Miškininkai padeda suprasti, kokia svarbi gamta

Miškas jau nuo ankstyvos vaikystės yra įaugęs į mano kraują
22 gegužės, 2021
Man rūpi miškas
22 gegužės, 2021

Miškininkai padeda suprasti, kokia svarbi gamta

XXI amžius – naujų technologijų ir pasiekimų amžius. Žmonės ženkliai pažengė į priekį ne tik žemėje, bet ir už jos ribų, tačiau mūsų gamta žengė žingsnį atgal. Visuotinis atšilimas, gausybė atliekų, kertami miškai – tai didžiulė žaizda žemei. Vis dėlto turime būti dėkingi, kad  pasaulyje yra žmonių, kurie savo gyvenimą paskyrė profesijai, saugančiai mūsų trapią gamtą, miškus, įvairiausius gyvūnus ir paukščius, besistengiančių kovoti su iškilusiomis globaliomis problemomis – miškininkams. Tad ar iš tiesų verta rinktis šią profesiją?

Būdama dar maža mergaitė gyvenau vietovėje, kuri buvo arti miško ir pelkės, apsupta vešlių pievų. Daug laiko praleisdavau vaikščiodama po miškus, žaisdama pievose, rinkdama įvairias vaistines žoleles, uogas, o žiemą besidžiaugdama ledu pasidengusia pelke. Gamta man buvo žaidimų aikštelė, kurioje taip gera ir smagu. Kol buvau pradinukė, neturėjau supratimo, kas yra tie žmonės, kurie rūpinasi mišku, jį saugo ir tvarko. Buvau girdėjusi tik pasakas apie girininkus, kurie saugo mišką nuo įsibrovėlių, kol neatkeliavau į penktą klasę. Čia sužinojau, kad yra Jaunųjų miško bičiulių būrelis, kurio veikla susijusi su gamta, mišku, įvairiausių darbelių darymu iš gamtos medžiagų, šiukšlių rinkimu ir daug kitos veiklos, naudingos gamtai. Nieko nelaukdama užsirašiau ir tikrai nesigailėjau.

Aštuoneri metai, praleisti šiame būrelyje, man buvo iš tiesų naudingi ir prasmingi. Visų pirma, veikiau gamtos labui – rinkau šiukšles, sodinau medžius, dalyvavau JMBB organizuotose parodose-konkursuose…  Antra – tai išlaisvino mano kūrybingumą, naudojant įvairias gamtos medžiagas, ir, žinoma, leido suprasti, kokia naudinga ir reikalinga yra miškininko profesija. Šių žmonių darbas labai naudingas ir mylimas – saugodami gamtą, globodami ne tik medžius, bet ir gyvūnus, paukščius, net mažiausius žemės padarėlius, jie moko ir kitus daryti tą patį. Miškininkai ne tik saugo gamtą, kovoja su jos kenkėjais ir piktais įsibrovėliais, tačiau vykdo ir įvairius konkursus gamtosaugine tema, kurie skatina vaikus, jaunus ir net suaugusius žmones kuo daugiau laiko praleisti gamtoje, ją stebėti, iš jos mokytis ir saugoti.

Taigi, manau, miškininko profesiją verta rinktis žmonėms, kuriems rūpi gamta, jos išsaugojimas ir puoselėjimas, kurie neabejingi miškui, gyvūnui, paukščiui ar net mažiausiai sėklytei, iš kurios išauga didingi medžiai. Šių žmonių darbas vertas pagarbos ir dėkingumo saugant, atkuriant tiek patį mišką, tiek jo gyventojus ypatingai dabar, kai gamta kenčia dėl žmonių vykdomos veiklos. Miškininkai padeda suprasti, kokia gamta svarbi, skatina ir jaunąją kartą likti neabejingais, kad ir po daugelio dešimčių metų mes vis dar galėtume džiaugtis ir mėgautis gyvąja gamta!

Monika G., 18 metų

Bronislovo Ambrozo nuotrauka