Šalies miškininkai išbandė akies taiklumą pirmosiose šaudymo varžybose

birželio 5, 2017
„Dviračio žinių“ vedėjas V. Šerėnas: „Po Lietuvą keliausiu, kai išeisiu į pensiją“
birželio 1, 2017
Švenčionėliuose – Lietuvos miškininkų orientavimosi sporto čempionatas
birželio 8, 2017

Birželio 3 dieną Jurbarko saugaus eismo („Oksalio“) šaudykloje, Giedrių kaime, pirmąkart vyko komandinės Lietuvos miškininkų stendinio šaudymo varžybos lygiavamzdžiais šautuvais Generalinės miškų urėdijos taurei laimėti. Respublikines šaudymo varžybas organizavo Generalinė miškų urėdija(GMU) ir VšĮ „Muzikos fiesta“.

Sportingo aikštelėje, kurioje sąlygos artimos įvairių paukščių medžiojimui, taiklumą išbandė GMU ir šalies urėdijų komandos, pavieniai šauliai, tarp jų – ir Seimo  Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Kęstutis Mažeika.  

Į varžybas susirinko per 90 šaulių, 30 komandų iš įvairių šalies urėdijų.  Šaulius pasveikino, sportinės sėkmės palinkėjo generalinis miškų urėdas Rimantas Prūsaitis, varžybų globėjas Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas K. Mažeika ir komiteto narys Kęstutis Bacvinka, Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius.

Miškininkai varžėsi individualioje ir komandinėje įskaitose. Komandai atstovavo trys šauliai. Buvo šaudoma po keturis šovinius į atskrendančias ir nuskrendančias antis. Šautuvo kalibras ne didesnis nei 12 kalibro.

Tarp komandų varžybų nugalėtojais tapo Tauragės miškų urėdijos šauliai  – Edmundas Šiaudvytis, Mindaugas Jankevičius ir Vytautas Juškevičius (170 taškų). Antrą vietą užėmė Vilniaus miškininkų atstovai iš komandos „Dvyliktas kalibras“ – Artūras Nanartavičius, Vaidotas Keršis, Andrius Janauskas (150 taškų), su tokiu pat taškų kraičiu trečioje vietoje palikę Anykščių MU atstovus – Valdą Juodviršį, Mindaugą Uzdrą ir Vytautą Kustą.

Individualioje įskaitoje stendinio šaudymo čempionu tapo Svajūnas Rimgaila iš Telšių MU, antrą vietą užėmė E. Šiaudvytis (Tauragės MU), trečia vieta atiteko Kornelijui Aleknai (Panevėžys).

Moterų grupėje pirmą vietą iškovojo Indra Mostauskienė iš Kazlų Rūdos urėdijos, Braziukų girininkijos. Antrą ir trečią vietas pasidalino Neringa Šarauskienė iš Kazlų Rūdos, Novos girininkijos, bei Lina Sindaraitė iš Generalinės miškų urėdijos.

Generalinis miškų urėdas R. Prūsaitis ir Seimo narys K. Mažeika komandoms nugalėtojoms ir prizininkėms įteikė diplomus ir originalias taures, geriausių rezultatų pasiekę šauliai apdovanoti medaliais ir diplomais. Prūsaitis, paprašytas įvertinti renginį, pasidžiaugė, kad  pirmąkart organizuotos respublikinės miškininkų stendinio šaudymo varžybos sulaukė šios srities entuziastų pritarimo ir surengtos sėkmingai. Už varžybų idėją jis padėkojo Šakių miškų urėdijos urėdui Sigitui Tamošaičiui. Jis vylėsi, kad kitais metais išbandyti taiklumą susirinks dar gausesnis būrys šaulių iš daugelio urėdijų, o tarp jų būsiąs ir jis pats, nes šiemet pritrūko laiko rimtesniam pasiruošimui. Generalinio  miškų urėdo teigimu, apie šaudymo varžybų tęstinumą buvo nemažai kalbėtasi su jų organizatoriais ir dalyviais.

Šaudymo, beje, ir prieš kurį laiką vykusių respublikinių miškininkų krepšinio varžybų globėjas Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas K. Mažeika sakė esąs aktyvus ir sportiškas žmogus nuo jaunumės, be sporto neįsivaizduoja savo gyvenimo, todėl skatina sportuoti ir kitus. Anot jo, nors šaudymas turi savo specifiką, šios varžybos parodė, kad tarp miškininkų yra ne tik nemažai medžiotojų mėgėjų, bet ir taiklių šaulių. Seimo narys ir pats taikėsi į skriejančias „antis“, tačiau, pasak jo, asmeninėje įskaitoje pasirodė vidutiniškai, savo pavyzdžiu labiau drąsino ir palaikė kitus dalyvius, pasidžiaugė jų rezultatais, o taikliausiems kartu su generaliniu miškų urėdu R. Prūsaičiu įteikė apdovanojimus.

