Ministro Simono Gentvilo komandoje – miškų ekologas, patyrę tarnautojai ir du menininkai

Lietuviški skalikai – nacionalinė veislė, ne mažiau populiari ir užsienyje – nutolo nuo išnykimo ribos
14 gruodžio, 2020
Aistė Gedvilienė: „Kaip pilietė ir politikė noriu, kad Lietuvos miškai būtų išsaugoti“
16 gruodžio, 2020

Ministro Simono Gentvilo komandoje – miškų ekologas, patyrę tarnautojai ir du menininkai

Aplinkos ministro Simono Gentvilo politinio pasitikėjimo komandoje pradeda dirbti trys viceministrai, ministerijos kanclerė ir keturi patarėjai.

„Tai yra žmonės, kurie moka klausytis ir kurie nuolat reikalauja profesionalumo iš pačių savęs“, – per nuotolinį susitikimą su Aplinkos ministerijos kolektyvu vakar rytą sakė Simonas Gentvilas.

Viceministras Danas Augutis – ekologas, aplinkosaugininkas, beveik 14 metų dirbęs bioįvairovę saugančioje nevyriausybinėje organizacijoje „Lietuvos gamtos fondas“ ir paraleliai tiek pat laiko – duomenų analitiku Gamtos tyrimų centre. Jis metus vadovavo Valstybinių miškų urėdijos Gamtos apsaugos, gamtotvarkos, rekreacijos ir medžioklės skyriui. Danui Augučiui ministro politinėje darbotvarkėje teks derinti skirtingų grupių interesus šalies miškuose, rasti pusiausvyrą tarp ekonominių ir ekologinių visuomenės poreikių.

Kita „karšta“ sritis – klimato kaita. Europos žaliojo kurso įgyvendinimą mūsų šalyje, transformuojant ekonomiką į neutralią klimatui, prižiūrės šioje srityje pastarąjį dešimtmetį dirbanti viceministrė Gintarė Krušnienė. Ji yra klimato „biblijos“ Lietuvoje – Nacionalinio energetikos ir klimato srities veiksmų plano – koordinatorė.

Gintarė Krušnienė nėra naujokė ministerijoje – yra dirbusi aplinkos ministro patarėja, o pastaruoju metu patarinėjo energetikos ministrui. Klimato krizės sprendimų ir tvaraus verslo patirties Gintarė Krušnienė įgijo pustrečių metų dirbdama nevyriausybinėje aplinkosaugos organizacijoje „Baltijos aplinkos forumas“.

Viceministras Darius Kvedaravičius, architektas, rūpinsis šalies statybų ir teritorijų planavimo politika: artimiausiu metu kaip tik bus tvirtinamas Lietuvos teritorijos bendrasis planas. Naujasis viceministras, be 10 metų architekto praktikos, yra dirbęs privačiame versle, o pastaruoju metu vadovavo Trakų savivaldybės administracijai. Laikinai Dariui Kvedaravičiui teks atsakomybė ir už itin jautrią taršos prevencijos politiką, kol šiai sričiai bus paskirtas ketvirtasis viceministras.

Naujoji Aplinkos ministerijos kanclerė Sigita Vasiljevaitė yra teisininkė, patyrusi viešojo valdymo tarnautoja, vyriausybinėse struktūrose dirbanti nuo 2010 metų.

Ministro patarėjo Raimondo Imbraso patirtis – politinė. Anksčiau dirbęs privačiame versle, jis nuo 2009 m. iki 2016 m. vasaros buvo atsakingasis Liberalų sąjūdžio sekretorius. Artimiausiu metu Raimondui Imbrasui teks imtis ministerijos struktūros strateginių pokyčių ir aplinkos apsaugos politikos.

Ministro patarėjas Marius Čepulis – profesionalus zoologas ir garsus gamtos fotografas. Kartu su viceministru Danu Augučiu jis rūpinsis biologinės įvairovės išsaugojimu ir gyvūnų gerove. Artimiausiu metu feisbuko grupės „Čepulio klajonės“, apimančios 84 tūkst. vartotojų, gerbėjai sulauks mažiau fotoklajonių – patarėjui gyvūnus teks stebėti ne per objektyvą, o tarp teisės aktų eilučių ir interesų grupių.

Kartu su gamtos fotografu į aplinkos ministro komandą ateina rašytojas, žurnalistas Marijus Gailius. Jo patirtis žurnalistikos ir medijų veikloje – 17 metų. Nuo 2013-ųjų jis vedė kultūros ir aktualijų laidas „Žinių radijuje“, parašė klimato antiutopinį romaną „Oro“, kurį skaitytojai neseniai išrinko Lietuvos metų knyga.

Ministrui patarinės Laura Masiliauskaitė, dirbusi jo padėjėja parlamente. Ji yra jauniausia komandos narė, šįmet baigė ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto bakalauro studijas, jaunimo politikoje aktyvi nuo 2015 metų.

18-osios Vyriausybės aplinkos ministras Simonas Gentvilas su kitais ministrų kabineto nariais prisiekė praėjusį penktadienį. Vyriausybės programoje numatytas ambicingas tikslas pasukti Lietuvą Žaliojo kurso kryptimi, kuri apims klimato krizės priemones, susitarimą dėl miškų, ekosistemų paslaugas, tvaraus miesto koncepciją, žiedinės ekonomikos įgyvendinimą ir kt.

https://am.lrv.lt/lt/naujienos/ministro-simono-gentvilo-komandoje-misku-ekologas-patyre-tarnautojai-ir-du-menininkai