Miškininkystė saugomose teritorijose: reikia surasti bendrą sutarimą

Miškų Lietuvoje daugėja
24 rugsėjo, 2020
Kazlų Rūda nuo šiol turės savo atsiradimo legendą ir jos veikėjus įamžinusias skulptūras
28 rugsėjo, 2020

Miškininkystė saugomose teritorijose: reikia surasti bendrą sutarimą

Šalia Druskininkų, Mašnyčiose,  ketvirtadienį  (rugsėjo 17 d.)  atidaryta paroda – seminaras „Miškininkystė saugomose teritorijose“, kurioje perskaityti pranešimai  ir aktyviai diskututa apie esamus ir būsimus iššūkius įgyvendinant EK biologinės įvairovės strategiją saugomose teritorijose, ar reikia tobulinti Lietuvos miškų skirstymą į miškų grupes, kaip ūkininkauti ES svarbos miškų buveinėse, kokią techniką racionaliausia naudoti  tvarkant saugomų teritorijų miškus ir kitais su minėta tematika susijusiais klausimais.

Iš esmės visi kalbėjusieji akcentavo, kad negali būti priešpriešos tarp miškininkų, miškų savininkų ar valdytojų bei gamtosaugininkų  – jie privalo argumentuotai diskutuoti, išmokti ramiai kalbėtis, išklausyti vieni kitus ir rasti bendrą sutarimą, kaip tvarkyti miškus saugomose teritorijose, kokioms nuostatoms skirti prioritetą ir siūlyti atitinkamus sprendimus politikams. Europos Parlamento narys Juozas Olekas priminė, kad šiuo metu rengiama ES miškų strategija, be to, visas ES kursas orientuotas į žaliąją politiką. Lietuvai reikės atliepti į minėtus dokumentus, tačiau europinės nuostatos ir dėl saugomų teritorijų, ir dėl biologinės įvairovės, ir dėl jų priežiūros yra rekomendacinio pobūdžio, tad kiekviena šalis narė turės pakankamai laisvės pasirinkti savo modelius, tačiau dėl jų reikės susitarti, be to, sulaukti ir visuomenės palaikymo.         

Renginio dalyviams ir svečiams buvo pademonstruota  ir miško darbų technika, o didžiausio dėmesio sulaukė mažoji, galinti dirbti saugiai ir nepadaryti žalos miško paklotei bei šalia kertamų ar ištraukiamų augantiems medžiams.  

Parodą-seminarą, skirtą aktualiai miškininkavimo saugomose teritorijose tematikai, surengė portalas www.miskininkas.eu su partneriais. Tradiciškai renginys taip pat skirtas trečiąjį rugsėjo šeštadienį – šiemet rugsėjo 19 d. – švenčiamai Miškininko dienai.

Nuotraukos Mindaugo Ilčiuko, Rimondo Vasiliausko ir Dainiaus Šerono