„Manau, kad šios pirmosios varžybos surengtos sklandžiai, dalyviai nestokojo puikios nuotaikos, kurios neaptemdė nei nuogąstavimai, nei blogos nuojautos dėl artėjančios miškų sistemos reformos. Susirinkę į vieną vietą miškininkai galėjo pakalbėti apie savo veiklos rezultatus, aptarti problemas ir ateities planus. Kalbėjomės ir apie šaudymo varžybų tęstinumą, sieksime jų masiškumo. Turime ambicijų surengti miškininkų vasaros olimpiadą, į kurią miškininkai atvyktų kartu su šeimų nariais ir vaikais. Atitinkamai pasiūlytume ir įvairesnių rungčių, tad turime kur tobulėti ir dėl ko stengtis“, – sakė K.Mažeika.

Miškininkų stendinio šaudymo varžybų nugalėtoju individualioje įskaitoje po papildomo „persišaudymo“ tapęs Telšių urėdijos Varnių girininkijos girininkas Svajūnas Rimgaila pasakojo, kad jau 26-erius  metus dirba miškų sistemoje, yra ilgametis medžiotojas, tačiau iki šių metų jam neteko varžytis miškininkų šaulių varžybose nes paprasčiausiai jų nebuvo organizuojama. Svajūnas nepraleidžia progos pasivaržyti su  medžiotojais mėgėjais, keliskart yra tapęs kombinuoto medžioklinio šaudymo varžybų prizininku. Jo teigimu, šios varžybos pritraukia ir nemažai sportinio šaudymo profesionalų.

Todėl S. Rimgaila teigiamai įvertino Jurbarko rajone surengtas stendinio šaudymo varžybas, nes tai  gera proga pailsėti nuo darbų miške, pabendrauti, pajusti vienijančią dvasią, pasimokyti vieniems iš kitų.

Jeigu tokios varžybos vyktų ir kitais metais, S. Rimgaila svarstytų galimybę dalyvauti jose, jam norėtųsi išbandyti save ne tik sportingo aikštelėje, bet ir kitose šaudymo rungtyse.

Tauragės MU šaulių komanda – E. Šiaudvytis, M. Jankevičius ir V. Juškevičius – varžybų nugalėtoja tapo neatsitiktinai. Pasak E. Šiaudvyčio, urėdijoje yra maždaug dvi dešimtys medžiotojų, todėl, vos tik sužinoję apie būsimą renginį, jie surengė atranką šaudykloje ir iš geriausių šaulių atrinko trejetą.

„Manau, kad pergalę lėmė rimtas pasiruošimas – prieš varžybas gerokai pasitreniravome šaudykloje, – teigė E.Šiaudvytis. – Aš pats esu išbandęs sportinį šaudymą, o komandos draugai – prisiekę medžiotojai. Varžybose susidūrėme su rimta konkurencija, mūsų komandos šansus padidino tai, kad visi trys pasirodėme stabiliai“.

Tauragiškiai pasisakė už miškininkų šaudymo varžybų propagavimą, už tai, kad šios profesijos žmonės turėtų daugiau galimybių susitikti ir pabendrauti neformalioje aplinkoje. E. Šiaudvyčio manymu, neprošal tobulinti varžybų organizavimo tvarką, surengti atrankas zonose – tuomet ateityje būtų galima tikėtis ir aukšto lygio respublikinių varžybų.

Moterų stendinio šaudymo čempionė, Braziukų girininko pavaduotoja I. Mostauskienė  pasakojo, kad šios pirmosios miškininkų šaudymo varžybos jai paliko gerų įspūdžių, nors ir pasigedo didesnės varžovių konkurencijos. Moterų grupėje varžėsi vos trys šaulės ir, anot Indros, vyrai joms negailėjo padrąsinimo šūksnių. Dar viena komanda, žadėjusi atvykti į varžybas, „subyrėjo“ dėl ligos.

„Labai smagu pasivaržyti, šautuvą į rankas paėmiau gal prieš dešimtį metų, šia  sporto šaka rimčiau susidomėjau prieš aštuonerius metus. Kadangi esu medžiotoja, nepraleidžiu progos dalyvauti medžiotojų būrelių šaudymo varžybose, ne kartą esu tapusi jų nugalėtoja, turiu iškovojusi keliolika taurių. Klausiate apie trofėjus miškuose? Kol kas didžiausias iš jų – šerno iltys, na, dar stirnino rageliai…“ – pasikuklino I. Mostauskienė.

Geri dalyvių atsiliepimai organizatoriams yra rimta paskata pradėtą šaudymo varžybų tradiciją tęsti. Kaip sakė generalinis miškų urėdas R. Prūsaitis, įsiklausius į miškininkų pageidavimus, svarstoma kitais metais prieš respublikines šaudymo varžybas surengti ir atrankines zonines varžybas, taip pat įtraukti ir papildomų rungčių, kad šauliai pasitikrintų savo galimybes įvairiose pozicijose.

REZULTATŲ LENTELĖ (SPAUSTI ČIA)

« 1 3 »

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

WordPress Lightbox Plugin