Medžioklės ragų šaukinių konkursas Lietuvoje – jau tarptautinis

25 rugsėjo, 2018
Dviračio šou “Pelės apie miškus: jei ne plynasis kirtimas, Biliūnas nebūtų kliudęs katės”
25 rugsėjo, 2018
Gudžius: „Norint rezultato, reikia savyje paleisti žvėrį –  necivilizuotą, laukinį“
25 rugsėjo, 2018

Medžioklės ragų šaukinių konkursas Lietuvoje – jau tarptautinis

Medžioklės ragų šaukinių konkursas Lietuvoje – jau tarptautinis

 

Šių metų rugsėjo 29 dieną  parodoje ,,Sprendimų ratas 2018‘‘ vyks antrasis medžioklės ragų šaukinių konkursas. Pernai startavęs renginys šiemet išaugo į tarptautinį. 

Pagrindiniai konkurso organizatoriai – Aleksandro Stulginskio universiteto (ASU) Miškų ir ekologijos fakulteto dekanas profesorius dr. Edmundas Bartkevičius bei ASU medžioklės ragų ansamblio vadovas Audrius Pučinskas. Konkursas vyks trečiuose ASU rūmuose, pradžia – 10 val. Baigiamasis koncertas ir diplomų įteikimas -,,Sprendimų rato 2018‘‘ pagrindinėje scenoje 14 valandą.

Medžioklės ragų šaukiniai – tai medžioklės kultūros dalis, kuri ypač populiari Europoje ir kitose pasaulio šalyse. ASU medžioklės ragų ansamblis kasmet dalyvauja jų konkursų renginiuose užsienyje. Ne išimtis ir šie metai – didžiausias laimėjimas nuskintas “Gran Prix Goluchow”, Lenkijoje.

Malonu, kad medžioklės muzika Lietuvoje vis dažniau skamba įvairiose šventėse, be jos jau neapsieinama ir medžioklėje. Prasidėjus medžioklės sezonui, šalies miškuose didingai suskamba vario ragų garsai.

Pirmajame festivalyje – konkurse dalyvavo 28 signalininkai ir trys ansambliai. Šiais metais bus svečių iš užsienio, ansamblio ir solistų iš Lenkijos. Iš viso organizatoriai tikisi sulaukti daugiau kaip 30 solistų ir 6 ansamblių.

Atlikėjai varžysis A,B,C ir vaikų solistų kategorijose, A, B, C ansamblių bei Medžioklės muzikos ansamblių kategorijose. Jų pasirodymą vertins kompetentinga komisija: LMT profesoriai L. Ulevičius ir kompozitorius Kazys Daugėla, kuris, beje, sukūrė kūrinį šiam konkursui pagal lietuvių liaudies dainą  ,,Išėjo tėvelis į mišką‘‘. Komisijoje dirbs ir Lenkijos konkursų akredituotas žiuri narys Michal Wojtila.

Maloniai kviečiame medžiotojus, muzikos mylėtojus ir visus, kam įdomu pažinti šį žanrą ar tiesiog įdomiai praleisti laiką renginyje.

ASU medžioklės ragų ansamblio vadovas Audrius Pučinskas

 

Panašūs straipsniai:

Lietuviai triumfavo muzikuodami medžioklės ragais Lenkijoje