daugiau dėmesio floristikai, pradėjau daugiau kurti, domėtis sudėtingesnėmis technikomis, medžiagomis, komponavimu.

Be to, labai džiugu bei įdomu, kad renginio sumanytojai organizuoja ir edukacijas – „Atvirų durų dienas“, kuriose pristato savo mokyklą ir supažindina su Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos ruošiamomis programomis. Džiaugiuosi  iniciatyva, kad laimėtojų ir visų norinčiųjų, darbai po parodos yra dovanojami senelių globos namams ir kad kalėdinėmis puokštėmis gali pasidžiaugti ne tik konkurso dalyviai bei organizatoriai, bet ir didesnis skaičius žmonių, kuriuos kartais pamirštame.

Kolegijos konkurse susitinka įvairiausių Lietuvos mokyklų moksleiviai, kiekvienas turi savo patirtį, geresnę ar blogesnę, tačiau visi ja dalijasi nuoširdžiai  ir noriai, duoda patarimus, mokosi vieni iš kitų.  Man konkursas „Žiemos puokštė“ jau tapo neatsiejama Kalėdų laukimo dalis, skatinanti visus susiburti, šiemet kad ir per atstumą, bei kartu kurti ir džiuginti savo darbais kitus.

Danielius Aldakauskas, buvęs Prienų „Revuonos“ pagrindinės mokyklos mokinys,

mokytoja Vilma Glaveckienė