Miškininkai valstybės šimtmetį švenčia penkerius metus

19 vasario, 2018
Linkėjimai Lietuvai, švenčiančiai valstybės atkūrimo šimtmetį Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarė Birutė Valionytė
18 vasario, 2018
Valstybinių miškų sektorius stabilus
19 vasario, 2018

Įprasta, kad gimtadieniai švenčiami vieną vakarą ar keletą dienų. Miškininkai nusprendė Lietuvos šimtmetį švęsti penkerius metus, skelbia VĮ Valstybinių miškų urėdija.

   „Miškais besirūpinantys žmonės yra patriotiški, gana konservatyvūs – karta po kartos auginantys miškus ir į šią veiklą įtraukiantys aplinkinę bendruomenę. Miškininkai įsteigę nemažai parkų, pažintinių takų – rekreacijai skirtų vietų, kuriose svečiai laukiami visais metų laikais“, – teigė Valdas Kaubrė, laikinai einantis Valstybinių miškų urėdijos direktoriaus pareigas.
   Šimtmečiui skirti miškininkų organizuojami renginiai vyks VĮ Valstybinių miškų urėdijos regioniniuose padaliniuose, įvairiuose Lietuvos kampeliuose. Nuo medelių sodinimo ir inkilų kėlimo iki elnių vestuvių stebėjimo ir dailės parodų – kai kurios iniciatyvos prasidėjo dar 2016 m. ir tęsis iki 2020-ųjų.
   Štai, pavyzdžiui, pernai, balandžio mėn. Jono Basanavičiaus gimtinėje atidengtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtas paminklinis akmuo, rugpjūčio mėn. Ropėjų girininkijoje įrengtas Trakų krašto miškų informacinis parkas, o gruodį, su žymių šalies ornitologų pagalba, išleista knyga „Nauji ir reti paukščiai Lietuvoje“.
   Šiaudėnų girininkijoje (tuometėje Šilutės miškų urėdijoje) 2017 m. buvo pasodintas 6,4 ha ploto ąžuolynas,  Kairiškių girininkijoje esančiame 0,3 ha plote išsiteko net 1360 ąžuolų, o Panevėžio miškų urėdijoje buvo įveista sėklinė ąžuolo plantacija, kurioje pasodinti rinktinių medžių sodinukai, ir ateityje bus renkamos gilės naujiems miškams įveisti.

Į iniciatyvas įtraukiama jaunoji karta

   Naujai pasodintas medis auga 60 ar net 100 metų: jį prižiūrėti ir juo rūpintis vieno žmogaus amžius – per trumpas. Dėl to į įvairias šimtmečio minėjimo veiklas įtraukiama ir jaunoji karta: pernai šimtmečio miškas Antaliedės girininkijoje sodintas į pagalbą pasitelkus vietinius moksleivius bei mokytojus, o šįmet, vasario 12–28 d. Šilutės regioniniame padalinyje veiks jaunųjų miško bičiulių būrelio bei darželio auklėtinių piešinių paroda „Lietuva po 100 metų“, skirta Lietuvai 100-mečiui paminėti.
   Jaunųjų miško bičiulių iniciatyvose dalyvaujantys vaikai išmoksta sodinti ir prižiūrėti medžius, stebėti bei atpažinti paukščius, maitinti žvėrelius, kelti inkilus, tausoti ir mylėti gamtą – dėl to suaugę kai kurie jų pasuka miškininkų keliais.

Amžina miškų svarba

   Gerai tvarkomos girios teikia švarų orą bei vandenį, sudaro gražų kraštovaizdį, aprūpina įvairiais medienos gaminiais ir suteikia vietas rekreacijai – įvairių pažintinių takų, poilsiaviečių ir poilsio vietų valstybiniuose miškuose įrengta daugiau nei 2 tūkst.
   Miškų svarba atsispindi ir Lietuvių tautosakoje: štai pavyzdžiui eglė, drebulė ar uosis yra pasakų veikėjai, o ąžuolas – nuo šalies istorijos neatsiejamas simbolis. Būtent todėl pastarasis pasirinktas kaip geriausiai šimtmetį įprasminantis medis, žaliuosiantis ateinančioms kartoms.
   Šį pavasarį taip pat numatomas ne vienas prasmingas Valstybinių miškų urėdijos ąžuolų sodinimo renginys.

Valstybinių miškų urėdijos informacija