Medienos ruošos rangovai išsikovojo palengvinimų

18 sausio, 2019
Europa raginama sparčiau kurti savaeigį transportą
18 sausio, 2019
Poetiška „Sengirė“ ir jo kūrėjai ragina ginti miškus
18 sausio, 2019

Medienos ruošos rangovai išsikovojo palengvinimų

Miško darbų rangovai toliau derasi su Valstybinių miškų urėdijos (VMU) vadovais dėl jiems pateiktų 2019 metų medienos ruošos paslaugų pirkimo sąlygų, kurios ypač nepalankios smulkiesiems rangovams. Reikalavimas sumokėti 5 proc. metų apyvartos dydžio garantą dažnai įmonei praktiškai neįkandamas. Dėl tokio užstato ir kitų problemų rangovai su VMU ir Seimo atstovais sausio 4 d. diskutavo susitikime Prienuose, o sausio 16-ąją toks susitikimas įvyko Girionyse.

Jame dalyvavo Miško darbų rangovų asociacijos (MDRA) ir jai nepriklausančių narių atstovai, VMU direktorius Marius Pulkauninkas, jo pavaduotojai Valdas Kaubrė ir Valdas Vaičiūnas, Seimo nariai Kęstutis Bacvinka ir Valius Ąžuolas.

V. Kaubrė rangovams pristatė pakeitimus medienos ruošos konkursų sąlygose. Atsisakyta užstato ir garanto, vietoj jo numatyta 5 proc. bauda. Iš sankcijų panaikinta specialisto pašalinimas, o į nenugalimos jėgos aplinkybes įtraukta nepalankios gamtinės sąlygos. Vis dėlto išliko ypač didelės 1000 eurų baudos.

V.Vaičiūnas pristatė miškininkystės darbų konkursų projektą. Pagrindinis dalykas, kad darbai visuose padaliniuose bus vienodi ir objektas bus girininkija. Urėdijos atstovai atsakė į rangovų klausimus, išklausė komentarus. Seimo narys Valius Ąžuolas išsakė griežtos kritikos VMU vadovams ir pareikalavo nustatyti terminą, iki kada bus atsižvelgta į rangovų reikalavimus. M.Pulkauninkas iš esmės sutiko su rangovų siūlymu, kad sutartyse būtų pakeistas sutarties galiojimo terminas 1 metai + 1 + 1 bei įvesti koeficentus pagal darbų sąlygų sudėtingumą.

Jis pažadėjo pirmadienį (sausio 21 d.) derinti su MDRA naują sąlygų variantą, nes rangovai vieningai nubalsavo nedalyvauti konkursuose, jei sąlygos nesikeis.

Susitikimas buvo įrašomas, įrašą paskelbsime.

www.miskininkas.eu inf.