Miškininkai kviečia: rugsėjo 11 d. visoje Lietuvoje vyks „Miško kuopa“

Gera rūpintis giria
5 rugsėjo, 2021
Kuršių Nerijos nacionalinis parkas turės naują lankytojų centrą
8 rugsėjo, 2021

Miškininkai kviečia: rugsėjo 11 d. visoje Lietuvoje vyks „Miško kuopa“

Valstybinių miškų urėdija (VMU) rugsėjo 11 d. rengia miškų tvarkymo akciją „Miško kuopa“, į kurią kviečia visus neabejingus gamtai piliečius. Miškininkai kasmet iš miškų išveža beveik 1000 tonų atliekų, o tai rodo, kad tokios talkos ir visuomenės švietimas būtinas.

Akcija vyks VMU regioniniuose padaliniuose visoje Lietuvoje – iš viso 38 vietose, į kurias talkininkus iš susirinkimo vietų į miškus palydės urėdijos miškininkai. Vietos, kuriose vyks talka, miškininkų parinktos pagal tai, kur miško teršėjai dažniausiai palieka šiukšles, atsikrato stambiagabaričių ar statybinių atliekų.

Talkos pavadinimas „Miško kuopa“ pasirinktas neatsitiktinai – galvojant apie kuopiamą mišką ir jo tvarkymą visiems susivienijus į bendras kuopas: tai apima gamtos saugojimo, tvarkymo ir bendruomeniškumo elementus.

„Esame socialiai atsakinga įmonė, mūsų miškininkai kasdien tvarko miškus ir kuopia pastebėtus šiukšlynus, tačiau esame įsitikinę, kad kalbėjimas apie problemą gali sutelkti visuomenę ir nebūti abejingais. Tikiu, kad rugsėjo 11 dieną padėsime pagrindą gražiai ir tvariai tradicijai, kai miškininkai kartu su visuomene skiria laiką bendrai talkai“, – sako VMU vadovas  Valdas  Kaubrė.

Didžiausią rūpestį miškininkams kelia į miškus verčiamos buitinės bei stambių gabaritų atliekos.

2018 m. miškuose išmestų nenaudojamų padangų rasta beveik 99,7 tonos, 2019 m. – 157 tonos, o pernai VMU miškininkai surinko daugiau kaip 268 tonas išmestų padangų. Tai reiškia, kad pernai surenkamų padangų skaičius padidėjo daugiau nei dvigubai.

Įvedus taros surinkimo sistemą miškuose ženkliai sumažėjo tik šių šiukšlių – bent kelis kartus mažiau randama stiklinės ir plastikinės depozitinės taros.

Akcijos „Miško kuopa“ vietų sąrašas skelbiamas VMU interneto svetainėje www.vivmu.lt