Miškininkai kviečia į tradicinį Nacionalinį miškasodį

18 balandžio, 2019
Poetiška „Sengirė“ ir jo kūrėjai ragina ginti miškus
16 balandžio, 2019
Deginti klijuotą medieną mažos galios katiluose labai pavojinga
19 balandžio, 2019

Miškininkai  kviečia į tradicinį Nacionalinį miškasodį

Šalies miškuose balandį pats darbų įkarštis – sodinamas miškas. Iš viso vien valstybiniuose  miškuose šiemet planuojama atkurti 8663 ha miškų ir įveisti 523 ha naujų. VĮ Valstybinių miškų urėdija (VMU) tiek didelius, tiek mažus į tradicinę šventę „Nacionalinį miškasodį 2019“ kviečia paskutinį balandžio šeštadienį, balandžio 27-ąją. VMU pranešė, kad visa informacija apie „Nacionalinį miškasodį 2019“ ir kontaktai registracijai skelbiami VMU interneto svetainėje www.vivmu.lt.

„Nacionalinis miškasodis“ yra tarsi baigiamasis pavasario darbų miškuose akcentas. Neabejoju, kad sulauksime daug talkininkų. Džiugu, kad kaip mūsų proseneliai ir seneliai sodino miškus, kurie dabar ošia mums, taip ir mes savo rankomis sodinsime mišką, kuris liks ateities kartoms“, – sako VMU direktorius Marius Pulkauninkas.

Į „Nacionalinį miškasodį 2019“ kviečiami visi norintieji – šeimos su vaikais, moksleiviai, įmonių, organizacijų atstovai. Dalyvių prašoma užsiregistruoti iš anksto, kad miškininkai galėtų pasirūpinti reikiamu kiekiu sodmenų bei įrankių. Didysis miškasodis vyks 47-iose skirtingose vietovėse visoje Lietuvoje. Kartu su gamtos mylėtojais šią dieną planuojama pasodinti apie 100 ha miško, tam  miškininkai atveš apie 400 tūkst.  įvairių sodinukų.

„Miško atkūrimas tiesiogiai susijęs su prieš tai vykdytais kirtimais. Miškų įstatymas įpareigoja kirtavietėse mišką atkurti ne vėliau kaip per trejus metus. Šiais metais miško atkuriama šiek tiek mažiau nei pernai, nes ir kirtimų buvo vykdyta mažiau“, – teigia  M. Pulkauninkas. 

Šiemet miškasodis prasidėjo gana anksti – tą nulėmė palankios gamtinės sąlygos. Iš VMU  padalinių pirmieji medelius suskubo sodinti kretingiškiai  – kovo pradžioje. Šiuo metu miško atkūrimo darbai sparčiai vyksta visuose  regioniniuose padaliniuose.

Lietuvos miškuose daugiausiai auga spygliuočių, tad ir miškasodžio metu daugiausiai bus sodinama eglių ir pušų. Šių rūšių spygliuočiai sudaro du trečdalius visų miškasodyje naudojamų sodmenų, likęs trečdalis – lapuočių sodmenys. 2019 m. bus pasodinta apie 20 mln. vnt. eglių bei pušų ir apie 9,2 mln. vnt. juodalksnio, beržo, ąžuolo, klevo, liepos ir kitų lapuočių sodmenų.

Visi minėti sodinukai užauginti VMU medelynuose. Didžioji jų dalis – iš selekciškai atrinktų sėklų, kurias subrandina geriausi šalies medžiai.

Parengta pagal VMU inf.