Medžio drožėjų stovykla Prienuose – puikus bendradarbiavimo pavyzdys

birželio 28, 2018
Seimas ir Aplinkos ministerija imasi taisyti korupcinių požymių turinčią Miškų įstatymo redakciją
birželio 28, 2018
VAKARAS MIŠKE (I DALIS)
birželio 28, 2018

Birželio 8-11 dienomis Prienuose jau devintą kartą vyko Jaunimo meninių ir profesinių įgūdžių tobulinimo stovykla, kurią organizavo Kauno kolegijos J. Vienožinskio menų fakultetas, VšĮ „Meninė drožyba“ ir Paprienės bendruomenė.
Plenero metu Kauno kolegijos J. Vienožinskio menų fakulteto studentai kartu su „Meninės drožybos“ meistrais atnaujino nemažai mažosios architektūros objektų Prienų krašte.

Šiemet plenere buvo restauruotas centrinis kryžius Prienų rajono ir Birštono miesto civilinėse kapinėse, mažosios architektūros objektas prie Balbieriškio pirminės sveikatos priežiūros centro, taip pat pagal savivaldybės prašymą Mačiūnų ir Lepelionių piliakalnių žymekliai, sukurti koplytstulpiai krašto partizanų atminimui.

Darbams vadovavo tautodailininkas, medžio drožėjas Algimantas Sakalauskas, kurio kūriniai puošia Prienų miesto erdves. Vieni iš žymiausių – paminklai Prienų „Žiburio“ gimnazijos įkūrėjui Peliksui Martišiui ir Lietuvos 1000-mečiui Paprienėje.

Paprienės bendruomenės iniciatyva prieš keletą metų buvo sukurta dar viena sporto ir laisvalaikio erdvė prie Nemuno, kurią per Jaunimo meninių ir profesinių įgūdžių tobulinimo stovyklą studentai papuošė penkiais naujais originaliais suoliukais, taip pat atnaujino sūpynes.

Bendradarbiaudami su VšĮ „Menine drožyba“ Kauno kolegijos J. Vienožinskio menų fakulteto dailės kūrinių konservavimo ir restauravimo specialybės studentai stovyklas Prienuose pradėjo rengti prieš devynerius metus. Per šį laiką atnaujinta ar sukurta keletas šimtų objektų rajone.

Uždarant šių metų stovyklą atnaujintoje Paprienės sporto ir laisvalaikio erdvėje dalyvavo ne tik studentai ir medžio skulptoriai , bet ir gausus bendruomenės narių būrys – pasveikinti ir pasidžiaugti gražaus bendradarbiavimo rezultatais atvyko Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas, Prienų KLC folkloro ansamblio „Gija“ dainininkės, svečių iš kitos Nemuno pusės.

Savivaldybės meras A. Vaicekauskas, VšĮ „Meninė drožyba“ vadovas A. Sakalauskas, Paprienės bendruomenės pirmininkė Jūratė Zailskienė padėkojo studentams, jų vadovams bei visiems, kurie prisidėjo prie kūrybinio proceso ir gražios idėjos įgyvendinimo. Ačiū tarta ir aktyviems talkininkams – Paprienės bendruomenės vyrams bei stovyklos dalyvius globojusioms ir gardžiai vaišinusioms moterims.

Meras A. Vaicekauskas įteikė padėkas Kauno kolegijos J. Vienožinskio menų fakulteto studijų programos meistrui, asistentui Aurelijui Blažinauskiui, Kauno kolegijos J. Vienožinskio menų fakulteto dekanei dr. Sigitai Saulėnienei, Dailės kūrinių restauravimo ir konservavimo katedros vedėjui Bangučiui Prapuoleniui, Paprienės bendruomenei, VšĮ „Meninė drožyba“ kolektyvui ir šios stovyklos kuratorei Zitai Kuzminskienei. Meras pasidžiaugė, kad pagražėjusi erdvė atvira visiems miesto gyventojams ir jo svečiams. Paprienės bendruomenė įteikė padėkas stovyklos organizatoriams ir talkininkams bei marškinėliais apdovanojo ir į tikruosius bendruomenės narius įtraukė stovyklos vadovą A. Sakalauską ir kuratorę Z. Kuzminskienę.

Prienų rajono savivaldybės inf.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

WordPress Lightbox Plugin